Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 ноември 2020
Мислења
90
Поени од реакции
18
Данска верувам дека ќе даде 30+, до сега све им се над 30, а Катар не се веќе тие што беа мислам 5/6ти кога се одржаваше кај нив првенството.. Јапанците ќе се отворат ко паштета со Аргентицните, тука можеш и прво полувреме 25,5+ , лесно може да има 30 гола прво полувреме.. негуваат и двете екипи брз ракомет, башка и двете се боси у одбрана.. кога ги гледам јапан у одбрана ко да ги гледам нашиве.. А кај немците и шпанците сметам дека ќе има голема борба и ќе се стегнат у одбрана.. башка време е да блеснат и голманите бе на ова првенство, до сега 90% беа плуски сите дуели.. тука очекувам ко некој резултат 27-25 или 26-25 .. тесно ќе биде
Spanija : Germanija definitivno ke bide jaka borba, so cvrsti odbrani, AMA MISLAM DEKA SPANIJA E POISKUSNA I POKVALITETNA, I KE ODLUCI ISKUSTVOTO...e sega ovie Japonija i Argentina se mec so dve ostrici...pa bas i ne mi odat plus golovi ovoj sampionat, obicno igram rakomet vo Evrotip ili Sportlife ama slabo gi fakjam
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.015
Поени од реакции
7.821
Spanija : Germanija definitivno ke bide jaka borba, so cvrsti odbrani, AMA MISLAM DEKA SPANIJA E POISKUSNA I POKVALITETNA, I KE ODLUCI ISKUSTVOTO...e sega ovie Japonija i Argentina se mec so dve ostrici...pa bas i ne mi odat plus golovi ovoj sampionat, obicno igram rakomet vo Evrotip ili Sportlife ama slabo gi fakjam
zavrsija 24:28 japancite... 52,5 bese granicata, na poluvreme imase 30 gola.. ete kolku sum maler..
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
90
Поени од реакции
18
zavrsija 24:28 japancite... 52,5 bese granicata, na poluvreme imase 30 gola.. ete kolku sum maler..
Pa zatoa ti vikam takvi reprezentacii kako Japonija i Argentina se mec so dve ostrici
Автоматски споено мислење:

Jas sum gi fatil, popladne gi uplativ vo Evrotip na 54,5 -
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Абе дали Јапонија е репрезентација, џабе ги испофаливме во темата за првенство.
Имаат брзи играчи, тој Јошино е опасен шутер ама во одбрана се срање.
Јас паднав на 1.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.033
Поени од реакции
8.032
Ради овај глупак од тренер на Шпанија ке паднам шо мислеше ко ги кладе Сармиенто,Канелас и Македа заедно слепецов и ја незнам или дек со Македонија играт Ретард
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.471
Поени од реакции
4.521
Anderlecht : Waasland-Beveren

  • Конечен Тип - Комбинации
    1 & 4+ квота 3.10
мислам дека вреди да се синглира ова, Компани напорно работи да го врати клубот на стара слава ,му треба една висока победа да ја крени дополнително самодовербата и моралот на тимот......
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.015
Поени од реакции
7.821
Ја мислам дека нема шанси сите плуски да се..
Од мене предлог бомба е Белорусија.. За понехрабрите (пичкиците ко мене) хендикеп на белорусија...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.807
Поени од реакции
8.177
Леванте - Ваљадолид 1 @ 2.00

А може да се проба и комбо со Шибеник - Хајдук 2 @ 1.80
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.363
Поени од реакции
5.618
Evil Geniuses - Team Liquid 2
NaVi - G2 Esports 2.5+
Egypt - Belarus 2+ 4.5
Gladbach - Dortmund GG

7
 

Kajgana Shop

На врв Bottom