Кладилница (Генерална дискусија)

G

Goldie

Гостин
Аии какви зицери има утре во ракометот.

Босна-1
Чешка-1
Унгарија-2
Норвешка-2
И Русија - Словачка беше зицер на 1.01 па нерешено заврши, Босанците се нестабилен тим ништо чудно да кикснат.

Лупајте на Македонија 2ка чим Џони вика кец..
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Gortat 10.5+
Brook L 19.5+
Davis 31.5+
G.Hill 15.5+
Uplata 500den namesto BrookLopez go imav Bogdanovic -17.5,neznam za koj K.. go smeniv .
Herenven gg3+
Oss gg3+
JongAjax gg3+
Ballinamard gg3+
Uplata 500den


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kajgana Magijo,eden gol kaj Oss i ovie sakative gg3+,mame im ibam,v vtornik Crusaders bez golovi,vecer ovie izgleda
Ajmo uste eden gol za 5K i konecna dobivka,pa posle igraci

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Kajgana Magijo,eden gol kaj Oss i ovie sakative gg3+,mame im ibam,v vtornik Crusaders bez golovi,vecer ovie izgleda


Sent from my iPhone using Tapatalk
Те посака сега можиш и да ја штитиш да нема гол повеќе најбитно е што и двата тима дадоја по еден гол во рок од 1 минута .[DOUBLEPOST=1478296237][/DOUBLEPOST]Гледам на нет нешто за играчиве некое инфо и налетувам на оваа анализа за Редик
U meču NBA lige sastaju se Menfis i Los Andjeles Klipersi. Menfis je ove sezone na skoru 3 pobede i 2 poraza. Klipersi su na identicnom skoru skoru 3-1. Iskusni redik ove sezone prosecno postize 9.5 poena sto je malo sobzirom da je prosle sezone bio na proseku 16.3 ppg. Ove sezone redik je ubacivao 8 portlandu, 9 juti, 13 finiksu i 8 oklahomi. Veceras redika čuva toni alen koji je slab defanzivac, jos jedan razlog za over je sto menfis odlicno brani reket tako da će vecinu poena klipersi davati spolja jer ce desko deandre nesto protiv gasola uraditi. Očekujem ovde redika na 30+ minuta i da uzme nesto vise suteva i prebaci ovu granicu.
Обратете внимание на болдираното , значи овој што ја напишал врска нема или од НБА само ги гледа кари и џејмс .. Па човече Тони Ален е магистер за одбрана за овие денешни играчи не за џабе коби го нарече доктор за одбрана т.е. најтешко му било кога го чувал баш Ален... Иначе и јас го опалив Редик денес + не можев да не го пишам на 12.5 посебно ако му тргне од првите 2 шута да погоди една 3ка тогаш ќе иде + . Во рекет треба да се добро чувани Грифин и Џордан па од таму и повеќе топки за бековите.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Да ти ебам и Јанис Борусис за 5 поена и ебениот АДАМ ХАНГА го играм +10.5 човекот НУЛА поени дава... уште ова не ми се имаше десено на играчи еве сега ми се деси :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Те посака сега можиш и да ја штитиш да нема гол повеќе најбитно е што и двата тима дадоја по еден гол во рок од 1 минута .[DOUBLEPOST=1478296237][/DOUBLEPOST]Гледам на нет нешто за играчиве некое инфо и налетувам на оваа анализа за Редик
U meču NBA lige sastaju se Menfis i Los Andjeles Klipersi. Menfis je ove sezone na skoru 3 pobede i 2 poraza. Klipersi su na identicnom skoru skoru 3-1. Iskusni redik ove sezone prosecno postize 9.5 poena sto je malo sobzirom da je prosle sezone bio na proseku 16.3 ppg. Ove sezone redik je ubacivao 8 portlandu, 9 juti, 13 finiksu i 8 oklahomi. Veceras redika čuva toni alen koji je slab defanzivac, jos jedan razlog za over je sto menfis odlicno brani reket tako da će vecinu poena klipersi davati spolja jer ce desko deandre nesto protiv gasola uraditi. Očekujem ovde redika na 30+ minuta i da uzme nesto vise suteva i prebaci ovu granicu.
Обратете внимание на болдираното , значи овој што ја напишал врска нема или од НБА само ги гледа кари и џејмс .. Па човече Тони Ален е магистер за одбрана за овие денешни играчи не за џабе коби го нарече доктор за одбрана т.е. најтешко му било кога го чувал баш Ален... Иначе и јас го опалив Редик денес + не можев да не го пишам на 12.5 посебно ако му тргне од првите 2 шута да погоди една 3ка тогаш ќе иде + . Во рекет треба да се добро чувани Грифин и Џордан па од таму и повеќе топки за бековите.
И јас тоа ќе велев. Првиот дел од постот кога го прочитав веднаш си реков дека анализата паѓа во вода,па како што одев надолу ме интересираше и твоето мислење,па кога прочитав ми олесна. :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тролови се нашите, немој :D
Од Чешка нема утре посигурен 1,нашите се најголеми пички што постојат кога играат на гостински терен..имаат типичен селски менталитет и играат само на домашен терен кога има публика зад нив..отсекогаш исти сме биле во секој спорт,општо такви се сите Македонски клубови ако забележите ,само дома знаат да играат бидејќи на гости се плашат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Сити
Баерн М
Леверкузен
Филде
Селтик

3 коефицент, на 10к уплата, што мислите?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.289
Вориорс на полувреме со хендикеп да тепаат (y) (y) (y) (y) (y)

КОИ КРЕТЕНИ ЕЈ...КАРПОШ СОКОЛИ БОЉИ ЌЕ ИГРАА ОД ОВА....НЕ МОЖАТ ДА ШУТНАТ...УШТЕ ПОМАЛЦЕ КОШ ДА ДАДАТ...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Deneska nesto nabrzina pisav ..
Frej gg3+
U.Of Manchester gg3+
Hemel gg3+
Ards gg3+
Uplata 500den

Mudiay 14.5+
Beal 19.5+
Gortat 11.5+
CrniGrk 21.5+
RudiGAY 19.5+
Uplata 410den
Gi izbrav onaka ovie 5 igraci,drugo sto vredi
Westbrook +,Wiggins +,PG13 +,Howard 15.5+,Cousins 28.5+ ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055

Deneska nesto nabrzina pisav ..
Frej gg3+
U.Of Manchester gg3+
Hemel gg3+
Ards gg3+
Uplata 500den

Mudiay 14.5+
Beal 19.5+
Gortat 11.5+
CrniGrk 21.5+
RudiGAY 19.5+
Uplata 410den
Gi izbrav onaka ovie 5 igraci,drugo sto vredi
Westbrook +,Wiggins +,PG13 +,Howard 15.5+,Cousins 28.5+ ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Руди Геј се повреди минатата утакмица и имаше лимитирана минутажа во второ полувреме.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
По тапа понуда за сабота немало,или мене така ми се чини? едвај одбрав 6 пара од цел ден ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom