Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Зошто е за Бриндиси 2ка волкава квотата?
Зашто 1? Не се разбирам многу во тенисот и ја ставив обратно на илјадарка. Значи да го фрлам уште од сега ливчето
Алал ти вера штом имаш илјадарки за уплата на спортови на кои што не се разбираш :D[DOUBLEPOST=1478540390][/DOUBLEPOST]Еееј Паире играл некој отепан Челинџер кај што е прв носител....живо ме интересира дали ќе се посере и ќе изгуби рано во турниров..
 
L

Löwe

Гостин
Зошто е за Бриндиси 2ка волкава квотата?

Алал ти вера штом имаш илјадарки за уплата на спортови на кои што не се разбираш :D[DOUBLEPOST=1478540390][/DOUBLEPOST]Еееј Паире играл некој отепан Челинџер кај што е прв носител....живо ме интересира дали ќе се посере и ќе изгуби рано во турниров..
Паире го брани "посраниов" челинџер.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
На линков пишува за утакмица во француската лига од 2012. Ние сега зборуваме за репрезентациите од завчера. Франција и Германија како репрезентации нема шанса да местат утакмици, ама ти ако викаш дека е така, така нека е.
Мисли си....
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Јас не знам како тоа за секоја утакмица викате местена била. Точно е дека се мести ама не толку колку што вие викате. Најмногу местење има во Тенис.
Ракометот да е наместен не верувам ете Словенија губела -1 10секунди до крај, и од пенал израмниле. Ако беше местена на време ќе го имаа средено резултатот а не во последни секунди да стават гол.
Фудбал, исто местат диви лиги, има и многу нестабилни и луди тимови кој од што незнаат кај тераат изгледа како да местат. Нема шанса една Германија и Франција да местат утакмица во Ракомет ало.
Сакаш да кажеш дека Белгија, аматерска репрезентација со аматерска лига одеднаш стана толку јака што може да држи егал меч до последна минута со најмоќната репрезентација во светот во последните 10ина години???
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Има шанса партизан да ја врти за хендикеп 2че? :oops:[DOUBLEPOST=1478553908][/DOUBLEPOST]лол матер им ебаа, so much for kajgana magija :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Има шанса партизан да ја врти за хендикеп 2че? :oops:[DOUBLEPOST=1478553908][/DOUBLEPOST]лол матер им ебаа, so much for kajgana magija :ROFLMAO:
И јас ја мислев за H2 ама се предомислив на крај, ако е дерби премногу дно се Партизан.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
И јас ја мислев за H2 ама се предомислив на крај, ако е дерби премногу дно се Партизан.
Ама не ми изгледаа мене до толку дно. Се водев од тоа дека Партизан се подобри од лани, а Звезда се послаби од лани. И на крај ете за еден шут не влезе хендикеп.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ама не ми изгледаа мене до толку дно. Се водев од тоа дека Партизан се подобри од лани, а Звезда се послаби од лани. И на крај ете за еден шут не влезе хендикеп.
каква логика јеботе:pos::pos::pos:.

Уште вакви анализи немам чуено досега,едните биле појаки од лани а другите послаби од лани:pos::pos:..ме изнасмеа да сибиш веко :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Премногу фама се крена околу резултатите,е јебига сеа,се дешава,во ракомет вакви случаи има далеку помалку отколку во кошарка и други спортови.
А ако оди мечот во тесна завршница претежно нули завршуваат,не дека е местено,туку тој притисок на крајот,кога се се решава за еден напад,една топка е пресуден фактор,тука се и судии плус,сеа со новите правила секој намерен старт на крај значи пенал,не е како порано кога браниш последен напад па да го акниш од земја тој шо ја има топката и да измине времето,во ракомет нема стпирање на време како во кошарка,нема 1,2,3 поени,па многу веројатно е на крај тие тесни мечеви да завршуваат нерешено без да се местени.
Најлесна шема беше и ќе е ФАТИ ГИ СУДИИТЕ,како во ракомет шо можи судија да те отепа во ниеден спорт не е можно,нема репетиции,прегледување снимки на спорни ситуации како во кошарка и слично,овде си оставен целосно на милост и немилост на луѓето во црно,и :oeoeoe:последните години си ја има разработено оваа шема:zloo:
А дека има местени има,и тоа како има,лани Загреб-Цеље,од авион се гледаше дека одат на X,и голман се тргна на крај и се,уште Жвижеј да погодеше од зицер позиција:pos:
Од сите утакмици и средата и викендов најсумљиви се Русија-Словачка и Австрија-Финска.
Русите водеа на 90 секунди до крај и завршува нерешено,абе ајде таму е,без разлика шо беа со играч помалку,за 1минута ние да се собериме нема да примиме 3 гола камоли играчи како Атман,Дибиров,Житников,Шелмнко и компанија,нема шанси,а Финска да тепа во Австрија е премногу за голтање.:shook:
Другите изненадувачки резултати се само лош ден,посебно за поразот од Норвешка,сепак Норвешка не е Данска во ракомет па да има некоја традиција и искуство па да знае лесно да ги шлака ваквите индијански селекции на гости ,селекции како Литванија,им се погоди денот,бековите акнаа 21 гол и бидна,иако по имиња во 10од 10 случаи требаше да тепа Норвешка,ама ете,одбраната слаба,бековите распуцани и нема спас..
Србите ги фати Балканскиот Синдром,летнаа во болаци,познато сценарио,ќе тепаш некоја јака селекција и прв нареден предизвик ќе заебиш се,милион пати и нас ни се случува истото.
Накурчени до јаја,демек само ќе излезат на терен и се е решено и ги унуштија.
Нереален коефициент беше,1.10 а играа против селекција чиј костур е составен од играчи на Мешков Брест,со буџет од над 5 милиони евра,е па сеа очекувано беше дека ако видат шанса Белорусите ќе ја зграпчат,не ја гледав утакмицата ама по резултатот и 36 примени гола можам да замислам шо "праеле "Србите на терен.
Фрранција се заебаваше,на крај се свестија,денешниот ракомет е толку брз шо било која екипа,репка ако начека шанси за контри,полуконтри буши,и ние да се собериме од форум ако ни даде противникот шанса за лесни голови ќе трчаме и ќе даваме голови.
Сепак 37 примени гола за Франција од една Белгија е резил,сигурно ќе летаат шамари таму,Онеста и Динар не се такви типови па да простат вакво нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom