Кладилница (Генерална дискусија)

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.033
Поени од реакции
8.031
Јас ги планирав:
Trinec pob so prodolzenija
Mlada Boleslav pobednik so prodolzenija

еве ја додавам и твојата:

Torpedo pobednik so prodolzenija

за посигурно, околу 4 коеф во спортлајф.
Класа се над сиве во лигава ама голманчево им е дебил и еве сеа шо гол прими
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.223
Поени од реакции
1.865
Samo da znaes pak se bes De Kolo, ne znam tesko ke im bide protiv Valensija

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Interesen podatok e toa sto Fener na poslednite 3 utakmici vo Evroligata ima 3 porazi od shpanski timovi, Real,Barsa i Baskonia.
Sea ovde mislam deka mora po sekoja cena da pobedat protiv Valensija.
De colo standardno ne igra, toa e problem no pak imaat dobri igraci bi trebalo da pobedat denes...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.542
Поени од реакции
3.583
Osven De Kolo i Melih e aut,a Veseli se vrakja id povreda(kolku e spremen).
Spored mene Turska basket e najsigurniot par deneska,Larkin e u roster zaedno so groto ovie od Efes i Melih od fener,nemaat pravo na kiks posto se 0/2 do sea.Kvotava e veruvam poso Larkin i turcive od Efes vcera igraa,ali so carter let odma se vratija.Baska ne e niso novo za doktorot Larkin toa ima iskustvo u NBa so b2b utakmici.Baska toa so vcera gi plesnaa Zvezda lesno i bez umoruvanje.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.515
Поени од реакции
15.430
Osven De Kolo i Melih e aut,a Veseli se vrakja id povreda(kolku e spremen).
Spored mene Turska basket e najsigurniot par deneska,Larkin e u roster zaedno so groto ovie od Efes i Melih od fener,nemaat pravo na kiks posto se 0/2 do sea.Kvotava e veruvam poso Larkin i turcive od Efes vcera igraa,ali so carter let odma se vratija.Baska ne e niso novo za doktorot Larkin toa ima iskustvo u NBa so b2b utakmici.Baska toa so vcera gi plesnaa Zvezda lesno i bez umoruvanje.
Super so ti go vidov postot dodaj gi i Barsa i Francija basket pravat 2 kvota i lapaj si.Mi zvucat dosta sigurni

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.098
Поени од реакции
16.449
. Прво, не овозможуваат здраствено осигурување на работникот и не даваат договор, а исто така работниците ги пријавуваат на скратено работно време (20 часа неделно) а се работи 40 часа, исто така се останува прекувремено неплатено.
Не дека ги бранам, ама напишаново не е точно. :D
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.062
Поени од реакции
19.463
За викендот ... Барса и Реал да тепат, и Евертон Ница и Meнхенгладбах да земат по едно полувреме. 4.30 коеф на 100 евра.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.807
Поени од реакции
8.174
Евертон - Лидс ГГ (1.55)
ВБА - Шефилд Ј. 2+ (1.40)
Горица - Лок. Загреб ГГ (1.65)

Вкупна 3.58
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.471
Поени од реакции
4.521
За викендот ... Барса и Реал да тепат, и Евертон Ница и Meнхенгладбах да земат по едно полувреме. 4.30 коеф на 100 евра.
Ница не ти е баш ОК.... Ова е истата игра Било Кога или?
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.033
Поени од реакции
8.031
Ница не ти е баш ОК.... Ова е истата игра Било Кога или?
Не мислам дека нему му е да добиет полувреме 1 ил 2

За денес ист старт на денот т.е. ми стартова веке со Алтај 7-0 али по ист рецепт како вчера
Казинч Торпедо 1 2.05
 

Kajgana Shop

На врв Bottom