Кладилница (Генерална дискусија)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.337
Севилја - Барселона 1 Т1 , 5.60 коеф за 5 евра.
Порто - Бенфика - 2 Т2 , 5.10 коеф за 5 евра.

Вамос :D
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Vidi be so mi se desava ne e moguce vcera city so 1.2 me zaebuva za 9000, denes samo Salzburg ja cekam za 4000 neka ja vrtat kako znaat taka.
Ја чекав и јас Салзбург и ја гледав.
На почеток одма гол 0-1
И после се повреди најдобриот играч на Салзбург, Сориано..
Почна да врни дожд ненормално и домаќините нормално доктори и пресврт одма и остатокот ѓупски фудбал, не е можно шо се се дешаваше...

Sent from my LG-D331 using Tapatalk
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ајде бе Интер бе крввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввта да ви ја ебам ретардирана,ајде гол до полувреме
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
во 2 дена
-Германија се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Швајцарија
-Франција се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Белгија
-Унгарија се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Холандија
-Норвешка загуби од Литванија
-Србија дома беше прегазена од Белорусија
Ова да се деси низ цела година па ќе бидат изненадувачки резултати а не во 2 дена, како одеднаш сите да научија да играат ракомет, и не само да играат него аматерски репрезентации се држат до крај на велесили како Франција и Германија
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
во 2 дена
-Германија се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Швајцарија
-Франција се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Белгија
-Унгарија се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Холандија
-Норвешка загуби од Литванија
-Србија дома беше прегазена од Белорусија
Ова да се деси низ цела година па ќе бидат изненадувачки резултати а не во 2 дена, како одеднаш сите да научија да играат ракомет, и не само да играат него аматерски репрезентации се држат до крај на велесили како Франција и Германија
Ама битно ние поштено си изгубивме со Чесите и сеа се отвара прашање дали големиве репрезентации играа лабаво па ова им се случи или сите одат напред само ние назадуваме.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Само Русите да победат ... исто и Спортинг .
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
во 2 дена
-Германија се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Швајцарија
-Франција се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Белгија
-Унгарија се вадеше на крај и победи со 1 разлика со Холандија
-Норвешка загуби од Литванија
-Србија дома беше прегазена од Белорусија
Ова да се деси низ цела година па ќе бидат изненадувачки резултати а не во 2 дена, како одеднаш сите да научија да играат ракомет, и не само да играат него аматерски репрезентации се држат до крај на велесили како Франција и Германија
Факт е дека во ракометот има многу малце пари и најмногу се мести(од тимските спортој)..ова е веќе тежок претеризам Норвешка да изгуби од Литванија и Србија да биди прегазена од Белорусија..ама ова не е прв пат,и на големите натпреварувања има тешки местенки и секогаш памтам дека се случувало некој од Франција,Данска,Хрватска,Шпанија на 1.05-1.10 коефициент да си ебат мајките и после кога ќе имаат 2.50 коефициент лесно да победат.

Лани на пример единствениот кикс во сезоната на Вестпрем му го погодив и ме доведоа до лудило.[DOUBLEPOST=1478457926][/DOUBLEPOST]
Ама битно ние поштено си изгубивме со Чесите и сеа се отвара прашање дали големиве репрезентации играа лабаво па ова им се случи или сите одат напред само ние назадуваме.
Местат како стоки,да играат сериозно и да ја нагазат топката како што треба ќе ги сомелат 10-15 разлика ама големите репрезентации во глобала си играат тренинг натпревари и се случуваат вакви работи.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Gledase nekoj Knicksi so Utah posledni minuti od treta cetvrtina ?
Se povredi nesto gadno Hill il ??
Togas si otidov da uplatam,i go gleam ko nema na klupa..ako e povreden i ne vleze bar da idam da storniram identicen tiket + Bledsoe ..
Al jbm ti Rose sugaviot,kakva glupa odbrana igrase i + napravi uste poglupvi fauli nad Hill !!
Jbm ti sreka



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Стеауа 1-1 и 2-4 ја чекам за 10+ к и од ова ако не биди ништо стварно тежок малер сум.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
SE UKLUCIV DA MU EBAM MATER NA ROSE -16.5 na kraj na utakmicata na 4 sekundi do kraj dade sut mater mu ebam sugava 12 poeni dade vo 4ta cetvrtina a imase 6 edvaj do kraj na 3ta... ti ebam mater sugava i srekja moja vreme e za pauza od sportska :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ете ги и русите се на пат да заебат денес како и 80% од ракометиве а уште нив 2ка и Спортинг 1 ги чекам ..
Ќе изгубат од Црна гора која не ги има никогаш до сега победено ццц ебете си мајката дибиров и компанија ..
Од на работа отидов со трчање да ги пуштам Јуве и Манчестер едната на полувреме другата тогаш почна ама ајде си реков ќе ги додадам Спортинг Динамо З и Русиве мамицата мамина да им ебам !!
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Аман бе Барса бе уште вас ве чекам упм :mad:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ајј што ме нервира што никаде нема стрим за ракометов па се нервирам вака со кретениве ејј пенал промаршија црна гора и русиве фаул им прает одма после тоа ..
Не ја тепа русија оваа последен напад ќе го посерат сега !!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ете ги зицерите 2/4 испаднаа

Норвешка на 1.05
Босна на 1.5
И Унгарциве блиску беа на 1.35 да заебат во последни секунди ја извадиле, затоа не се играат утакмици на такви коефициенти :)
Русија, Полска, Норвешка, Србија, Франција и Германија за влакно. Ракомет веќе никогаш нема да пишам, НИКОГАШШШШШШШШШ. Едно време убаво се отргнав од тој глуп и смрдлив спорт, што кур ми текна денес пак да играм не ми е јасно. Белгија им дава 36 голови на Франција, ајде важи дека е регуларно ова, само во некој паралелен универзум, не во овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom