Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Ме боли курот мене дали ги терале вработените да бидат шанкери,чистачи и оператори.Исто така кур ме боли во тие 20 секунди кога ќе влезам дали било биртија и смрдено на испотени мишки.
Ќе издржам.Битно ми е тикетот да ми носи повеќе пари.
Во спортлајф ќе ти дадат поголем коефициент за 1-1 и 3+,ама ќе скратат на 2-23+
Тоа најдобро можеш да го видиш кај типовите каде што има 2 опции.Види спореди 3+/0до2 гола со другите кладилници.Во спортлајф имаш коефициенти 1.86 за + 1.79 заа -
1.7 за+ 1.8 за - и сл.Значи ако трбеа да е 1.85 со 1.85,логично е ако го спуштат едното на 1.8 другото да го качат на 1.9
Како тргнало,за некоја година во спортлајф ќе играме + или - со коефициенти 1.62 со 1.48
Се да им ебам.Само не се тие криви,толку му сечи на народов.
Е затоа моцарт се најпрофесионални.Тие можеби плусот ќе ти го намалат на 1.7 ама затоа минусот ќе го качат на 2.03
И тоа во моцарт е 1.85/1.85.Замисли во СЛ како што е 1.9/1.9 за плус и минус,колку треба да биде плусот ако минусот го паднат на 1.7? 2.1 претпоставувам.Еп овие ќе го остават на 1.84.
Се да им ебам,по втор пат.
Најдобра кладилница ми е евротип.Закаснуваат со промени на граници на играчи.
Еве Бенџиус сеа,во моцарт е 12.5 а во евротип сеуште стоеше на 9.5.До пред 15минути.
Исто така евротип се подобри и за 1-1&2+.И 1&ГГ исто.
Прејаки коефициенти имаат,особено кога ќе ги споредиш со СЛ.
За гг3+ се јадат со СЛ,тие се најдобри две за овај тип.
И убедливо најдобра е копачка за некои типови како што се т12+&ГГ и слични типови од овај стил.
 
K

kicodarker

Гостин
Моцарт е биртија од кладилниците..... Алкохол,џгам и апарати ...... Кофициентите само ги мењаваат секоја секунда. Вработените ги малтретираат да изиграваат оператор,шанкер и чистач ....Работат до полноќ или преку ноќ.....

СпортЛајф е миксот и најбалансот од трите најпопуларни кладилници во Македонија .... Тука им се квотите,ама и они мењаваат . Најсредени кладилници.Вработените не ги малтретираат да изиграваат се и сешто.Секој си работи своја улога ......Највеќе ги сакам ....
Баш заради то шо вработените се форсирани во моцарт е подобра услугата иако од нивна гледна точка потешко му е. Во спортлајф е каубојско онака фрлено од прво до последно како рекламација од кинески патики во магацин.
Копачка е ретро уште користи латиница на ливчината вебстраната им е слаба билтенот истиот проверка на ливчето на страната е досадна работа затоа што има предолг код за пишење и описот на игрите е баш шифриран.Во моцарт убо е објаснато во ливчето што имаш играно ама бадијала ко тимовите ги пишуваат со изговор VULVER HEMPTON на пример и чуди се дали е гинеколог или некој фудбалски тим.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Neka dojde sega nekoj heroj da kazhe deka progresija na X u fudbal bilo dobra ideja. Totenhem 24 kola nemaat neresheno izigrano vo Premier liga.
Прво само будала би го бркал Тотенхем на прогресија и тимови шо се фаворити се бркаат тимови кој имаат мутав напад и ке се борат за опстанок или брка едвај средина на таблеа али мутав напад обавезно ,друго прогресија се бркат во лиги кај шо голој се мисловна именка на пример Алжир,Тунис,Мароко итн
трето и најважно со златен хокеј кај шо даваат 4 коефициент за Х да играш фудбал за 3 коеф а процентуално ке имате ист број нерешени е лош избор од старт
и таму се бркаат лиги кај шо нема многу голови ВХЛ руската е измислена за тој тип на кладење типична мувла лига
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
70
Поени од реакции
94
P.S Овоа е моја анализа од најдобрио спортски сајт на Балкано t1x2.net па да не преведувам само ке ја копирам анализата

Po meni mozda vredi malo vise ali ipak sam se odlucio odigrat za manji stake i razloga sto su tek prve meceve iz ove kvalifikaciski duele.Ovu grupu se igra u Skopje gde su Makedonce i Albance po meni apsolutne favorite u ovoj grupi i nihov megusebni duel ce odlucivati za to koja ce repka ici dalje (barem po svim najavima).Ovo je uvertira na ono sto nas sledi a to je vistinski pekol upravo na taj odlucivacki mec posto kod Albance ima par Makedonaca koji su odbili pozivnicu da igraju za MKD vec su prihvatili da to bude Albanija.Radi se o tri igraca koji igraju u MKD klubove Alili i Jakupi za ex sampiona Shkupi i Neziri za ekipu iz Juventusa.Dobro znam ove igrace posto sam i ja clan jednom futsal tima u MKD.Dakle Albance ne bi trebale imat problema protiv San Marina ekipa koja je amaterska,dok Albance imaju solidnu repku sa nekoliko internacionalaca koji igraju po Italiju i Kosovo (za ekipa Fenixa koja je ove godine igrala u grupnu fazu Lige prvaka.E sad Grcka mi je takodje nepoznanica isto kao i San Marino ali po rezultate vidim da nisu nista posebno cak su igrali egal mec protiv San Marina prosle godine gde su jeddva dobili sa 3:2.E sad nase Makedonce da kreneno od trenera Bozovic koji je nekada bio trener Ekonomca kao i KMF Zelezarec skim je napravio najveci uspeh makedonskog futsala plasiravsi se u grupnu fazu Lige prvaka a imalo da naprave senzaciju i procu tu grupnu fazu gde je odlucivala gol razlika sa Italijanskom Peskarom.Ovo je jako bitno posto 80% od tih igraca koji su tad igrali za Zelezarec su sad MKD reprezentativce i vec godinama unazad igraju zajedno a to je jako bitno za uigravanje ekipe.Takodje nekoliko od tih igraca kao Krstevski i Leovski (ex igraca Hrvatskog Squera)su clanove Ceske Spartra Prage gde je momentalno trener Bozovic,kao i mozda po meni jedan od najboljih MKD igraca vec nekoliko godina unazad Dragan Petrovic koji je do prosle sezone sa Fenixa igr ao Ligu prvaka.Tu je i Hrvat sa MKD pasosom Ziberi (ex igraca Futsal Dinama) koji momentalno nastupa za jedan klub iz Italije.Mogu reci da je MKD u full sastav i danas kod kuce protiv Grcke ne bi trebale imat problema i ocekujem lagana pobeda.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom