Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.759
Поени од реакции
2.256
За денес идеме:
Мехелен- Клуб Бриж т2 2+ 1.65
Во лоша форма се домаќините, 11 гола имаат примено на последните 4 утакмици дома. На Бриж ќе им фалат Денис и Вормер, ама и без нив очекувам да победат. И во ЛШ добро се покажаа, со оглед на тоа што не играм чисти победи, посигурна опција ми е да дадат 2 гола.
Копенхаген - Мидтјиланд гг 1.65
Многу рано во купот се сретнуваат, мислам дека ќе има поотворен фудбал, двете екипи ќе сакаат да победат. Копен почнаа лошо во новава сезона, ама полека фаќаат форма, сврзаа 3 победи по ред. Веројатно си зима данок тоа што играа ЛШ Мидтјиланд, ама не би требало да не дадат барем еден гол.
Ауе - Карслру 3+ 1.85
Очекувам да си го одржат просекот од скоро 3 гола по натпревар двата тима.
Германциве ми се најнесигурни од понудениве три текми. За некои комбинации/тикети, Бронби т2 2+, Брага т1 2+, Камбур т1, Вилем Други 3+.
Со лесно.
:rolleyes: :rolleyes:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.255
Поени од реакции
4.924
Во меридиан ги има на 2.5 мапи а се игра само една мапа . На друг тикет незнаеќи го ова имав една плус 2.5 мапи и мија сметаат промаршена. Па повелете ништо не се губи.


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.759
Поени од реакции
2.256
Минхен 1860 - Вехен 3+ 1.70
Вехен на последните 5 утакмици на гости имаат паднато 22 гола, по 4 на утакмица. И денес очекувам да биде исто, барем еден гол да дадат гостите. Просек од 3 гола по натпревар имаат двете екипи, нека продолжат и денес со исто темпо.
Ден Бош - Ајндховен 3+ 1.55
Холандска лига и голови :cool: Ајндховен нешто полоши на гости отколку дома, денес очекувам да си ја поправат статистиката. Солидна квота за ран&ган лига.
Унион Берлин - Дортмунд 3+ 1.80
Берлин ми се право освежување сезонава, одлично играат за тим кој долги години беше заглавен во втора лига. Преку 3 гола во просек имаат двете екипи, за овој коефициент морам да ги пробам денес.
4.5 коеф прават овие 3, со лесно :)
Бонус:
Preston gg
Hull gg
Charleroi gg
Breda gg
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.255
Поени од реакции
4.924
Во меридиан ги има на 2.5 мапи а се игра само една мапа . На друг тикет незнаеќи го ова имав една плус 2.5 мапи и мија сметаат промаршена. Па повелете ништо не се губи.


Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ми го исплатија тикетот и покрај грешката ги имав еднаш со 5к еднаш со 2к сакав уште еднаш со 2к не ја примаја . За утре има друг турнир кој се игра исто на 1 мапа првите утакмици а ги има 2 така да ако ја направат пак истата грешка ќе пишам.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.596
Поени од реакции
15.812
Минхен 1860 - Вехен 3+ 1.70
Вехен на последните 5 утакмици на гости имаат паднато 22 гола, по 4 на утакмица. И денес очекувам да биде исто, барем еден гол да дадат гостите. Просек од 3 гола по натпревар имаат двете екипи, нека продолжат и денес со исто темпо.
Ден Бош - Ајндховен 3+ 1.55
Холандска лига и голови :cool: Ајндховен нешто полоши на гости отколку дома, денес очекувам да си ја поправат статистиката. Солидна квота за ран&ган лига.
Унион Берлин - Дортмунд 3+ 1.80
Берлин ми се право освежување сезонава, одлично играат за тим кој долги години беше заглавен во втора лига. Преку 3 гола во просек имаат двете екипи, за овој коефициент морам да ги пробам денес.
4.5 коеф прават овие 3, со лесно :)
Бонус:
Preston gg
Hull gg
Charleroi gg
Breda gg
Ne e do tebe do mene e, tri dena te pratam ama niednas ne te isprativ.Deneska te isprativ i te unistiv do daska,e do tolku sum baksuz sto na drug tiket prv pat igram protiv Zvezda so Valensija i pogodi? tepase Zvezda

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.759
Поени од реакции
2.256
Ne e do tebe do mene e, tri dena te pratam ama niednas ne te isprativ.Deneska te isprativ i te unistiv do daska,e do tolku sum baksuz sto na drug tiket prv pat igram protiv Zvezda so Valensija i pogodi? tepase Zvezda

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Тоа е тоа брат, не може секој ден да влага јасно ми е тоа. Ич не е до тебе, неќеле да даваат голови денес :icon_lol:
Еден совет до сите, јас аир од спортскава видов од кога почнав на голови да играм. Чиста единица или двојка немам уплатено бог знае колку време, или ако сум ставил тоа е на онакви народњаци по 10тина фикса.
Просек ми е 1-2к на тикет, максимум гледам да се 4 утакмици, главните игри ми се гг,3+, т1 и т2. Не сакам да претерувам, иако во последниве 3 месеци направив банка за многу поголеми просечни уплати.
Не сум никаков експерт, се разбира дека појма немам како играат Ден Бош и Ајндховен, ни една минута ги немам гледано во мојов живот. Едноставно пратам статистика, и еве да речеме имам осет да ги одберам. ( Денес не.)
И не, не мрсам муда зошто сум погодил 5 типови што сум ги напишал, само споделувам искуство.
Се читаме утре.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.759
Поени од реакции
2.256
Сотон - Сити 3+ 1.60
Ралф им влага на сите без респект, си газат Сотон сезонава. Сити се мачат и играат тромаво, ама гледам со ВБА се вратил Кунот а со него у напад се многу поопасни. Веројатно ќе им држат посед, ама доволно е една контра за онаа климава одбрана на Сити да прими голче.
Лајпциг- Келн 3+ 1.60
Овде 3 гола да ги дадат веројатно ќе ги дадат домаќините, ама и Келн не се толку боси на гости, сврзаа победи со Дортмунд и Мајнц па ништо чудно и денес да дадат некое голче.
Јаблонец - Будејовице 3+ 1.80
Ова ми е чисто на статистика, Јаблонец дома последни 5 текми над 3 гола просек, истото важи и за гостите.
Некако лоша понуда денес, имам неколку утакмици што ми се онака посигурни на голови, ама квотите се под 1.50
Менхен, Рапид Виена, Молде - ако играте некои комбинирани тикети може да ги додадете.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.209
Поени од реакции
20.291
Немам нерви јас, одам со лото ливче. 10 утакмици 2+ на 20-30 евра и толку за викендов.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.750
Поени од реакции
10.597
Штурн Грац - Ст. Полтен 1Х & ГГ 1.93.

Ран енд ган лига и овде, па гол гол паѓа лесно, плус Штурм дома нема пораз.

Секако за похрабрите кец и гол-гол. 2,95 коеофициент.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.883
Поени од реакции
1.140
Штурн Грац - Ст. Полтен 1Х & ГГ 1.93.

Ран енд ган лига и овде, па гол гол паѓа лесно, плус Штурм дома нема пораз.

Секако за похрабрите кец и гол-гол. 2,95 коеофициент.
Sturm
 

Kajgana Shop

На врв Bottom