Кладилница (Генерална дискусија)

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.226
Поени од реакции
1.736
Ја би Ига и Алкараз
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.454
Поени од реакции
3.210
Не верувам дека може Алкараз со Ноле на 3 сета знаејќи му го мајндсетот од Ноле на слемови, плус ненормално ја крена формата и делува дека е скоро на 100% Иако е подценувачки да се отпише Рафа ама е во катастрофална форма + повредата и ем е 5ти носител уште од 1/4 финале ќе има тешки мечеви.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
524
Поени од реакции
1.617
Data druze data, jebale te i cetvrtok i sabota
Гугл, друже гугл, 30 секунди работа. Инаку, ако денес се играат квалификации, а главниот турнир секогаш почнува во понеделник, кога почнува главниот дел на РГ?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.457
Поени од реакции
11.907
Гугл, друже гугл, 30 секунди работа. Инаку, ако денес се играат квалификации, а главниот турнир секогаш почнува во понеделник, кога почнува главниот дел на РГ?
Ne znaev deka denes pocinjaat kvali.. daj ondak nekoj zicer
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
16
Поени од реакции
89
Олимпијакос - Ефес 2 1.85
Барселона - Реал 1 1.60
Вкупен коефициент: 2.96 во ЗК, за 1000че може да се пушти.

Барселона би требало да биде зицер на денот, гледав 3-4 меѓусебни натпревари оваа сезона и во сите Барселона ги изеде. Не постои стил со кој Реал може да и парира моментално на Барселона, појаки се за едно 15 поени.


Олимпијакос - Ефес може да се проба и Х, јас ќе го пуштам за 100че, коефициентот е 13, а не постои голема разлика во квалитет, би требало да биде изедначен меч и скоро секоја година на Фајнал Фор се случува да заврши некој натпревар нерешено.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.344
Поени од реакции
3.986
Fenerbahce pobeda so osnovniot hendikep -8.5
Ocekuvam rutinska pobeda i blowout 20+ razlika
P.S vo istocno Sarajevo sum (republika srpska), ovde nema danok, milina.
IMG_20220519_182720.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom