Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
"А be batec ova sportistive kur gi boli, sve e toa za pari, gajle im e inache, sve e namesteno, sudii mestat, igrachi mestat, golmani mestat, ne vredi da se kladish, sekoj den gi fakjaat kako mestele, sve za pari e toa!"

*се клади на американски избори*
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
И 2 конечна.
џоа посигурна ми е вака :) 8 беше на 2-0 пред пеналот за порто 45та минута , ваљда ќе има преокрет,а и да нема треба барем голови да има...........
Автоматски споено мислење:

удар во лакто подигната рака над рамо во живиот зид во пеналтикот на фереира , ниту вар-от не се огласи :) 51'
Автоматски споено мислење:

3-2 78' :свиркам:
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
Ин лајв дабл баерн + дортмумд на колку сакате
Автоматски споено мислење:

Ин лајв Челзи дава 2+ 2.10 квота
Автоматски споено мислење:

Фала. :свиркам:
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ajaks-Fortuna za 1 0-2 gola kvota 6.75 vredi sekako.Sega posle pobedata prosla nedela ke ja forsiraat na golovi.Ili posigurna varijanta 0-2 gola sto sekako e posigurna opcija

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
0-2 do 15ta ke te padne.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.518
Ajaks-Fortuna za 1 0-2 gola kvota 6.75 vredi sekako.Sega posle pobedata prosla nedela ke ja forsiraat na golovi.Ili posigurna varijanta 0-2 gola sto sekako e posigurna opcija

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Затоа следната иде Under, а со оглед на квотата за 1.05 мислам дека 4.5 ќе е граница.
Мене уште од минатиот викенд ми е тип. Штета што ја врзав со Билбао under 2.5, веќе сум аут. Се мислам да ја пуштам пак, ама како сум нервозен од Интер ако паднам и ова после ќе треба цела трева да ја издувам за да легнам.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
дечки ајакс има нова млада полетна ескадрила која ќе треба да се продаде за 2-3 сезони,треба да бидат трофејни и со добри цифри да им се подигне цената, немојте да мислите дека овие млади се учени да местат,ами да ораат на терен.........многу интересна работа е што лесно се вклопуваат во систем на игра благодарејки на користењето на истиот систем на игра во вториот тим како што игра и првиот,така да ајакс да продаде и 3 генерации одново се способни да изиграат како претходните дури и уште појако со вакви безвезни екипи без одбрани во холандското
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
дечки ајакс има нова млада полетна ескадрила која ќе треба да се продаде за 2-3 сезони,треба да бидат трофејни и со добри цифри да им се подигне цената, немојте да мислите дека овие млади се учени да местат,ами да ораат на терен.........многу интересна работа е што лесно се вклопуваат во систем на игра благодарејки на користењето на истиот систем на игра во вториот тим како што игра и првиот,така да ајакс да продаде и 3 генерации одново се способни да изиграат како претходните дури и уште појако со вакви безвезни екипи без одбрани во холандското
Ne ni mislev da mestat onaka mi ae vide dobra kvota za rizik nisto vise.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.518
Какво местење бе???
Што демек мора они по 8 гола да даваат инаку местење е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom