Кладилница (Генерална дискусија)

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
...имај во предвид кога ќе заводи една екипа (било која од двете) ќе ја умртви играта тотално и ќе задржава време...сите Шпански екипи освен Реал и Барселона играат така,па не е ни чудно што му даваат големи коефициенти за 3+
@Greg Braden

Не сакам да се правам паметен туку само давам совет бидејќи цела година ваквите ги играм 0-2 гола бидејќи во Шпанија екипите играат одбрана за една класа повеќе за разлика од другите лиги
 

NHL

Член од
27 јануари 2015
Мислења
41
Поени од реакции
127
01:00 New York Rangers vs Florida Panthers

Њу Јорк Ренџерс имаа мал пад на формата после All Star Game ама вчера проработи нападот.
Подобри се и имаат подобар голман.

1 (1.81)
FT 6:3

04:30 San Jose Sharks vs Edmonton Oilers

4.5+ (1.55)
5.5+ (2.00)
6.5+ (3.00)

Сан Хозе со толку многу firepower, повреден важен играч во одбрана а Едмонтон што прима по 3 голови во утакмица и исто има повреден важен играч во одбрана, сигурно ќе биде +
FT 4:4

Ај наздравје.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.569
Дојдов со копиран линк да го оставам тука, ме претрка. :D
На кого не му се чита нека го отвори само видеото од твитот подолу во постот, да видат како Молчанов “паѓа“ и го губи поенот. :pos:

Очигледно е ова, овој Молчанов е утепан од Бога, гарант у криза е со пари па мести ко стока. Ја исто така сум убеден дека Павличенкова лани намести еден меч, со Возниак на Индиан Велс.

Треба доста да се пази на ваквите мртви турнири, глеаш има некои преживари што немаат леб да јадат и ќе си наместат по некој меч за да опстанат. :D

За денес Јари од мене, 1.35 у Спорт Лајф.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Bayern - Schalke 1-1-3+ @ 1.80
Frankfurt - Wolfsburg GG-3+ @ 1.70
Breda - PSV 3+ @ 1.50
Club Brugge - Cercle Brugge 3+ @ 1.55

Од мене
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
На кого не му се чита нека го отвори само видеото од твитот подолу во постот, да видат како Молчанов “паѓа“ и го губи поенот. :pos:

Очигледно е ова, овој Молчанов е утепан од Бога, гарант у криза е со пари па мести ко стока. Ја исто така сум убеден дека Павличенкова лани намести еден меч, со Возниак на Индиан Велс.

Треба доста да се пази на ваквите мртви турнири, глеаш има некои преживари што немаат леб да јадат и ќе си наместат по некој меч за да опстанат. :D

За денес Јари од мене, 1.35 у Спорт Лајф.
Тоа се тие местени мечеви, кои немаат врска со вообичаната претстава за местенки кај нашите кладионичари, каде што Реал намести за кладиОници. Најчесто местените мечеви се на штета на кладилниците. Во случајов, не се на штета ниту на кладилниците, туку на оние кои се кладеа на Betfair против движењето на коефициентите. Betfair има обврска да пријави вакво движење на коефициентите на АТП, и најверојатно ќе има истрага за овој случај. Секоја година има по 3-4 вакви мечеви каде што движењето на коефициентите воопшто не соодвестува на настаните на теренот. Најпознат случај беше Давиденко, пред неколку години.
 
Последно уредено:
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Да го окривувам орката Молчанов,не го окривувам,нема за леб,не дека е лошо рангиран на АТП,ама кога ќе освои поголем турнир во кариерата?Никогаш,затоа сега ќе си лапне некоја пара и го боли увце дали ќе има истрага или ќе нема.Т.е не баш некоја пара,туку добра пара.Така да за таквиот потег,иако е неспортски,не го окривувам.Местенки има сегде.
Единствено нешто од овде што може да се извлече како поука е да не се играат вакви мртви утакмици.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.569
Како може да не го окривуваш? Нема везе за кладењето, срамотен е начинот на кој го направил тоа. Прво, неспортски е да местиш, второ неетички е према противникот, гледаш и Велоти изјавил дека бил запрепастен од вториот сет натака, осеќал како да нејќе да игра Молчанов, и трето, поочигледно не можел. Па уште оној поенот каде демек “паѓа“ :pos::pos: Ако му требаат пари нека земе нека стигне до финале, а не да мести ко стока.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Како може да не го окривуваш? Нема везе за кладењето, срамотен е начинот на кој го направил тоа. Прво, неспортски е да местиш, второ неетички е према противникот, гледаш и Велоти изјавил дека бил запрепастен од вториот сет натака, осеќал како да нејќе да игра Молчанов, и трето, поочигледно не можел. Па уште оној поенот каде демек “паѓа“ :pos::pos: Ако му требаат пари нека земе нека стигне до финале, а не да мести ко стока.
Аматерско е нивото на местење, во секој случај. Јас знам со 100% сигурност меч кој беше наместен на турнирот во Загреб, пред две години, помеѓу српски и хрватски играч, и на кој учесниците во местенката заработија околу половина милион евра. И најинтересно од се, никој не се посомнева дека мечот е наместен.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Како може да не го окривуваш? Нема везе за кладењето, срамотен е начинот на кој го направил тоа. Прво, неспортски е да местиш, второ неетички е према противникот, гледаш и Велоти изјавил дека бил запрепастен од вториот сет натака, осеќал како да нејќе да игра Молчанов, и трето, поочигледно не можел. Па уште оној поенот каде демек “паѓа“ :pos::pos: Ако му требаат пари нека земе нека стигне до финале, а не да мести ко стока.
Види,јас реков не го окривувам за местењето,не за начинот на кој го прави тоа.Паѓањето е ЕПИК,мада не сфаќам зошто имаше потреба за такво нешто?Бар во тенисот е прелесно да се намести поен,рокни ја у мрежа и ајт,или прати ја 2 метра после основна.
А не го окривувам,затоа што многу поголеми тенисери местат и местеле,за кои ти не знаеш.Ниту пак јас ниту никој тука.Имаше пред некое време дека му понудиле на Ноле да намести,овој ги одбил.Нормално,потег за респект,ама знае кои му се можностите и каква кариера ќе направи.Овој Молчанов нека дојде позади МЗТ(Јане Сандански салата) на тврда подлога да играме до 3 добиени сета,ќе го тепам.
И ќе имам 21 ас :D[DOUBLEPOST=1422964895][/DOUBLEPOST]
Аматерско е нивото на местење, во секој случај. Јас знам со 100% сигурност меч кој беше наместен на турнирот во Загреб, пред две години, помеѓу српски и хрватски играч, и на кој учесниците во местенката заработија околу половина милион евра. И најинтересно од се, никој не се посомнева дека мечот е наместен.
Тоа сакам да кажам.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Аматерско е нивото на местење, во секој случај. Јас знам со 100% сигурност меч кој беше наместен на турнирот во Загреб, пред две години, помеѓу српски и хрватски играч, и на кој учесниците во местенката заработија околу половина милион евра. И најинтересно од се, никој не се посомнева дека мечот е наместен.
пред 2 години единствен србин што играше во Загреб беше Илија Божолјац и испадна од словенецот Грега Земјла
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
пред 2 години единствен србин што играше во Загреб беше Илија Божолјац и испадна од словенецот Грега Земјла
Можеби не беа две, можеби беа три години. Ти планираш да ме пратиш по темава? Мислам, во ред е, ако сакаш можам и автограм да ти испратам.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Можеби не беа две, можеби беа три години. Ти планираш да ме пратиш по темава?
не онака, пошто пиша дека 100% знаеш за местен натпревар пред две години помеѓу србин и хрват на турнирот во загреб, баш ме заинтересира кој би можел да биде тој меч, а таков меч после 2010 постои само еден, лани, меѓу Чилич и Лајович и го добил Чилич кој најверојатно на тој меч немал повеќе од 1.35-1.40 коеф така да сигурно не е тој меч
 

Kajgana Shop

На врв Bottom