Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
И да играат со првотимци нема шо да бараат против Атлетико, во Спортинг нешто е труло некое време ептен лоши резултати вадат во последно, дали има стварно некој клан кај играчите па намерно вака играат то не знам. Фереира на домашен терен е коска на гости се тиња ама можи да извадат некој резултат недела ништо чудно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Претседателот ги критикуваше за поразот од Атлетико и сите оние играчи што реагираа ги суспендира.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Севастова - Плискова 2, ненормален коефициент на Кристина Плискова. Очекував коефициентите на двете тенисерки да бидат блиски, дале 3.5 на Плискова. Кристина игра одлично на турнирот, подлогата е како измислена за неа. Доволно е брза за сервисот да биде ефективен, а доволно спора да и даде време да се намести на удар. Севастова е солидна тенисерка, но многу лесно и се прават брејкови, кои таа ги надокнадува против другите тенисерки, но против Плискова со онаков сервис тоа ќе оди многу потешко.

Упатство за идиоти: Ова е бет кој има голема вредност, но тоа никако не значи дека ќе помине. Го играте на сопствена одговорност.
:kafence:
 
B

Beginner

Гостин
Во спортлајф моцарт паднал на 2.2 за Х2 на 2вин.мк исто така од бет365 ја тргнале од понуда. Само марбет остана во билтенот им пишува 4.43 за Х2 ама ништо чудно да е намален.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
vo evrotip e uste istiot koeficient

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Во спортлајф моцарт паднал на 2.2 за Х2 на 2вин.мк исто така од бет365 ја тргнале од понуда. Само марбет остана во билтенот им пишува 4.43 за Х2 ама ништо чудно да е намален.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Во марбет добро е уште е 4.4 ја пуштив на 500 носе 2 к.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Јас прво Х2 ја изиграв 2.45 во евротип
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Беневенто 1Х
Спал 1Х
Кротоне 1

Да се игра нешто. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Nesto sto se dvizi po internetov
Salin, Luís Maximiano (both goalkeepers), André Pinto, Mathieu, Lumor, Petrovic, Misic. And maybe Ruben Ribeiro and Doumbia, not sure if they are "forgiven" because they deleted the post.

suspended

Rui Patrício; Piccini, Ristovski, Coates, Fábio Coentrão; William Carvalho, João Palhinha, Battaglia, Wendel, Bruno Fernandes, Bruno César; Gelson Martins, Acuña, Bryan Ruíz, Rafael Leão (who I think is also a B team player, right), Podence, Montero and Bas Dost. Maybe also Doumbia and Ruben Ribeiro.

B team is supposed to play today with Oliveirense, both B Team and Oliveirense are in danger of relegation. Anybody playing today can´t play tomorrow for the main team versus Paços de Ferreira. Not sure if sitting on the reserve bench counts or not.

And Sporting must put up a team tomorrow versus Paços de Ferreira who is 5 points above the relegation spot with only 4 teams below it. if Aves or Moreirense ends up relegated, they might have a complaint if PdF got an easy 3 points from Sporting.[DOUBLEPOST=1523113487][/DOUBLEPOST]Можно е да избрзавме со Спортинг и Пакош Фереира,денес у 18ч ќе имал прес Жесус,можно е да играат сите.Пошто гледајки го составот на Спортинг Б што го извадија со Оливериенсе е потполно истиот без никакви промени(би требало да не играат подобриве играчи од таму доколку играат утре сениорите со Б тим),така да нешто ми смрди овде.....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom