Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
9 декември 2010
Мислења
486
Поени од реакции
204
Сега Ирвинг минус поени и плус асистенции

Одиграно Таунс плус поени и скокови
Зион не игра па земен инграм на 24.5
плус само поени Дончич 8.5 плус скокови за сега
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Добро валуе има на Македонија прв пенал 2.20 во Спортлајф

Не ја сфаќам квотава.

50% од головите ќе бидат - Кире подава на Столе и или ќе дадеме гол или ќе има пенал
Зошто првиот пенал да не е за нас? Не сме Ангола да го ебам за да не се 50-50 квотите...
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Добро валуе има на Македонија прв пенал 2.20 во Спортлајф

Не ја сфаќам квотава.

50% од головите ќе бидат - Кире подава на Столе и или ќе дадеме гол или ќе има пенал
Зошто првиот пенал да не е за нас? Не сме Ангола да го ебам за да не се 50-50 квотите...
i jas mislam deka ovoj i slicni betovi, imaat value, dokolku imas trpenie da gi pratis dovolno dolgo.
primer vo kosarka race to 20 points. nesto sto ne e tolku bitno za utakmica (posebno nba) a gi stavaat
kvotite proporcionalno na favorit i autsajder.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
i jas mislam deka ovoj i slicni betovi, imaat value, dokolku imas trpenie da gi pratis dovolno dolgo.
primer vo kosarka race to 20 points. nesto sto ne e tolku bitno za utakmica (posebno nba) a gi stavaat
kvotite proporcionalno na favorit i autsajder.
Реално чиста лотарија се ваквите бетови. Може Шведска ќе имаат прв напад и нашиве ќе акнат некого од земја, who knows. :toe:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Реално чиста лотарија се ваквите бетови. Може Шведска ќе имаат прв напад и нашиве ќе акнат некого од земја, who knows. :toe:
Па се. Ама квотата не е како да е лотарија

Чиста лотарија значи 1.85:1.85

Ама квотава не го вика тоа

Ако може да се комбинира барем со нешто не би било лошо чисто народњачки :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Реално чиста лотарија се ваквите бетови. Може Шведска ќе имаат прв напад и нашиве ќе акнат некого од земја, who knows. :toe:
Па се. Ама квотата не е како да е лотарија

Чиста лотарија значи 1.85:1.85

Ама квотава не го вика тоа

Ако може да се комбинира барем со нешто не би било лошо чисто народњачки :D
toa mi bese poentata, so go pisa i dragonsky.
koga e lotarija bet, a imas nad 2 kvota,
toa ti e ednostaven value bet
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
toa mi bese poentata, so go pisa i dragonsky.
koga e lotarija bet, a imas nad 2 kvota,
toa ti e ednostaven value bet
Абе сфаќам јас, ама што брат валуе, сингл ли ќе го играш? Не верувам дека би се нафатил на ова да стаиш 100 евра на пример, освен ако не си некоја забеготина, а не ми личиш на таков. :D Ок ај вака на заебанција од тикет не е лошо да стаиш и да пратиш, ама за посериозни работи не е.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Абе сфаќам јас, ама што брат валуе, сингл ли ќе го играш? Не верувам дека би се нафатил на ова да стаиш 100 евра на пример, освен ако не си некоја забеготина, а не ми личиш на таков. :D Ок ај вака на заебанција од тикет не е лошо да стаиш и да пратиш, ама за посериозни работи не е.
ako odime by the book, da izigras 100 ili 1000 betovi, primer na 2.20 a realno da e 50-50,
imas value betovi, sho po zakonot na golemi broevi, treba da bides vo profit posle toa :D

nastrana teoretskite gluposti, igram vakvi betovi na kosarka (race to 20 i slicni primeri),
na pomal vlog (5-10e singl).
za sekoj eden sistem pocnuvam od pomal vlog, i sprema rezultatite namaluvam ili zgolemuvam.
ja pocnav sezonava so po 10e level stake singl, sega sum na 50e.

imam dokumentirani 150 singl betovi, a so positni probi, sekako se preku 200, od septemvri navaki.
doagjas do tie golemi brojki, sekako igras redovno.
 
M

Macedon1um

Гостин
Белененсес DNB 2 @ 3.25

Домаќиниве иако водат се работи за третолигашки тим, до крај верувам има големи шанси да свртат Белененсес како прволигаши ок состав имаат извадено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom