Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
:facepalm:

Каква глупост ако не го продолжат рокот на уредбата.
Особено кога сакаат да ја намалат раздвиженоста периодов заради НГ.
Абе Кенија и Танзанија имаат по минимум 30-40 оператори онлајн, Македонија само 2win кој е ужасно лош.
Жално, како и секогаш во Македонија. Одлуките ги носат луѓе кои успех во животот им е да решат равенка со една непозната.
Сериозен си дека ќе го најдат Х-от во равенката?


Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
па и овие маратонбет глупациве им се плашат на нашиве, место да си пуштат нешто ко алтернативно линкче и такви ствари.. киснев таму, најбоље кладилница евер...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Да бе Маратон им се плаши на нашиве, нема проблем... Не тропај, до мртвава држава е.
 
M

Macedon1um

Гостин
Слаба понуда денеска ама ќе го изиграм ова

Челзи и Стеауа на голови 1-2 прво 1-2 второ, Макаби 2 и Легањес 2+0 ах 24 коеф прават
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да бе Маратон им се плаши на нашиве, нема проблем... Не тропај, до мртвава држава е.
брат па бет365 си функционира, маратон не, не можеш да се регистрираш и ја нема нашата држава у опции...
 
M

Macedon1um

Гостин
Кој сака може да ја изигра во живо Аек - Волос 2ка 5+ коефициент, домаќиниве ги искористија замените влегоа поофанзивно извадија одбрана ставија напаѓач ама во меѓувреме добија црвен на бекот. Не се толку лоши гостиве и со исто играчи добро се покажаа, па ништо чудно и да победат вреди да се проба
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
viber_image_2020-12-21_16-36-24.png
Автоматски споено мислење:


ДА ЦРКНАТ МАМЕ НИВНО ДА ИСПОЦРКААТ !
ШТО ЌУР САКААТ БАШ СЕГА ДА СЕ БУТАМЕ ВО КЛАДИЛНИЦИ ЗА ЕДНО ЛИВЧЕ ПАЦИЕНТИ ЛИ ИМ ТРЕБААТ ПО БОЛНИЦИВЕ .
ДАНОК ЗЕМААТ БУЏЕТОТ СЕ ПОЛНИ ...
БОЛНА БОЛНА НЕДРЖАВА
СИГУРНО БАРААТ ДА ГИ ПОДМАЧКААТ ЗА ДА ПРОДОЛЛЖАТ/ОДОБРАТ ОНЛАЈН КЛАДЕЊЕ !
А ИНТЕРЕСНО Е ОД ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА НЕМА НИКАКВА ПОРАКА
ЗНАЧИ СИ ОСТАНУВА ДА МОЖЕШ ЛОТО ОНЛАЈН ДА ИГРАШ ОК
( играм фала им ) НЕМАМ НИШТО ПРОТИВ
НЕКА СТАВАТ БАР КАКО ПОРАНО ШТО ИМАА
ТИП - 1Х2
ЛОГИЧКИ 6 -7 МЕСЕЦИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЛЕ СО КЛАДИЛНИЦИВЕ
ЗНАЧИ СИ БАРААТ ПОДМАЧКУВАЊЕ ПРЕД НОВА ГОДИНА
НЕМА ОД ПЛАТА ПОКЛОНИ ДА КУПУВААТ
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Некој да ми каже инфо дали сите ќе играат утре кај Флензбург, играат дома против Ерлаген а им даваат гледам на резултати 1,22 и расте... Нелогично ми е, дома си газат, први се на табела, Ерлаген не се толку јаки па да има коефициент, според мене не треба воопшто да има квота понудена за домаќинот..
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Ne bese posleden den,oddamna se pisuva deka do 22 dekemvri im e rokot,se zalea po mediumi za da se prodolzi samo sto valjda ne si procital porano :D
Еве што изјавија на 17ти ноември
Абе ке им одобрат пак коа ке притиснат саглам само шо незнам шо чекале или она македонското Абе има време ке легнат на брашното.
Мене не ми менвит ништо пошто и послабо играм ама притисни ги бе да им ебам лижигазојте само за плачење ко е излегвет по медуими класика на секое Македонче
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Union Berlin t1 2+, Twente 3+ i Dinamo Dresden 3+
Ubava kvota 1.60 na Berlin da dadat 2 gola so vtoroligashi. Vo jaka forma se, pred nekoj den i Dortmund gi pobedija.
Twente so Sparta 1.70 za 3 gola, dobar prosek na dvete ekipi nad 3 gola po utakmica.
Istoto vazhi i za Dresden, vtora so treta liga, domakjinite ke sakaat da se nadigruvaat. 1.80 za 3 gola, top kvota.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
Клајте си ја Нимбурк -28.5 Х1
Имаме сомнителни патерн уплати во моментов.
Почнува за 30 минути.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Валенсија денес ќе ја сексне на Севиља, 3.80 коеф за кец.

Ќе и ставам ситно на сингл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom