Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 јуни 2016
Мислења
284
Поени од реакции
224
Жолт картон на тренер не се важи? Ја имав 5.5+ картони јувентус

Едит: НЕ!

- Жолти или црвени картони кои се доделени по официјалниот крај на мечот, или се доделени на играчи кои не се во игра, тренерот или било кое друго официјално лице на натпреварот, не се земаат во предвид кај игрите поврзани со овие настани.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.347
Поени од реакции
1.997
Vidi gi Astralis izgubija od BiG, i toa 2-0...
Vredi da se igra protiv favoritite vo kanterov, skoro sekoj vtor natprevar ima po nekoe iznenaduvanje.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.455
Поени од реакции
5.859
0:2 полувреме 1:4 крај :cool:

За сега во живо Валенсија 2+ гола во живо @ 2.20 не гледам како овие Тераса од 21314 лига би ги тепале со ваква солидна постава
И Пакси - Ференц може 1+ прво & 2+ второ @ 2.80 со оглед дека домаќиниве доста офанзивно излегуваат а Ференцарош имаат добра ефикасност и јака клупа
И овие две малку потешко ама влегоа, додека сум on fire одиме..

Лајпциг уште 1 да даде @ 2
Тотенхем уште 1 да даде @ 2.1
Милан да победи @ 2
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.299
Поени од реакции
8.207
Жолт картон на тренер не се важи? Ја имав 5.5+ картони јувентус

Едит: НЕ!

- Жолти или црвени картони кои се доделени по официјалниот крај на мечот, или се доделени на играчи кои не се во игра, тренерот или било кое друго официјално лице на натпреварот, не се земаат во предвид кај игрите поврзани со овие настани.
A eдно не ми е јасно, дали ако еден ист играч добие 2 жолти картони ќе му се рачунаат двата или како 1 жолт и 1 црвен?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.759
Поени од реакции
2.256
За денес идеме со:
Монако, Леверкузен и Гент
Монако после двата порази од Лил и Марсеј очекувам да тргнат јако уште од сам старт. Играат со Ленс, нови прволигаши, не се срамат да нападнат и веќе имаат неколку голеади изиграно. 3.2 гола просек по натпревар за двете екипи, очекувам и денес бар 3 гола.
Леверкузен во гости со Келн. Овде мислам дека само Левер ќе дадат 3 комада, во страшна форма се, не се знае кој од кој поопасен е од напаѓачите..Аларио, Бејли, Амири, топ екипа.
Гент дома со Васланд, далеку се од тоа што беа на времето Гент, ама редовно си ги пратам на голови. Васланд со лош старт, ама заредија неколку добри резултати со доста голови дадено. 3.1 и 3.5 гола во просек.
Заедно прават околу 4.3 коеф во Копачка, бујрум народе.:rolleyes:
Малу потешко Гент, ама шомиегајле. Знам дека никој не ме испоштува, идеме утре 3 ин а роу
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
284
Поени од реакции
224
A eдно не ми е јасно, дали ако еден ист играч добие 2 жолти картони ќе му се рачунаат двата или како 1 жолт и 1 црвен?
1+1 жолт = 1 црвен, се рачуна како 2 жолти. Директен црвен како се рачуна како 2 жолти.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.759
Поени од реакции
2.256
За денес идеме:
Мехелен- Клуб Бриж т2 2+ 1.65
Во лоша форма се домаќините, 11 гола имаат примено на последните 4 утакмици дома. На Бриж ќе им фалат Денис и Вормер, ама и без нив очекувам да победат. И во ЛШ добро се покажаа, со оглед на тоа што не играм чисти победи, посигурна опција ми е да дадат 2 гола.
Копенхаген - Мидтјиланд гг 1.65
Многу рано во купот се сретнуваат, мислам дека ќе има поотворен фудбал, двете екипи ќе сакаат да победат. Копен почнаа лошо во новава сезона, ама полека фаќаат форма, сврзаа 3 победи по ред. Веројатно си зима данок тоа што играа ЛШ Мидтјиланд, ама не би требало да не дадат барем еден гол.
Ауе - Карслру 3+ 1.85
Очекувам да си го одржат просекот од скоро 3 гола по натпревар двата тима.
Германциве ми се најнесигурни од понудениве три текми. За некои комбинации/тикети, Бронби т2 2+, Брага т1 2+, Камбур т1, Вилем Други 3+.
Со лесно.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.575
Поени од реакции
4.656
нешто задолжително за синглирање

Sheffield Utd : Manchester Utd

  • Вкупно Голови
    3+1.75
08.12.20CLRB LeipzigManchester Utd3 : 2L
05.12.20PLWest HamManchester Utd1 : 3W
29.11.20PLSouthamptonManchester Utd2 : 3W
07.11.20PLEvertonManchester Utd1 : 3W
04.11.20CLBasaksehirManchester Utd2 : 1L
20.10.20CLParis SGManchester Utd1 : 2W
17.10.20PLNewcastleManchester Utd1 : 4W
30.09.20EFLBrightonManchester Utd0 : 3W
26.09.20PLBrightonManchester Utd2 : 3W
22.09.20EFLLutonManchester Utd0 : 3W
Show more matches
Head-to-head matches: SHEFFIELD UTD - MANCHESTER UTD
24.11.19PLSheffield UtdManchester Utd3 : 3
18.11.06PLSheffield UtdManchester Utd1 : 2
07.12.93PLSheffield UtdManchester Utd0 : 3
15.08.92PLSheffield UtdManchester Utd2 : 1
14.03.92PLSheffield UtdManchester Utd1 : 2
26.02.91PLSheffield UtdManchester Utd2 : 1


ако имате нешто јако за дабл или трипле коментирајте слободно
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.575
Поени од реакции
4.656
-------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------

33 минута 1-2 фала многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom