Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
17 декември 2019
Мислења
567
Поени од реакции
973
Dali vo nekoja nasa kladza ima vo ponudata Boston ide dalje i boston sampion? Sigurna luda kvota e boston sampion, ama sta koj k*rac vredi da se proba..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.397
Поени од реакции
29.935
Како може да е 20 квота а уште 3 екипи се у игра, по која логика? 6-8 е реална квота.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.399
Поени од реакции
100.565
Како може да е 20 квота а уште 3 екипи се у игра, по која логика? 6-8 е реална квота.
Па не баш со оглед на тоа дека губат 300000-1, а и да пројдат треба да играат со првиот тим на западот кој ќе ја има предноста на домашен терен, а знаеме дека во Колорадо е многу тешко да се победи, едно ради јачината на Денвер, друго ради фановите и трето ради надморската височина. Ич не е реална квотата ама намерно даваат безвредна квота за да не може човек да ги изгори у случај Бостон да направи чудо.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.488
Поени од реакции
3.294
Како тоа не е реалната квотата? Не е некоја виша математика за пролаз против Мајами е 3.30
Нареднава дома е 1.35 во гости ќе биде околу 1.80 па ако оди мајсторка ќе е пак околу 1.30
Во финале ќе биде Денвер благ фаворит, е сега фактот дека никој не се вратил од 0-3 и скорот е 0-150 и ем Денвер ќе имаат 10тина дена одмор повеќе ќе ги направи малце поголеми фаворити точно ама толку си е реалниот коефициент максимум 7-8 да освојат.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.685
Поени од реакции
10.209
Далеку понереално нешто е што за Мајами е 5. Водат 3-1 и имаат квота за да освојат слична колку и на Бостон, кој губи 3-1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom