Кладилница (Генерална дискусија)

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.323
Еве ти едно тениско комбо, те чекам за 10 дена во Битола да частиш.

Пеља 1 коеф. 1.30
Куевас 1 коеф 1.10
Сампер-Монтана 1 коеф 1.50
Моленеро 2 коеф. 2.2

Дрмај.

Секоја чест за Молинаро со 2.2.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.964
Одиш на аеродром некаде? Остај ги да се помачаат луѓето. :icon_lol:
хаха они се измачија цела ноќ :D , не стварно не ми текнува од колку почнуваше исплатата дали од 11 или од 12 ...али едно знам дека се гомна тие од спортлајф , или немаат пари или системот не им работи никогаш не сум земал пари асално онака од прва :гик:
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Научивме, научивме :) Само малце дрзок и арогантен е начинот на кој што се убедуваш со останатите (нас) :))
E добро де, гледаш дека веќе 4 дена се немам со никој скарано на темава...:icon_lol:[DOUBLEPOST=1416734320][/DOUBLEPOST]

Секоја чест за Молинаро со 2.2.
Џабе, ако го уплати целото комбо, Сампер Монтана ја еба работата. Го гледав синоќа тој Боливиецот што играше против него, многу талентиран играч, во фацата потсеќа на Мајкл Чен. :)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.999
Поени од реакции
4.911
E добро де, гледаш дека веќе 4 дена се немам со никој скарано на темава...:icon_lol:[DOUBLEPOST=1416734320][/DOUBLEPOST]

Џабе, ако го уплати целото комбо, Сампер Монтана ја еба работата. Го гледав синоќа тој Боливиецот што играше против него, многу талентиран играч, во фацата потсеќа на Мајкл Чен. :)
Треба да знаеш кого да изиграш кого не
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.999
Поени од реакции
4.911
Ајде брзо мислење од они е рано станати. Хамбургер,Тотенхем, Ливерпул, Наполи, Валенсија, ПСВ, Базел, Спартак Москва
Има ли некоја сигурна според вас?
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Плзен 1
Наполи 1
Базел 1
Коеф. 2.3
На повисока уплата :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Наполи изгледа сиве ќе си го пишиме. Осеќам ќе не ебат :icon_lol:
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Toj so ima akaunt na Bet 365 neka ja proba za utre od sabajle,Dukla Praga-Pelister,Chalenge Cup,11 casot pocnuva mecot.
Mi kaza eden drugar deka samo 2.5 bil hendikepot za Dukla,so e poklon neviden.
Iako ne igram protiv moi ekipi,sepak mora realno da se gleda, ovde cudo treba da se sluci Pelister da izgubi so pomalku od 5 razlika.
Neame rotacija,so samo 7 igraci(ostanatite se premnogu mladi i ne dobivaat nikakva minutaza)neame golman salam,mnogu tesko ke odi.
So samo 3 solidni bekovi,piker i levo krilo ne se igra vo Evropa,makar i vo Chalenge cup.
Ne znam dali uste ja drzat taa razlika,ama ako 2.5 e H1.
4 разлика наполувреме. Како ти се чини работата? Обично кај ракометот во второ полувреме се билда разликата, не би требало да биде проблем да покријат 3.5 голови хендикеп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom