Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Во евротип предаден тенис меч се рачуна 1 коеф. или победа на оној на кој е предаден мечот?
Доколку некој регуларен натпревар во тенис е предаден од страна на некој од натпреварувачите, во тој случај сите игри (маркети) кои се одредени (решени) со моменталниот резултат се резултираат а игрите (маркетите) кои не се одредени со моменталниот резултат се пресметуваат со квота 1,00 (еден).
 
Член од
18 август 2021
Мислења
25
Поени од реакции
25
Доколку некој регуларен натпревар во тенис е предаден од страна на некој од натпреварувачите, во тој случај сите игри (маркети) кои се одредени (решени) со моменталниот резултат се резултираат а игрите (маркетите) кои не се одредени со моменталниот резултат се пресметуваат со квота 1,00 (еден).
Во случајот со D. Yastremska како е ја имав да тепа?
Првиот сет го загуби 6-7. Во вториот на резултат од 1-4 губиток го предаде мечот. Загуба е?
 
Член од
29 септември 2020
Мислења
82
Поени од реакции
82
fenerbahce 2ka vo zivo, 7koef
Автоматски споено мислење:

Chelsea dava sleden gol, 3,5 koef
 
Член од
18 август 2021
Мислења
25
Поени од реакции
25
Што во случај на тенис каде играчот кој го имаш да победи се откажува пред да почне мечот?
 
Член од
18 август 2021
Мислења
25
Поени од реакции
25
1 коеф

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
А во mozzart ми велат за предаден меч тенис во било кој сет значи дур трае мечот (ова ми е друго прашање) се рачуна квота 1. Сеа не ми е јасно нели зависи тоа ако тој шо го имаш да тепа води 1-0 у сетови и брејк у втор и неговиот противник го предава мечот...пак ќе е тоа квота 1?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
А во mozzart ми велат за предаден меч тенис во било кој сет значи дур трае мечот (ова ми е друго прашање) се рачуна квота 1. Сеа не ми е јасно нели зависи тоа ако тој шо го имаш да тепа води 1-0 у сетови и брејк у втор и неговиот противник го предава мечот...пак ќе е тоа квота 1?
Da
 

Kajgana Shop

На врв Bottom