Кладилница (Генерална дискусија)

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
6.941
Neka se najde nov pacient da mu puska sms pa da go stavi ovde. Ako procitas po komentari na negovata strana ke vidis deka koga pogoduva se fali stava sliki. Koga utnuva go nema nikade isto kako nisto da ne bilo.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
abe koj ima sluzben broj od sluzben neka prati :D
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.252
Поени од реакции
173

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Сретнав ваква вест. Дали ако стане официјално, може кладилниците да го признаат резултатот, пошто ќе биде официјален, од УЕФА и со тоа да ми стане тикетот од четвртокот добитен? (Португалија - Украина ми беше 1) :LOL:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
6.941
Сретнав ваква вест. Дали ако стане официјално, може кладилниците да го признаат резултатот, пошто ќе биде официјален, од УЕФА и со тоа да ми стане тикетот од четвртокот добитен? (Португалија - Украина ми беше 1) :LOL:
probaj, mozda kvotata ke ti ja presmetaat kako 1 i avtomatski ako samo taa te zeznala, ke bides dobiten..
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.853
Поени од реакции
1.478
И мене ме заеба само она за 2800 мада не ми се верува ова...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.831
Поени од реакции
5.540
Сретнав ваква вест. Дали ако стане официјално, може кладилниците да го признаат резултатот, пошто ќе биде официјален, од УЕФА и со тоа да ми стане тикетот од четвртокот добитен? (Португалија - Украина ми беше 1) :LOL:
Пиши пропало,нема да признаат кладилниците....Се работи за сложен случај ....
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
30
Umrenata Spanija ne mozi da mu klaj 3 gola na Malta. Pa Kosovo 5 mu klade na tie policajcite od Malta :facepalm:
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
459
Поени од реакции
657
Милано-Фенер зошто толку паѓа коефициентот за 1 ?
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.817
Поени од реакции
7.585
Некој да го имат искористено овој бонусов на 2вин?
Да знам шо требит да прам да нечитм куп правила и прописи
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.325
Поени од реакции
4.399
Член 7
Средствата од промотивниот бонус ваучер се сметаат за целосно искористени откако учесникот во игрите на среќа ќе направи влогови во игрите на среќа во износ 6 (шест) пати поголеми од вредноста на доделениот бонус ваучер. Добивките остварени од влоговите во игрите на среќа со средствата од промотивниот бонус ваучер можат да се користат за нови влогови во игри на среќа.
Во пресметката на искористените средства влегуваат само оние влогови во игри на среќа кои се започнати и завршени во рокот за користење на бонус ваучерот, односно за вкупно искористени средства се смета шестина од вкупниот износ на влоговите во започнатите и завршени игри на среќа во рокот за користење на промотивниот бонус ваучерот, најмногу до износ на вредноста на бонус ваучерот. Влог во започната и завршена игра кај спортско обложување се смета влог на тикет кој е конечно обработен како добитен/недобитен согласно правилата за обложување.


o_O :sekcza:
 
Член од
20 август 2018
Мислења
162
Поени од реакции
287
Член 7
Средствата од промотивниот бонус ваучер се сметаат за целосно искористени откако учесникот во игрите на среќа ќе направи влогови во игрите на среќа во износ 6 (шест) пати поголеми од вредноста на доделениот бонус ваучер. Добивките остварени од влоговите во игрите на среќа со средствата од промотивниот бонус ваучер можат да се користат за нови влогови во игри на среќа.
Во пресметката на искористените средства влегуваат само оние влогови во игри на среќа кои се започнати и завршени во рокот за користење на бонус ваучерот, односно за вкупно искористени средства се смета шестина од вкупниот износ на влоговите во започнатите и завршени игри на среќа во рокот за користење на промотивниот бонус ваучерот, најмногу до износ на вредноста на бонус ваучерот. Влог во започната и завршена игра кај спортско обложување се смета влог на тикет кој е конечно обработен како добитен/недобитен согласно правилата за обложување.


o_O :sekcza:
Или просто речено треба да имаш уплата на тикети од мин. 4800 денари за да ти легнат парите од бонусот. Малку претерале.
 
На врв Bottom