Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
1 април 2014
Мислења
218
Поени од реакции
23
jas vo play in gi pisav 2 kosarka bez miami x po 17 koef..ali atalanta na ovie gi ebe majka :/
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
сабота 16:00 Нортемптон - Оксфорд тип 1 @ 1.8 - 1.9
недела 15:00 Задар - Локомотива тип 1 моментално квотата е 2.60 мислам дека до недела нагло ќе падне

Иначе за денеска :

18:30 Гројтер Фирт II - Минхен 1860 II ти- 1 @ 2.20
Нивните матици Гројтер и Минхен имаат долга соработка и блиски односи, мислам дека тоа се поштува и кај пониските категории, а на тоа укажуват и нивните меѓусебни дуели, иако нe сум сигурен, водам се од факто шо го напомена на почетоко од реченицата.

19:20 Aнгелхомс - Асириска тип 3+ @ 1.70

Defensor Sporting - The Strongest La Paz
Libertadores
Pick: Defensor Sporting -1 (Asian Handicap-Full Time Excluding Overtime) Result: Pending
Stake: 7/10 Odds: 1.82
Bookmaker: SBOBET
Posted: Yesterday, 14:15 Odds verified in cooperation with Betbrain.com

Second leg of 1/8 finals.


Defensor lose first game 2-0 in La Paz ,but this was expected for me. They lost only because of this 3500m high altitude which give super extra strong home advantage of The Strongest.

Ok,now is total different situation. Defensor are good team and will put everything that have to win this game ,but win ,they need win with difference and I expect they to do this big difference.

The new president of Conmebol is uruguayan guy and I expect also big help from referee there.

The Strongest are poor team away from home ,They will try to defend ,but when receive goal will be very hard to avoid big lose.

The quality is on home side. Real line should be -1.25 @1.80

Реално, понудата не е којзнае шо, ќе мора добра анализа на тенисите да се напрае, пошо фудбал понудата е оскудна.
 
Последно уредено:

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.504
Поени од реакции
11.403
многу е потценет Реал за вечерва,Х2 според мене ќе биде (2 коефицент)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Алал да ти се и јас ги фатив, ама зошто не одиш во еврогол. тѕаму за Х во кошарка, особено за нба ти се барем 15 коеф?
Нема тука еврогол.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
789
Поени од реакции
523
Клајте на ситно Олдам вечер 2:0 точен резултат !!!!
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Лига шампиона и двете ќе одат Х2.
Реал Х2 @2 коеф
Челзи Х2 @ 1.65 коеф
 

Kajgana Shop

На врв Bottom