Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
9 септември 2016
Мислења
550
Поени од реакции
397
Сигурен сум имаше таков настап со двоцифрена бројка тројки дали беа 15 или 13-14 не се сеќавам, Кари лани мислам на една утакмица дека имаше околу 20/20 за 3 или грешам?[DOUBLEPOST=1478230525][/DOUBLEPOST]Грешка сум и за Тери и за Кари изгледа, не сум 100% сигурен, се сеќавам на утакмицата кога Тери имаше двоцифрен без промашај како сега да ја гледам.
Важи бе 23/20,брат што и да земаш јако ти делува.:pos:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.061
Поени од реакции
7.811
Сок-Иснер 1&пс10+ ; 2.20 коеф
Играва ја начекав во Моцарт, и е одлична квота. Сервери кои најголем дел од мечевите им се прв сет плус, не гледам шанса да 9 гемови во прв сет. Сок е во супер форма, игра многу самоуверено и мислам дека добива денес. Интересен тип за да се спојат двете мислења.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
679
Трите Белгиски клубови синиќа во ЛЕ искочија 7+!!! Како бе така местачи едни...ццццц:bravobe::bravobe::bravobe:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
Nice-Narbonne 1(odbojka) . Ovaa cisto ke ja igram poradi toa sto Narbonne imaat 20 porazi po red na gosti.Mozda i vise,ama na aplikacijata tolku e maksimumot,mi e maka da proveram.

1,9 e,taman kvota.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.893
Поени од реакции
4.052
Ептен ми е криво вчера шо не фатив убај пари на играчите од Евролига сите влегоја, нешто ми беше врзано и со Нба играчи, ама кој курац кога те паѓа факинг Виљареал :tapp:
Гентиле, Љуљ, Ајун, Спанулис, Де Коло лаганица си влегоја плуски, плус од Нба црни гркац, Томас, Вигинс, ЛеБрон, а на тој тикет само Џорџ за еден ебан поен ми избега 23 даде, не префли 24.
Ќе видиме денес како ќе биди....
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.044
Поени од реакции
2.289
Коефивиенти за MVP 2016/2017
https://m.oddschecker.com/m/basketball/nba/nba-championship/regular-season-mvp

Според кладилниците Вестбрук е фаворит коеф 3.00
Одма до него Леброн, Дурант,Кари,Алфриџ,Леонард,Дејвис и уште 4-5 играчи ептен блиску до нив. Членот погоре веќе пишал, и тр како е битно тимот до каде ќе стигне. Секогаш во последниве неколку сезони MVP е играч кој играл финале. Е оваа сезона е поинаку, јас мислам до четврт финале ако стигне Оклахома во тој момент Вестбрук е веќе MVP. Шансите се мали ако стигнат до осмина финале и изгубат, Westbrook da e MVP.[DOUBLEPOST=1478209626][/DOUBLEPOST]Пример Вестбрук ако има 35, 12, 10
Леброн 26, 9 , 8
Оклахома испаѓа во осминафинале, Леброн игра до финале уште минимум 12 утакмици повеќе одколку што одиграл Вестбрук.
Наградата МВП се однесува на регуларниот дел од сезоната, плејофот нема никаква врска. Рангот на тимот би требало да има некаква врска. Ентони Дејвис пред 2 сезони имаше ненормална партија од 25 поени, 10 скока, 3 блока... и не зема МВП а сум поприлично сигрен дека по бројки беше најдобар. Вестбрук и да има трипл дабл просек на цела сезона и да речеме не влезат во плејоф може многу лесно да се случи да не земе МВП. За 3 коефициент воопшто не се исплати да чекаш цела сезона.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz
Член од
23 август 2010
Мислења
34.911
Поени од реакции
93.156
Наградата МВП се однесува на регуларниот дел од сезоната, плејофот нема никаква врска. Рангот на тимот би требало да има некаква врска. Ентони Дејвис пред 2 сезони имаше ненормална партија од 25 поени, 10 скока, 3 блока... и не зема МВП а сум поприлично сигрен дека по бројки беше најдобар. Вестбрук и да има трипл дабл просек на цела сезона и да речеме не влезат во плејоф може многу лесно да се случи да не земе МВП. За 3 коефициент воопшто не се исплати да чекаш цела сезона.
Брат што му објаснуваш нели гледаш дека не разбира ништо, мисли дека Кари дал 20/20 тројки лани...

Лаксонен за денес., 2.20 квота.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.880
Поени од реакции
3.101
Наградата МВП се однесува на регуларниот дел од сезоната, плејофот нема никаква врска. Рангот на тимот би требало да има некаква врска. Ентони Дејвис пред 2 сезони имаше ненормална партија од 25 поени, 10 скока, 3 блока... и не зема МВП а сум поприлично сигрен дека по бројки беше најдобар. Вестбрук и да има трипл дабл просек на цела сезона и да речеме не влезат во плејоф може многу лесно да се случи да не земе МВП. За 3 коефициент воопшто не се исплати да чекаш цела сезона.
Не сум сигурен само мое мислење изнесов.

P.S Тренерот ако често го седнува на клупа како ноќеска сигурно нема да биде MVP. На Оклахома им фали уште еден добар играч од типот на Харден, прочитав дека за Адамс и уште еден незнам кој беше платиле 170-80милиони, а за Харден имале понуда 60милиони и не го донесоа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
:pos::pos::pos:

Dedo Calathes 9,5+..Go potcenuvaat mnogu,ama toj si trpa. 4/4 ima do sega.

Prosecna minutaza ramno 32:30,prosek poeni po natprevar 13.

A sto ne bi moglo opet da uvali jedno 10-če .:D
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.069
Поени од реакции
9.676
Nice-Narbonne 1(odbojka) . Ovaa cisto ke ja igram poradi toa sto Narbonne imaat 20 porazi po red na gosti.Mozda i vise,ama na aplikacijata tolku e maksimumot,mi e maka da proveram.

1,9 e,taman kvota.
Изиграно. Ти благодарам Миа. Сега ќе ја прекинат серијата :D
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.038
Поени од реакции
802
Gortat 10.5+
Brook L 19.5+
Davis 31.5+
G.Hill 15.5+
Uplata 500den namesto BrookLopez go imav Bogdanovic -17.5,neznam za koj K.. go smeniv .
Herenven gg3+
Oss gg3+
JongAjax gg3+
Ballinamard gg3+
Uplata 500den


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.518
Поени од реакции
892
Флориан Маер, трет сет 3-3, 40-15 2 врзани брејк топки, крај на сетот 3-6 за Шкугор:facepalm::facepalm::facepalm:
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.028
Поени од реакции
1.364
Davis 31.5+
Randle 13.5-
Lopez 20.5+
Hill 15.6+
Curry 27.5+
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Аии какви зицери има утре во ракометот.

Босна-1
Чешка-1
Унгарија-2
Норвешка-2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom