Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Не е фаворит Агут во никој случај, играа пред 2,3 недели во Дубаи, мечот егал беше од секој аспект. Еден, два поени одлучија. Очекувам исто да биде и денес.
Х2 4.5 на Борна (1.50) и мирна глава.[DOUBLEPOST=1520876824][/DOUBLEPOST]И не знам стварно како му го рачунате сервисот на Борна за оружје.. Најпросечен сервис има.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
се цитира цело мислење, вака сечено монтирано шо сакаш можиш да вадиш и да го правиш некого глуп.........ти пиши таму објаснување , за мене е мечот 50-50 значи сигурно валуето е на страната на Борна[DOUBLEPOST=1520877206][/DOUBLEPOST]
Па на каква подлога игра Борна денес? Си се збркал нешо,брза да не сакаше да кажеш.
неќеше БРЗА , играчот се фокусира најповеќе на хардот, значи тренира и настапува мотивирано на овие мечеви, а Агут не е играч чиј сервис ќе пресуди и му е адут плус

ако немате нешто да дополните не знам зошто цитирате мислење............
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728

Ova e prav dokaz kolkav maler sum ..znaci pisuvam nesto deka ke uplatam a nesto sosema drugo pustam ..znaci cekam bilo koj gol kaj Nordsjelland,posledni nekolku utakmici site gg3+,i taka nabrzina si idam u zlatna da uplatam tie 4 i mi dava Towns 1.5koef..pa sto k.. ke idam bolje u sportlife pa po poen povisoki granici ke gi igram samo namest Towns,Wiggins,i ona lakomost,koj k.. ke ceka Gordon od 12saat,aj,brza utakmica,GobertvsDavis,poveke poeni nadvor od reket,i ona baam,dvajcata pocnaja 1/9 od igra ..pa Jrue se popravi i zavrsi 2/12 ..i nekako do treta cetvrtina si stigna do 9poena ..a Mitchell za 3min si klaj 15poena i dojde do 17poena na kraj od treta ..i tolku od tiketot,iako si dade 3 trojki i stigna do 18 poena,sepak nedovolno,i si promasi drugi 3 suta za dva poena ..postov mozda ne e za tuka,al da go citiram ona od vcera sto predloziv,a sepak ne uplativ ..samo poslednive 3dena mi skinaa nad 60+k ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Уште 60 ќе ти скинат ако продолжиш да играш по 4 играчи, џабе се жалиш тука.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
се цитира цело мислење, вака сечено монтирано шо сакаш можиш да вадиш и да го правиш некого глуп.........ти пиши таму објаснување , за мене е мечот 50-50 значи сигурно валуето е на страната на Борна
Го цитирав тоа што требаше да го цитирам, факт е дека си истрескал еден тон глупости. Или ти е 50-50 мечот или не ти е, нема трето. Ти си пишал дека Борна има мали шанси да добие а мечот ти е 50-50...Супер објаснување нема што. Тоа ти е исто ко ја да напишам дека Агут ми е тежок зицер ама мислам дека ќе изгуби.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.923
Поени од реакции
35.270
Вердер - Келн би го пробал 1 дупла победа и 4+, 11 коеф на 50 ден колку да е интересна вечерта. :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Го цитирав тоа што требаше да го цитирам, факт е дека си истрескал еден тон глупости. Или ти е 50-50 мечот или не ти е, нема трето. Ти си пишал дека Борна има мали шанси да добие а мечот ти е 50-50...Супер објаснување нема што. Тоа ти е исто ко ја да напишам дека Агут ми е тежок зицер ама мислам дека ќе изгуби.
не тврдам дека ќе победи ниту ќе изгуби, постабилен играч е Агут , ама овде Борна сигурно до последно ќе се бори, неблагодарен меч за прогноза, а камоли за повеќе пари на тикет, СЕ треба да ви надроби за некои работи чоек, ама кога немате попаметна работа.............
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
не тврдам дека ќе победи ниту ќе изгуби, постабилен играч е Агут , ама овде Борна сигурно до последно ќе се бори, неблагодарен меч за прогноза, а камоли за повеќе пари на тикет, СЕ треба да ви надроби за некои работи чоек, ама кога немате попаметна работа.............
Па јас нигде не реков дека е зицер, него дека оправдано има 1.50 квота. Не се букмејкерите ментални на помалце квалитетниот играч да даваат помала квота, едноставно е.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Стоук дава гол 1.95
Може и 1х да се проба 3.80 , се борат за опстанок а имаат добар тим. Башка секогаш на домашен терен се заебани за секој фаворит.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Море баталете друго..ние вака така си се навикнавме на даноциве...огромни пари ни кратат на годишно ниво со даноков...

Колку ретардирани се закониве значи...
Плаќаш данок во УЈП..они имаат податоци деак си платил данок......и мора после да пријавиш деак си платил (иако тие имаат информации) а во спротивно ќе бидеш казнет (иако си платил и тие знаат деак си платил

Ова второво не поврзано со кладилницава :D

Он топик Федерер 2ка со 5.5. хендикеп мислам не би требало ептен убедливи сетови да има, солиден е Крајноивиќ
1.75 квота
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.907
Поени од реакции
9.507
Дајте некој тенис за денес знајте ма кого мислам сакате овде сакате во пп јебо вас чорич и агут :D:D:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Дајте некој тенис за денес знајте ма кого мислам сакате овде сакате во пп јебо вас чорич и агут :D:D:D
Он топик Федерер 2ка со 5.5. хендикеп мислам не би требало ептен убедливи сетови да има, солиден е Крајноивиќ
1.75 квота
:D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.124
Поени од реакции
107.371
Колку ретардирани се закониве значи...
Плаќаш данок во УЈП..они имаат податоци деак си платил данок......и мора после да пријавиш деак си платил (иако тие имаат информации) а во спротивно ќе бидеш казнет (иако си платил и тие знаат деак си платил
Грешно си го сфатил законот изгледа. Данок треба да платиш за пари кои не оданочени, пример еве татко ми продаде некои стари машини и на сметка му префрлија околу 100 евра и сега ги пријави тие 100 евра во УЈП за да не јаде казна. Овој данок што ни го зимаат кладилниците всушност го зимаат они за да и го платат на државата зашо во спротивно замисли која процедура е секој поединечен играч да плаќа за секој ебан тикет данок... Јас не знам кај терак а не пак да собирам и одземам добивки од кладилница. :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.923
Поени од реакции
35.270
Точно, затоа ни бараат лична карта кога ни исплаќаат тикет. Внесуваат матичниот таму во компјутерот и кога поднесуват годишен извештај праќаат таму сите податоци дека си чист. На нето парите шо ти ги исплаќа кладилницата на шалтер не треба ништо да пополнуваш и да се оправдуваш со УЈП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom