Кладилница (Генерална дискусија)

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Поголема превара од ова срањето на кошеви нема. 3 сингл утакмици, 2 ме паднаа за пола кош, и една за 1 кош. :pos: Четвртина завршува со 15-12 у НБА :kuracc::kuracc:
Мене искрено ми се сере ко ќе слушнам муабети од типот xxxxx играч оди на Гоберт он је бог и батина за одбрана минус ко куќа. Фајнал резулт Капела праи кариер хај 30 поени на Гоберт. Едноставно превише фактори влијаат врз конечниот резултат,може некад да се начека добар пар или грешка во границата али сигурно не е за професионално кладење секој ден.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Мене искрено ми се сере ко ќе слушнам муабети од типот xxxxx играч оди на Гоберт он је бог и батина за одбрана минус ко куќа. Фајнал резулт Капела праи кариер хај 30 поени на Гоберт. Едноставно превише фактори влијаат врз конечниот резултат,може некад да се начека добар пар или грешка во границата али сигурно не е за професионално кладење секој ден.
Или пример Вајтсајд вчера дава 7 поена и испаѓа минус како куќа дека е против Гобер. Многу треба да пратиш се, од стил на игра на екипата и играчот, дали се менува тоа зависно од противникот или исто форсираат цело време, да знаеш како се дели минутажа итн. Како што некој може на фудбал или тенис, зашто да не и кошарка? Класичен Џони муабет е дека во кошарка немало пари.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
Многу фактори влијаат.Неможе да го играш некој минус само поради тоа што чувар му е Гасол.
Битен е начинот на игра на играчите и воопшто одвивањето на утакмицата.Тоа да го процениш е многу побитно од статистика кој брани колку јако.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Или пример Вајтсајд вчера дава 7 поена и испаѓа минус како куќа дека е против Гобер. Многу треба да пратиш се, од стил на игра на екипата и играчот, дали се менува тоа зависно од противникот или исто форсираат цело време, да знаеш како се дели минутажа итн. Како што некој може на фудбал или тенис, зашто да не и кошарка? Класичен Џони муабет е дека во кошарка немало пари.
Класичен Џони муабет е дека во кошарката коефициентите немаат вредност и треба да годиш 7 од 10 за да бидиш приближно во ќар..ама Џони е ненормален и треси глупости.

Од мене вечер дека во кошарката нема пари

Њу Јорк-1 1.50
Милвоки-1 1.50
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Класичен Џони муабет е дека во кошарката коефициентите немаат вредност и треба да годиш 7 од 10 за да бидиш приближно во ќар..ама Џони е ненормален и треси глупости.

Од мене вечер дека во кошарката нема пари

Њу Јорк-1 1.50
Милвоки-1 1.50
Одма грешка во чекори, не се игра конечен тип НБА. Има огромни грешки во квоти, за разлика од фудбал, и тоа може да се искористи. Пример, утре 1.30 има Олимпија, а играат на 3 фронта домаќиниве, а имаат и онака 7 играчи во состав. МЗТ многу појачан, језда играа у петокот, ама би требало да покријат хендикеп на 7.5., или гостински тотал 79.5+.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Или пример Вајтсајд вчера дава 7 поена и испаѓа минус како куќа дека е против Гобер. Многу треба да пратиш се, од стил на игра на екипата и играчот, дали се менува тоа зависно од противникот или исто форсираат цело време, да знаеш како се дели минутажа итн. Како што некој може на фудбал или тенис, зашто да не и кошарка? Класичен Џони муабет е дека во кошарка немало пари.
Одма да ти разбијам теорија. Синоќа Феникс-Орландо го меркам Фурние плус прва опција во напад кај Орландо,отворам статистики Феникс втор најлош по бранење на бек шутер,има стандартна 30+ минутажа,високи проценти за шут,реална граница. На крај Орландо дава факинг 128 коша не сум сигурен али можно е најефикасна утакмица сезонава,а овој завршува со шут 5-14 притоа 0-7 за три.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Одма да ти разбијам теорија. Синоќа Феникс-Орландо го меркам Фурние плус прва опција во напад кај Орландо,отворам статистики Феникс втор најлош по бранење на бек шутер,има стандартна 30+ минутажа,високи проценти за шут,реална граница. На крај Орландо дава факинг 128 коша не сум сигурен али можно е најефикасна утакмица сезонава,а овој завршува со шут 5-14 притоа 0-7 за три.
Одма и ја ќе ти разбијам теорија. Ризик е на такви утакмици да играш било кој играч и затоа ги избегавам.Играат против Феникс, што се тешки кретеноиди и најчесто губат по многу разлика и другата екипа ги одмара стартерите. Секогаш се случува тоа против најлошиве екипи како овие, Сакраменто или Чикаго. Вечерва пример Фурние е чист плус, и ете Руди Геј што играат со Чикаго и треба да има поголема минутажа дека не е први 5.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.121
Поени од реакции
107.361
Одма да ти разбијам теорија. Синоќа Феникс-Орландо го меркам Фурние плус прва опција во напад кај Орландо,отворам статистики Феникс втор најлош по бранење на бек шутер,има стандартна 30+ минутажа,високи проценти за шут,реална граница. На крај Орландо дава факинг 128 коша не сум сигурен али можно е најефикасна утакмица сезонава,а овој завршува со шут 5-14 притоа 0-7 за три.
Па не може секогаш да ти проаѓаат типовите бе друже, конкретно Фурние ти бил добар тип, е сеа што имал 0/7 за тројка јебига, не може да си во психата на играчот и да знаеш кога ќе погоди а кога не. Некогаш проаѓаат добрите типови, некогаш не, битно е да се кладиш разумно и несубјективно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
НБА не се игра повеќе од 2 екипи/играчи на едно ливче. Сингл најдобро. Во регуларна сезона ако пратиш секој ден можеш прилично "лесно" да погодиш одредени натпревари што имаат вредност од 2-3 коеф. Често се случува некоја бош екипа да има 1,40, а противникот да има 2,5+ коефициент иако се тука негде по јачина.
Сезонава не сум играл ништо од НБА, но ќе почнам деновиве на ситно нешто.Еве недела дена одбирам по една-две утакмици во вечер што мислам дека ќе искочат и скоро сите ги погодив. Ме мрзи да ги барам сега сите, од тие што се сеќавам мислам дека беа Торонто-Вашингтон 2, Кливленд - Вашингтон 1, Спарс-Милвоки 2. Сите се над 2,5. Ја утнав само Хјустон-Кливленд 2.

Вечерва има доста утакмици ама не ми фаќаат око баш, не би ги играл. Пеликанс-Клиперс 2 е ок, но повредени им се Галинари и Беверли па затоа би ја одбегнал. Друго за сингл може да се проба Орландо да ги тепа Денвер. Но, пак ќе кажам, не би ги играл.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
НБА, како имате нерви незнам свака ви част.. ќе се сетам сега и јас на времето до 5 сабајле, со очи како на варен зајак за неколку евра плус... додуша почесто за минус, да се играше у позгодно за нас време ок, вака сабајле у никое време, неќе моќи. btw Хрватска утре мислам дека може пак до победа, ако сака, јер су три класе болје од циганина.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
НБА, како имате нерви незнам свака ви част.. ќе се сетам сега и јас на времето до 5 сабајле, со очи како на варен зајак за неколку евра плус... додуша почесто за минус, да се играше у позгодно за нас време ок, вака сабајле у никое време, неќе моќи. btw Хрватска утре мислам дека може пак до победа, ако сака, јер су три класе болје од циганина.
Хрватска можи да се заебава,нема потреба да напнува после онаков висок резултат..ама на Италија вреди да се става сите пари на 1 и т1 2+..настрана што Вентура е ретардос сепак реално за Шведска имаат дрим тим и треба да му стегнат 2-3 парчиња и лесно да ги поминат..светско без Италија не е светско сепак.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Мене искрено ми се сере ко ќе слушнам муабети од типот xxxxx играч оди на Гоберт он је бог и батина за одбрана минус ко куќа. Фајнал резулт Капела праи кариер хај 30 поени на Гоберт. Едноставно превише фактори влијаат врз конечниот резултат,може некад да се начека добар пар или грешка во границата али сигурно не е за професионално кладење секој ден.
Па ако пратиш нема Капела минус против Гоберт да го изиграш,пнр со Харден и тука не се прашва Гоберт прво гледајте утакмици па зборајте Капела минус се игра против Гасол оти тој во то е добар во бранење на пнр ама за граница 11.5 Капела со Харден никогаш минус не би го играл секогаш ми е но бет тој.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Па ако пратиш нема Капела минус против Гоберт да го изиграш,пнр со Харден и тука не се прашва Гоберт прво гледајте утакмици па зборајте Капела минус се игра против Гасол оти тој во то е добар во бранење на пнр ама за граница 11.5 Капела со Харден никогаш минус не би го играл секогаш ми е но бет тој.
Абе фанта нели глеаш дека карикирам,ти да пратиш толку ќе знаеш дека Капела нема кариер хај 30 поени. Значи до толкава крајност одат резултатите некогаш играч кој живее од пик ен рол да напраи највеќе поени во кариерата над некој јак центар. Стеков сам ми го потрвди муабетот коа рече неможеш да си му во психата на играчот,само ме мрзи да го цитирам ќе си прочита. и тука паѓа во вода секоја статистика и анализа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom