Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Исланд 1 и 2лига,Холандија 1 и 2,Белгија 1,Швајцарија 1,Норвешка 1 и 2,Турција 2 и МЛС
Од овие лиги 1-3 1-3 би бркал.Само како и да ја вртиш,среќа е.
Chisto loto e igrava, nikogash ne bi ja igral na povekje pari. Denes imav 10 utakmici 1-3 1-3, me zaebaa Real i Lion, dvete so po 3 gola vo prvo i nieden vo vtoro. Nema potreba da naglasuvate koi ligi treba da se igraat, koga apsolutno nikakva vrska nema toa.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.046
Chisto loto e igrava, nikogash ne bi ja igral na povekje pari. Denes imav 10 utakmici 1-3 1-3, me zaebaa Real i Lion, dvete so po 3 gola vo prvo i nieden vo vtoro. Nema potreba da naglasuvate koi ligi treba da se igraat, koga apsolutno nikakva vrska nema toa.
Па нормално дека нема врска.Може и од Мароко да влезат 1-3 1-3.
Само оние лиги што ги набројав се лиги што завршуваат 3+ 4+ почесто.
Арна е за бинго тикети.16 утакмици за 20ден носат 1кк во СЛ
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Според мене веќе ако се оди на бинго тикети, повеќе се исплати 1-2 I и 1-2 II. Околу 2.7 е коефициентот, со многу помалку утакмици се стига до висока добивка.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Интерсен овој типот на голови во спортлајф 1/2 или 1/3 и двете полувремиња. Викендов на зафрканција пишав едно лото ливче за максимална добивка со 1-2 голови прво и второ полувреме и од 9 утакмици дури 7 беа погодени, само Интер и Осијек ме зафркнаа и двете беа на полувреме 0-0 а крај 0-1

Вчера илјадарка на Јунајтед, Фулам и Интер 1-3 1/2п и добитен сум, денеска ќе ги бркам Јувентус/Наполи/Дортмунд со истиот тип 1-3 скоро 6 коеф прават.
Screenshot_20180927-004618.jpg Screenshot_20180923-231815.jpg Screenshot_20180926-100817.jpg
:D:D:D

Истите и 1-2 1-2 се пуштани ама биле мн подалеку од добивка
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Eve za denes primer, i onaka nema nishto asalno za igranje, ke gi probam 1-3 1-3 Levante, Olimpiakos, Milan, Anderleht, Stromsgodset, Olimpija Ljubljana. Okolu 40 koeficient pravat.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Одлични игри бирате за кладење. :pos:

Со маргини од преку 10% и игри каде што немате апсолутно никаква предност со помош на некаква информација. Ама ако, и газдите на кладилниците се луѓе, и тие имаат фамилии за ранење.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Одлични игри бирате за кладење. :pos:

Со маргини од преку 10% и игри каде што немате апсолутно никаква предност со помош на некаква информација. Ама ако, и газдите на кладилниците се луѓе, и тие имаат фамилии за ранење.
Џабе му кажваш пак ти будалата ќе испадниш тука.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Sportlajf[DOUBLEPOST=1538051881][/DOUBLEPOST]
Џабе му кажваш пак ти будалата ќе испадниш тука.
Одлични игри бирате за кладење. :pos:

Со маргини од преку 10% и игри каде што немате апсолутно никаква предност со помош на некаква информација. Ама ако, и газдите на кладилниците се луѓе, и тие имаат фамилии за ранење.
Nishto nema da mi smenat tie 50tina denari shto ke gi stavam, svesen sum deka tipot u najmala raka e katastrofalen, ama ke izigram chisto kolku za pratenje neshto vecherta.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Nishto nema da mi smenat tie 50tina denari shto ke gi stavam, svesen sum deka tipot u najmala raka e katastrofalen, ama ke izigram chisto kolku za pratenje neshto vecherta.
Значи ќе го частиш газдата на кладилницата 1 евро за да имаш "нешто за пратење вечерва".

Не ти е попаметно наместо да пратиш нешто вечерва да земеш да изгледаш некој филм, да прочиташ некоја книга, или барем да земеш нешто на нет да прочиташ за тоа како е исплатливо да се кладиш?

Не ви ја разбирам мазохистичката желба да ги частите газдите на кладилниците во игри во кои не можете да добиете, и тоа само за тоа да си го исполните времето со гледање во телетекстот за малку ефтина возбуда.

Не мислите дека сето тоа е бескрајно глупаво и испразно?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.046
Курназиве на темава повторно он фајр.
Кажете нешто паметно ако имате или некој тип,а не ''мудрости'' како погоре.
Истиот ерген постираше ливчина од моцарт за 50-100 денари што носат 9милиони и се фалеше како тоа бил блиску.Ама затоа другиве кога ќе уплатат таков тикет го честат газдата од кладилницата.
 
T

Terroir

Гостин
Значи ќе го частиш газдата на кладилницата 1 евро за да имаш "нешто за пратење вечерва".

Не ти е попаметно наместо да пратиш нешто вечерва да земеш да изгледаш некој филм, да прочиташ некоја книга, или барем да земеш нешто на нет да прочиташ за тоа како е исплатливо да се кладиш?

Не ви ја разбирам мазохистичката желба да ги частите газдите на кладилниците во игри во кои не можете да добиете, и тоа само за тоа да си го исполните времето со гледање во телетекстот за малку ефтина возбуда.

Не мислите дека сето тоа е бескрајно глупаво и испразно?
Е многу голема работа ако некој сум го частел 10 евра месечно за да си го направам поинтересно следењето фудбал на тв кога веќе не можеме на стадион.

И не е класично частење, секогаш има некој мал % да ти се потрефи и да земеш некој денар. Ете викендов Осијек промашија милион шанси во прво а и кај Интер имаше поништен гол поради ВАР, ако имав малку повеќе среќа 10 бона ќе дојдеа од зафрканција. И освен Ридл кој е корисен во темава секако другите не допринесувате, барем не напињајте цело време за тоа како требало да се игра оти просечниот Македонец нема доволна банка за играњето сингл да го направи испатливо и да игра трпеливо
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Basketball Men Asia Champions' Cup. Al Riyadi is not as strong as last year, missing Arakji due to injury and several other key members of Lebanese NT. They have Lyons, but the local players are not even close to the level of the ones they had last year. Tokyo have Bjelica & Alex Kirk duo on their ranks, who also had EL experience in various teams. With decent support from local guns like Takeuchi, Baba, Ando, Kojima etc., Tokyo Alvark should be heavier favorites to win this match
Еве и ќе ја одиграте? Не оти евротип ви е најдалеку шо имате уплатено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom