Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
25 јули 2017
Мислења
1.796
Поени од реакции
1.431
Франкфурт кои слепци, мрш!!
Исто гомна скапани цела шпанска лига и италијанска најреално излеват. За овие да а ебат работата. Погодувам 2.8 коеф 3 утакмици и онака да ме заебат гомнава ги ставив последни данок да покријат мршш.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.288
Поени од реакции
14.765
Jokic i Lilard plus

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.647
Поени од реакции
17.295
Зошто го одложија хокејот Бостон?

- Еве го сеа почна океј е. :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Франкфурт кои слепци, мрш!!
Исто гомна скапани цела шпанска лига и италијанска најреално излеват. За овие да а ебат работата. Погодувам 2.8 коеф 3 утакмици и онака да ме заебат гомнава ги ставив последни данок да покријат мршш.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
received_376972996239175.jpeg

Sta reci...
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.796
Поени од реакции
1.431
Ne zimate vo predvid deka nemaa ni 3 dena asalen odmor Frankfurt? 2 saati fudbal plus penali igraa so Chelzi, ve izlazhal koeficientot ochigledno..
Па заради тоа што испаднаа од Ле сега ова им беше идеална прилика за 4то место со победа. Ама идиотиве не се за Лш. Играат против Баерн последното коло. Ако победи Волзбург ке паднат на 7 место а можеа да бидат 4то.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.439
Поени од реакции
6.737
Па заради тоа што испаднаа од Ле сега ова им беше идеална прилика за 4то место со победа. Ама идиотиве не се за Лш. Играат против Баерн последното коло. Ако победи Волзбург ке паднат на 7 место а можеа да бидат 4то.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
A zaso mislis deka ne mozat da govtepaat baern
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.780
Поени од реакции
7.501
Словачка - Канада 1Х 3.30
Нонсенс квота, ризик е, ама е валуе
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.796
Поени од реакции
1.431
A zaso mislis deka ne mozat da govtepaat baern
Баерн како домаќини ке одат 100% на победа. Сигурно нема на Х да одат ке сакат да ги наполнат онака пред фановите и да си го дигнат трофејот мирно.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.533
Поени од реакции
75.073
Eve vi od mene edna za posle, Chardy-Gaske 1, 1.70 Sport Life, a ako igrate vrzan tiket imate i super tip 1.85. Gaske se vrakja posle operacija i ova mu e vtor turnir, prethodniot normalno mu bese vo Madrid. Projde edno kolo, protiv Davidovic Fokina, ama mora da se naglasi deka Fokina dojde posle polufinale vo Estoril kade od kvalifikaciite go pocna turnirot i prakticno bese mrtov umoren. Vo vtoro kolo lesen poraz od Federer, a od toa sto mozev da go vidam Gaske mi licese na ITF igrac, mala promena na pravec i otide poenot, prelosa defanziva, slaba ofanziva, se na se voopsto ne e spremen momentalno za Masters nivo.
Chardy odigra soliden mec protiv Nole, ima dobar servis i forhend i ocekuvam da go dobie lesno svojot zemjak deneska.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.682
Поени од реакции
2.086
Eve vi od mene edna za posle, Chardy-Gaske 1, 1.70 Sport Life, a ako igrate vrzan tiket imate i super tip 1.85. Gaske se vrakja posle operacija i ova mu e vtor turnir, prethodniot normalno mu bese vo Madrid. Projde edno kolo, protiv Davidovic Fokina, ama mora da se naglasi deka Fokina dojde posle polufinale vo Estoril kade od kvalifikaciite go pocna turnirot i prakticno bese mrtov umoren. Vo vtoro kolo lesen poraz od Federer, a od toa sto mozev da go vidam Gaske mi licese na ITF igrac, mala promena na pravec i otide poenot, prelosa defanziva, slaba ofanziva, se na se voopsto ne e spremen momentalno za Masters nivo.
Chardy odigra soliden mec protiv Nole, ima dobar servis i forhend i ocekuvam da go dobie lesno svojot zemjak deneska.
Ова е и за повеќе пари да се стави. Го гледав Гаске малце со Федерер и мора да признаам дека зомбињана од The Walking Dead подобро се движат од него.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.288
Поени од реакции
14.765
Ne se razbiram od tenis mnogu mnogu ama ko so gleam bas ste sigurni, ke mu opnam edno 50e pa sto bide

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.007
Поени од реакции
5.633
Ова е и за повеќе пари да се стави. Го гледав Гаске малце со Федерер и мора да признаам дека зомбињана од The Walking Dead подобро се движат од него.
А па Chardy едно играчиште што е... :eek:
Ваквите само плус.
Гледам ја има 21.5 на 1.65...би требало да е локумче.
 
На врв Bottom