Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
P.S Овоа е моја анализа од најдобрио спортски сајт на Балкано t1x2.net па да не преведувам само ке ја копирам анализата

Po meni mozda vredi malo vise ali ipak sam se odlucio odigrat za manji stake i razloga sto su tek prve meceve iz ove kvalifikaciski duele.Ovu grupu se igra u Skopje gde su Makedonce i Albance po meni apsolutne favorite u ovoj grupi i nihov megusebni duel ce odlucivati za to koja ce repka ici dalje (barem po svim najavima).Ovo je uvertira na ono sto nas sledi a to je vistinski pekol upravo na taj odlucivacki mec posto kod Albance ima par Makedonaca koji su odbili pozivnicu da igraju za MKD vec su prihvatili da to bude Albanija.Radi se o tri igraca koji igraju u MKD klubove Alili i Jakupi za ex sampiona Shkupi i Neziri za ekipu iz Juventusa.Dobro znam ove igrace posto sam i ja clan jednom futsal tima u MKD.Dakle Albance ne bi trebale imat problema protiv San Marina ekipa koja je amaterska,dok Albance imaju solidnu repku sa nekoliko internacionalaca koji igraju po Italiju i Kosovo (za ekipa Fenixa koja je ove godine igrala u grupnu fazu Lige prvaka.E sad Grcka mi je takodje nepoznanica isto kao i San Marino ali po rezultate vidim da nisu nista posebno cak su igrali egal mec protiv San Marina prosle godine gde su jeddva dobili sa 3:2.E sad nase Makedonce da kreneno od trenera Bozovic koji je nekada bio trener Ekonomca kao i KMF Zelezarec skim je napravio najveci uspeh makedonskog futsala plasiravsi se u grupnu fazu Lige prvaka a imalo da naprave senzaciju i procu tu grupnu fazu gde je odlucivala gol razlika sa Italijanskom Peskarom.Ovo je jako bitno posto 80% od tih igraca koji su tad igrali za Zelezarec su sad MKD reprezentativce i vec godinama unazad igraju zajedno a to je jako bitno za uigravanje ekipe.Takodje nekoliko od tih igraca kao Krstevski i Leovski (ex igraca Hrvatskog Squera)su clanove Ceske Spartra Prage gde je momentalno trener Bozovic,kao i mozda po meni jedan od najboljih MKD igraca vec nekoliko godina unazad Dragan Petrovic koji je do prosle sezone sa Fenixa igr ao Ligu prvaka.Tu je i Hrvat sa MKD pasosom Ziberi (ex igraca Futsal Dinama) koji momentalno nastupa za jedan klub iz Italije.Mogu reci da je MKD u full sastav i danas kod kuce protiv Grcke ne bi trebale imat problema i ocekujem lagana pobeda.
Немаав храброст да ставам некоја многу голема сума (едноставно футсал ми е голема непознаница, а и ретко играм фиксови), па колку да пробам ја искомбинирав со една друга дојава за вкупно 2 коеф., и двете излегоа, браво. :cuc: А, можеше и хендикеп да се одигра -1.5, 1.90 коеф, два разлика со гол во последните секунди заврши.

ПС. касно видов за Албанија - Сан Марино, излезе хендикепот претпоставувам?
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
progresija na X se brka na timovi od sredina na tabelata, ne na predatori vo fudbalskiot svet ;)
Progresija na X se igra na poniskite ligi 4,5,6 engleska kade sto vkupno so kupovite imaat okolu 60 utakmici po sezona i timovite se relativno tuka so kvalitetot baska nemaat ispod 10 nereseni u sezona...[DOUBLEPOST=1549011168][/DOUBLEPOST]Фенербахче 1
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
Помош :cuc: Вчера играв тикет на 1 утакмица само на големи пари ... Иам трема да ја проверам дали искочила :pos:кој ќе сака да ја провери наместо мене ? Хахаххахахха
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Рома во последните 3 натпревари има примено 12 голови, одбраната им е заникаде и имаат неколку казнети играчи, а од друга страна Пијатек им даде 2 гола на Наполи и може да се проба и против Рома
2+ @9.50 и 3+ @41.00
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Progresija na X se igra na poniskite ligi 4,5,6 engleska kade sto vkupno so kupovite imaat okolu 60 utakmici po sezona i timovite se relativno tuka so kvalitetot baska nemaat ispod 10 nereseni u sezona...[DOUBLEPOST=1549011168][/DOUBLEPOST]Фенербахче 1
ете и нешто конкретно што да се брка

муабетот ми беше дека треба да "прочиташ" што да играш прогресија..............
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
Помош :cuc: Вчера играв тикет на 1 утакмица само на големи пари ... Иам трема да ја проверам дали искочила :pos:кој ќе сака да ја провери наместо мене ? Хахаххахахха
Ajde kazija utakmicata
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Да не има негде во нашиве кладилници специјали за кладење за Супербоул некои рандом игри како вкупно јарди и такви слични ствари или строго само нормалниве игри?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Да не има негде во нашиве кладилници специјали за кладење за Супербоул некои рандом игри како вкупно јарди и такви слични ствари или строго само нормалниве игри?
Vidi na stranata na sportlajf ima nesto so tacdauni mislam.. i hendikepi ima ama ne gi rasbiram..
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.492
Дали имат во нашиве кладилници
Хокеј Чешка лига младинци у20 ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Vidi na stranata na sportlajf ima nesto so tacdauni mislam.. i hendikepi ima ama ne gi rasbiram..
Хендикепи стандард е тоа цело време го има, ама освен тие граници за поени и хендикепи, нема нешто ептен специјално како за светсково што имаше игри што ги нема вообичаено како жолти картони/корнери и силчно...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.492
Хендикепи стандард е тоа цело време го има, ама освен тие граници за поени и хендикепи, нема нешто ептен специјално како за светсково што имаше игри што ги нема вообичаено како жолти картони/корнери и силчно...
Која беда се нашиве кладилници кажува фактот дека неможат да покријат настан глобален ко овој
Да е понеделник или четврток ке дадат и лига Суринам за да се обложуваш во викенди немојш да најш ништо буквално вчера нигде една утакмица шо ја барав, денес исто , утре од истите лиги ке дадат све
 

Kajgana Shop

На врв Bottom