Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Posle vojna site generali.. sto ne ja pisa pred da pocnat..
Затоа што станав во 3 часот и ми требаше до 7 часот за да се освестам и да профункционирам. Не ми беше првата помисла кога станав да пишам мислење во тема кладилница на форум.
А не дека ги пратам и Ѕвезда и Партизан во Евролига/Еврокуп и Аба лига и не знам дека главнато оружје им е добра одбрана и дека двата тима ќе се на околу 60 поени горе-доле или отприлика 130 вкупно.
Бетот го имав во главата уште пред 7 дена, значи минатата недела, и главата ќе ја ставев на труп од што бев сигурен дека ќе биде тврда утакмица. Ама еве, ќе морам да ти се докажам на тебе Сладоледџијо.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Виртанен ин лајв
Автоматски споено мислење:

Виртанен ин лајв
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
За вечер Вестбрук и Хардавеј овер само ради тоа што Џејмс односно Дончич нема да играат.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Немав доволно време да разгледам убаво ама ги пишав за вечер Денвер со хендикеп -7.5, Филаделфија без Ембид мислам дека немаат шанси и Дин Вејд (кливленд) минус 9.5...просек му е 4.1 а од последните 5 само последната даде 11.
 
M

Macedon1um

Гостин
Клермонт - Ница денеска би требало да има исто голови, 1+ прво & 2+ второ @ 3.20 или за поголем ризик 2+ прво & 2+ второ @ 6.80
Анжер - Лориент 1 & Т12+ @ 2.55 гостиве примаат голови доста и имаат проблеми со играчи од одбраната им фалат

И Рома би требало да победи со повеќе голови така да опсег по избор
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Da ne zvucam kako onie likovi koj odposle mudruvaat ama vcera Harden stvarno bese epten lokum nad 25.5.
Ocekuvano na nekolku minuti pred kraj od 3ta cetvrtina vekje ja imase prefrleno granicata.
Sakav da pisam vo temava ama nemozev bidekji bev baniran se do denes.
Pokraj Harris,Millsap,Claxton i sekako Irving, ne igrase i glavnata igla vo napadot na Nets koja postignuva 30 vo prosek, Durant (odmor).
Znaci bukvalno cela ekipa ne im igrase na Nets, nemase koj drug da stava poeni edinstveno Mills i Aldridge stavaat po 10-15 a ovie drugive kako Griffin Bruce Brown i Bembry se sitna boranija koja ne moze ni 10 poeni da stavi. Bradata imase odvrzani race za vakva partija, neizbezno bese da odi nad 30 poeni. POGOLEM FIKS ZDRAVJE.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Da ne zvucam kako onie likovi koj odposle mudruvaat ama vcera Harden stvarno bese epten lokum nad 25.5.
Ocekuvano na nekolku minuti pred kraj od 3ta cetvrtina vekje ja imase prefrleno granicata.
Sakav da pisam vo temava ama nemozev bidekji bev baniran se do denes.
Pokraj Harris,Millsap,Claxton i sekako Irving, ne igrase i glavnata igla vo napadot na Nets koja postignuva 30 vo prosek, Durant (odmor).
Znaci bukvalno cela ekipa ne im igrase na Nets, nemase koj drug da stava poeni edinstveno Mills i Aldridge stavaat po 10-15 a ovie drugive kako Griffin Bruce Brown i Bembry se sitna boranija koja ne moze ni 10 poeni da stavi. Bradata imase odvrzani race za vakva partija, neizbezno bese da odi nad 30 poeni. POGOLEM FIKS ZDRAVJE.
требаше дупли профил да отвориш специјално за дојавата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom