Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
14 април 2012
Мислења
31.502
Поени од реакции
62.301
Вест Хем си крцна..вака така онака сепак победија иако потешко од очекуваното...два натпревари во растојание од три дена беше премногу за против екипа што цела недела одмара..2.00 коефициент...поклон на годината[DOUBLEPOST=1514939553][/DOUBLEPOST]

И јас такво чуство имам,додуша кога ќе размислиш Арсенал колку се мизерни и би требало лесно да влези иако е дерби..Челзи се во топ форма моментално
По иста логика се водев и претходно дерби што го изигра Арсенал со Тотенхем, кога им одржаа лекција по фудбал на Кокошките, и ги шлапнаа 2-0. Глеј вечер иста дешавка, кога целиот свет очекува победа на Челси, јер се у добра серија, овие ке извадат нерешено, или ке тепаат.

Само колку да ги заебат сите во кладилница.
 
B

Beginner

Гостин
Ја пуштив за 700 на крај ова ми 1 тикет во 2018 се надевам добро ке почне. :свиркам:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
По иста логика се водев и претходно дерби што го изигра Арсенал со Тотенхем, кога им одржаа лекција по фудбал на Кокошките, и ги шлапнаа 2-0. Глеј вечер иста дешавка, кога целиот свет очекува победа на Челси, јер се у добра серија, овие ке извадат нерешено, или ке тепаат.

Само колку да ги заебат сите во кладилница.
Има логика, само што многу лош тим извади Арсенал. Назад и на средина се тешка бедотија
 
B

Beginner

Гостин
Мората коњот што промаши на почетокот неможам да поверувам. Па ебани 100 милиони го платија.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
T

Terroir

Гостин
Мората коњот што промаши на почетокот неможам да поверувам. Па ебани 100 милиони го платија.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Еве го пак ни голот неможе да го погоди идиотот, не знам Конте што чека и не го стави Мичу
 
B

Beginner

Гостин
Дајте отров незнам што сум му згрешил на господ толку.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Играм 19 кошаркари + - и нз кој џаол ме натера да ја додам челзи 2ка на 20фче...чукат 1-0 се нервирам станвам од на кафе оставам пола кригла пиво недопиена дур сјојдов 1-2 ебамуја...таман ќе се понадеваш последна минута го испушија племе им ебам
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Пу да ти се плукнам во Тотенхем да ви се плукнам,цела година мајче ми изебаа и јас ретардиран пак ги играм..и тоа ја мислев ГГ на 1.95 да ја изиграм ама ете логично ќе наебам на помочан 1.30 коефициент..никогаш ЛШ да не фатат ѓубрињата дај боже
 
Ф

Флеш

Гостин
Денеска Барса,Еспањол,Виларејал,Малага,Тотенхем буквално посраа ..... А пак Индијцине со последните Керала нерешено,над тоа и ке примеа гол у последна по грешка на лошо исфрлање на голманот:pos::facepalm:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Пу да ти се плукнам во Тотенхем да ви се плукнам,цела година мајче ми изебаа и јас ретардиран пак ги играм..и тоа ја мислев ГГ на 1.95 да ја изиграм ама ете логично ќе наебам на помочан 1.30 коефициент..никогаш ЛШ да не фатат ѓубрињата дај боже
Изморени беа пред два дена играа против Свонси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom