Кладилница (Генерална дискусија)

M

Macedon1um

Гостин
Јас пре би ја пробал победа на G2
Нема разлика во квоти, а моментално G2 ми делуваат поспремни од Нави.
Веројатно си во право, мали шанси им давам на нави освен ако симпл има луд ден
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Педро Портела од Португалија игра сега со Швајцарија? Чудно ми е до сеа да нема земено ни еден шут
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.529
Поени од реакции
21.384
Веројатно си во право, мали шанси им давам на нави освен ако симпл има луд ден
Ниту плус, ниту G2.
Каква превара се овие Нави. Кога треба да издоминираат губат од некои пет пати послаби, а кога очекуваш да изгубат, доминираат против тим како G2.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Зашо 1.85 за Португал со Франција последно коло?
Французиве ке калкулираат и ќе идат на второ место ли?
Не е дека Португал се толку поквалитетни од Франција :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Зашо 1.85 за Португал со Франција последно коло?
Французиве ке калкулираат и ќе идат на второ место ли?
Не е дека Португал се толку поквалитетни од Франција :D
Франција на сила ги доби сите натпревари, со Швајцарија и Португалија газ спасуваа последни минути. Ама гледам ако Норвешка ги добие Исланд а ќе ги добие, џабе му е на Португалија.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Франција на сила ги доби сите натпревари, со Швајцарија и Португалија газ спасуваа последни минути. Ама гледам ако Норвешка ги добие Исланд а ќе ги добие, џабе му е на Португалија.
Грешка си, со било каква победа на Португалија врз Франција, макар и со 1 разлика, они идат даље а не Норвешка.. Ќе се направи мини табела со 3те репки каде у тој случај Норвепка би имала -3 Франција +3 и Португалија 0
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.025
Еврогол клошари, во ист кош со СЛ од сеа.
Ги заредив 6-7 тикети со ред, дабл два кошаркари за 5к уплата, и почнаа педерлаците.

Гарантирам дека додека се чека да се авторизира тикетот, проверуваат какви се границите во СЛ.
Експертиза на максимум. Ами ако во СЛ ми одговарале границите, кој кур кај вас ќе идам бе?
Во ред, се случило да биде границата 12.5 а реално да е 14.5 и кога ќе се авторизира да ми поместат 2 поени, 14.5 и чао, не пуштам тикетот нема што да се хејта.

Ама последно одам и ми намалуваат коеф како на Илз тикетите, 1.7 и 1.8
Границите едната е иста како во сите др кладилници, а другата беше 1 поен подобра.
МРШ!
Го жалам народот што нема две чисти во тиквата, игра на 15% данок и коефициенти кои се огромен грабеж.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Грешка си, со било каква победа на Португалија врз Франција, макар и со 1 разлика, они идат даље а не Норвешка.. Ќе се направи мини табела со 3те репки каде у тој случај Норвепка би имала -3 Франција +3 и Португалија 0
Е како е тогаш Португалија пред Норвешка на табела моментално ?
Меѓусебен скор се гледа.
Пиши на резултати ако две репрезентации имаат исто бодови решава меѓусебен дуел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom