Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.135
Pamtam imase interesna situacija koga igraa Germanija - Mkd, koga tepavme 1:2 vo evrotip.. Koef za T2 2+ za mkd bese 10, za T2 2-3 bese 16, za T2 2-4, T2 2-5 T2 2-6 bese ist koef 15.. Ja gi opaliv na 100ce T2 2-6, ne deka ke im zbrcavme 7 gola ali za posigurno sto znaes :P
Абе оди спиј таму, ако те фатат ова време да сурфаш ќе ти го одземат и телефонот, а може и без интернет да останиш. :brlav:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.996
Поени од реакции
5.118
Ливерпул 5+ ин лајв..... Последната текма Манчестер Сити заврши 7+........еве Њукасл го отвора натпреварот и оваа може да оди 7+ со фантастичниот напад на Ливер и лошата одбрана на Њукасл
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.360
Поени од реакции
11.701
Leeds - Arsenal 2 1,93 (2win)

Na Leeds im falat mnogu igraci, citav negde deka samo 12 igraci imaat na raspolaganje i sigurno restoto bi pokrile so mladinci.. A i da ne bese taka, Arsenal e vo strasna forma i koef vredi
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
606
Поени од реакции
1.274
Нема никакво одложување. Заради повреди им фалат играчи, немаат никој заразен Лидс.
Пошо прочитав дека имале само дванаесет играчи од кои двајца голмани, како стигнаа до толку малку, се си мислев ради корона.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.880
Поени од реакции
3.101
Vecerva Klivlend treba da pobedat 1.80 koef.
Na Baks ne im igra cela ekipa, imaat samo nekolku igraci na raspolaganje a i b2b utakmica im e, nokjeska igraa na gosti prodolzenija protiv Pelikanite vecerva igraat doma protiv Klivlend. Samo 7-8 igraci imaat na raspolaganje, nemaat ni klupa ni nishto.
Klivlend se kompletni i vo serija od 5 pobedi po red.
Vredi na pojak vlog da se odigra
Автоматски споено мислење:

Nekoj predlog so shto da ja vrzam Klivlend ? Edna utakmica mi treba za dabl
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.360
Поени од реакции
11.701
Leeds - Arsenal 2 1,93 (2win)

Na Leeds im falat mnogu igraci, citav negde deka samo 12 igraci imaat na raspolaganje i sigurno restoto bi pokrile so mladinci.. A i da ne bese taka, Arsenal e vo strasna forma i koef vredi
Prelesno
Автоматски споено мислење:

Vecerva Klivlend treba da pobedat 1.80 koef.
Na Baks ne im igra cela ekipa, imaat samo nekolku igraci na raspolaganje a i b2b utakmica im e, nokjeska igraa na gosti prodolzenija protiv Pelikanite vecerva igraat doma protiv Klivlend. Samo 7-8 igraci imaat na raspolaganje, nemaat ni klupa ni nishto.
Klivlend se kompletni i vo serija od 5 pobedi po red.
Vredi na pojak vlog da se odigra
Автоматски споено мислење:

Nekoj predlog so shto da ja vrzam Klivlend ? Edna utakmica mi treba za dabl
Garland minus? Na 2win gleam 20,5 granica.. nekako golema mi e
 
Член од
10 март 2014
Мислења
836
Поени од реакции
766
Има ли некои најави за онлајн кладењето? Ќе се пушта ли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom