Кладилница (Генерална дискусија)

NHL

Член од
27 јануари 2015
Мислења
41
Поени од реакции
127
04:30 San Jose Sharks vs Edmonton Oilers

Неколку факти :

Сан Хозе :
6 од последните 10 биле Over, 6 или повеќе голови.
5 од последните 10 дома биле Over, 6 или повеќе голови.

Едмонтон :
6 од последните 10 биле Over, 6 или повеќе голови.
5 од последните 10 во гости биле Over, 6 или повеќе голови.

Од последните 5 утакмици меѓу нив 4 биле Over, некои и со 7 или 9 голови.
Последните 4 кога Сан Хозе бил домаќин биле Over, 6 или повеќе голови.

Сан Хозе се 5 место во западната конференција ама уште не му е загарантирано плејоф местото, сите се тука некаде со бодови.
На Едмонтон првиот и вториот голман :
Scrivens GAA 3.05
Fasth GAA 3.29
Уште не се знае кој ќе бране вечер ама кој и да бране прима по 3 голови во утакмица.
И Сан Хозе и Едмонтон имаат повредено важни играчи во одбрана и уште не се знае дали ќе бидат во составот вечер, а и да бидат нема да се 100% подготвени.
Сан Хозе имаат премногу firepower :
Pavelski (25g+18a), Couture (18g+25a), Thornton (11g+30a), Burns (11g+25a), Marleau (10g+25a), Wingels (11g+14a).
Немаат ниеден повреден од овие играчи и како што изгледа сите ќе бидат во составот.

4.5+ (1.55)
5.5+ (2.00)
6.5+ (3.00)

Сан Хозе со толку многу firepower, повреден важен играч во одбрана а Едмонтон што прима по 3 голови во утакмица и исто има повреден важен играч во одбрана, сигурно ќе биде +
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
72
Поени од реакции
28
Не го гледам мечот, не сум се кладел на него, не ме интересира. Спомнав само како упатство за кладење. Инаку, многу ретко ќе научиш зошто всушност се поместува коефициентот, освен ако не е некој очигледен факт, како на пример не игра Меси за Барса.
Затоа и не практикувам да ги играм овие утакмици, освен ако немам инфо зошто е поместувањето на коефициентот(или да добијам инфо па да почне да се поместува коеф.) Трендот со овие droping odds излезе од коа интернетот стана достапен за сите и flashscore учебник за кладилница.

за вечер Игокеа - Металац Т1+ ( 72.5)
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.184
Поени од реакции
2.074
Le Havre - X
Spezia - 0-2г
Valencia - 2
Twente - GG
Denizlispor - 2 (веќе заврши, се извинувам )

Многу касно ги пишувам типовиве, ако стаса некој арно, ако не извинете уште еднаш :(.
Поздрав.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.270
Поени од реакции
4.952
0-2 zavrsi , inace so koeficientite i denes na viborg pagase pa eve ja vleze 1
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.192
0-2 zavrsi , inace so koeficientite i denes na viborg pagase pa eve ja vleze 1
Одлично, на статистички примерок од 1 докажа поента. :)
Секој што се занимавал со затварање на паднатите коефициенти од нашите кладилници кои се уште не ги апдејтирале, на Betfair, ќе ти каже дека долгорочно секогаш парите доаѓаат овде, не одат на нет. Тоа значи дека паднатите коефициенти во многу голем процент излегуваат. Многу е просто ова. Ама еве, штом Аполон тепа, ти си во право. :)
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2007
Мислења
4.575
Поени од реакции
3.772
Ах бе, толку години се кладам, уште не се научив прво коло тенис да не играм.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Дали само мене толку ме привлече како коеф на овој тип Malaga-Valencia Over (2.0, 2.5) 2.04, со 2 гола е воид, со 3 е фатен, може да оди на 10тина евра ова :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.270
Поени од реакции
4.952
Одлично, на статистики примерок од 1 докажа поента. :)
Секој што се занимавал со затварање на паднатите коефициенти од нашите кладилници кои се уште не ги апдејтирале, на Betfair, ќе ти каже дека долгорочно секогаш парите доаѓаат овде, не одат на нет. Тоа значи дека паднатите коефициенти во многу голем процент излегуваат. Многу е просто ова. Ама еве, штом Аполон тепа, ти си во право. :)
ti kazav dva primeri ti pocna prv so toa ... btv ja pratev apolon i zatoa ja kazav i vleze , a ti mesto da popuvas ovde ako si takov strucnjak pisi nekoj tip .
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Дали само мене толку ме привлече како коеф на овој тип Malaga-Valencia Over (2.0, 2.5) 2.04, со 2 гола е воид, со 3 е фатен, може да оди на 10тина евра ова :)
Не ја даваат за џабе толку голем коефициент..Шпанските екипи се доктори за одбрана и скоро 80% од помалите екипи кога играат меѓусебе влегваат 0-2 гола..посебно па Малага која се смета за најдефанзивна екипа,а Валенсија на гости е сосема друга екипа за разлика кога игра дома...имај во предвид кога ќе заводи една екипа (било која од двете) ќе ја умртви играта тотално и ќе задржава време...сите Шпански екипи освен Реал и Барселона играат така,па не е ни чудно што му даваат големи коефициенти за 3+
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
За греота овие Мец.Таков аматеризам ретко се гледа.А и Виборг ги посака среќата на крај.Додуша судиите ги истолерираа максимално,цели 50 секунди на крај имаа напад и шутираат на 10секунди при крај,ја погодува на една од ракометарките на Мец в глава,се враќа топката кај неа и гол.

Пред тоа имаа слична ситуација во која што ракометарка на Виборг шутна,тие направија блок,ја лупнаа неа в глава и таа несакајќи со главата и асистираше на нејзината ракометарка.Неверојатна среќа.

3 напади по ред Мец имаа шанса за водство последните 5 минути,и три пати се усраа.Еднаш статива од седмерец,другиот пат грозната Гроз од 10 метри шутна а третиот пат грозотилакот направи пробивање.

Шут имаше 7/17;18 и едно 7-8 грешки.

Голманката на Мец само со 2 одбрани второ полувреме,иако втората одбрана беше класичен зицер и наместо да одиграат добра акција таа од 10 метри лупа.

Од крило три пати ни голот не го погодија а имаа добар агол.:tapp:

Спорт во кој што играат женски веќе никогаш,без разлика на инфо.Ваква траги-комедија не сакам да ми се повтори.:ban:

Чиста среќа што не исфорсирав многу,бидејќи требаше минимум три утакмици.Среќа во несреќа.:icon_mrgr:
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.516
Поени од реакции
892
Дали само мене толку ме привлече како коеф на овој тип Malaga-Valencia Over (2.0, 2.5) 2.04, со 2 гола е воид, со 3 е фатен, може да оди на 10тина евра ова :)
ех да беше така лесно, со овој тип на игра ако паднат 2 гола не ти ја враќаат уплатата туку половина од неа, ако не падне гол или падне само еден гол губиш, ако паднат 3 или повеќе гола добиваш
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Le Havre - Valenciennes
Both teams are few points over relegation zone and both are in bad trend, with Le havre that gained only two points in last five rounds and Valenciennes that comes from four consecutive defeats.

But geusts seems in the worst situation, with Le havre that lost only one match at home, while Valenciennes has an away balance of 3-1-6 7/15.

Overall great problems of missings for Valenciennes, regular keeper Lequait is out, first keeper at the start of season, Novaes, left the team, so should play in goal Charrau, that has only one match as regualr in the season, in august and that in last match come from the bench at 14 minute ( loss 2-1 against Tours)
Out key def. Enza Yamissi ( 17), Ciss ( def. 12+1), Nery ( def. 11+4), Guihota ( def.8+1) and for technical choice midf. Diarra ( 9+5) and Baradij (5+4).

Home out Tourè ( def. 15+2), while Leroy ( att. 12 2g) left the team
T1 2+ ja imam so 2.08 koef

За вечерва добар тип мислам дека е Леброн под 26.5, мислам дека ќе го одмараат и без него може да ја протурат Филаделфија.[DOUBLEPOST=1422906348][/DOUBLEPOST]
ех да беше така лесно, со овој тип на игра ако паднат 2 гола не ти ја враќаат уплатата туку половина од неа, ако не падне гол или падне само еден гол губиш, ако паднат 3 или повеќе гола добиваш
Да, утнав во пишувањето. Имам играно друг тип со хендикеп кец -1[DOUBLEPOST=1422907455][/DOUBLEPOST]eve vi za utre nesto za pojak vlog
19:00 Hästen-Almtuna 1 @ 2,30 hokej svedska[DOUBLEPOST=1422907547][/DOUBLEPOST]eve i zosto hokej.jpg
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
Затоа и не практикувам да ги играм овие утакмици, освен ако немам инфо зошто е поместувањето на коефициентот(или да добијам инфо па да почне да се поместува коеф.) Трендот со овие droping odds излезе од коа интернетот стана достапен за сите и flashscore учебник за кладилница.

за вечер Игокеа - Металац Т1+ ( 72.5)
За беља 72 дадоа, 11 поени у последна четвртина :D

Утре око ми фаќа Атл. Параненсе - Елфсборг 1 @ 2.20
Не дека нешто игра улога у пријателска утакмица шо Елфсборг го продаде најдобриот играч, да прочепкам со кои играчи се дојдени Параненсе, можа пола им одмараат у Бразил..изгубија од Гуанжу 2-1 на првата контрола .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom