Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.270
Поени од реакции
4.952
Која политика ја играат во спортов, пред два дена излегува мурињо со изјава дека ќе игра со „втор“ тим и дека дигаат раце од титулата, коефициентите паѓаат, цел свет лупа на кец и денес чудесно 0-2, браво само толку, на 1х ме изгореа копилињата со нивните местенки.
Малце да пратиш фудбал ќе знаеш дека втор тим на екипи како Челзи , Реал , Баерн е на исто рамниште како првите тимови на другите екипи од нивната лига ..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.904
Поени од реакции
50.249
И треба да те изгорат, кога си го тргнал фактот дека Роџерс уште нема победа против Мурињо, а му дале колку, 1.15 на дупла шанса?
 
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
Што коеф имаше? Иначе браво за типов
овие шо играа против Атлантас, Даинава се деца 96-97 год. овоа им е тимо, на почеток има екстра коеф. за голови,али не верувам веќе дека ќе ги има у понуда за голови и сл.
http://www.fkdainava.lt/cache/private/uploads/images/articles/710x394-phppXB2NV

од 18.00 Розенборг - Бран тип 1 квота 1.60, Розенборг оваа година одат на титула, Бран строго домашна екипа,лани дали и 1 победа имаа у гости

18.00 Кајзери - Kaрабук тип 1 квота 2.30 Кајзери со победа фаќат приклучок за опстанок, Карабук е златна средина,а и скоро сум сигурен дека се у добри односи и ќе им ја пуштат гостите

21.00 Кобресал - Унион Еспањол тип 1 квота 1.8-1.9 онлајн е блокирана,а кај нас у локал 1.80, гостите играа пред 2 дена копа либертадорес, денеска ќе играт со резерви и youngster а и бааги далеко гостување и е овоа на 1000 км..среда - четврток играт реванш копа либертадорес
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
На Мурињо неможе да му се верува :icon_lol:
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Малце да пратиш фудбал ќе знаеш дека втор тим на екипи како Челзи , Реал , Баерн е на исто рамниште како првите тимови на другите екипи од нивната лига ..
Друже пратам јас фудбал и од спортската ми излегуваат 60% од приходите месечно од таа работа. Читајќи ве и пред неколку дена немам намера да дискутирам понатаму, тоа што ливерпул се вртеа и шутираа без врска целиот натпревар ме наведува да го мислам тоа што го пишав.

Инаку од мене за вечерва за поправка
Atletiko MG x2 1.66
UCR-Surprisa X2 1.22
Bilbao-Sevilla GG 1.55
3.2 коеф скоро.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.932
Поени од реакции
2.438
Ајде Напредак едно голче и топ да си е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.400
Поени од реакции
90.426
Која политика ја играат во спортов, пред два дена излегува мурињо со изјава дека ќе игра со „втор“ тим и дека дигаат раце од титулата, коефициентите паѓаат, цел свет лупа на кец и денес чудесно 0-2, браво само толку, на 1х ме изгореа копилињата со нивните местенки.
Ама искрено и сам си крив во случајов, зошто си играл дупла шанса кога коефициентот за истата беше 1.15 ако не се лажам? Нема никакво валуе тој коефициент, да е над 1.20 би разбрал, ама вака стварно нема логика, и тоа против еден Челзи...
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Ама искрено и сам си крив во случајов, зошто си играл дупла шанса кога коефициентот за истата беше 1.15 ако не се лажам? Нема никакво валуе тој коефициент, да е над 1.20 би разбрал, ама вака стварно нема логика, и тоа против еден Челзи...
1.22 беше играна ми беше од вчера на бет адриа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.400
Поени од реакции
90.426
1.22 беше играна ми беше од вчера на бет адриа.
Тоа е, најпаметно е да се избегнуваат дуплите шанси, мене откако ме бутна Челзи со Базел на 1.05 коефициент, не играм веќе дупли шанси освен на некои ливчиња на заебанција, за малку уплата. Тогаш го ставив за да ми дигне коефициент, имав 5.9 и сакав да направам 6 и затоа го изиграв Челзи, си викам нема шанси да не тепа со Базел и оп со курот у раце...
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Фаќам Сошо-ПСЖ 1х, Димитров HГ1, и паѓам на Алборг H1 (победа со 2 гола) а ќе ја чекав уште Атлетико М 1Х која по се изглеа ќе ја фатам а у последен момент Челзи ја избришав (ја имав Х2) Да ти ебам среќата. Алборг имаше напад на крај за победа со 2 гола разлика :/[DOUBLEPOST=1398613237][/DOUBLEPOST]Ставете си ја во живо Валенсија 1Х 1.8 коеф и свиркајте си ;)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Барса нема да заеби нели, ми треба некоја утакмица да комбинирам нешто.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Валенсија прими но сепак мислам нема да изгуби ... ќе дае во второ гол. Вреди да се проба сеа Валенсија Н(0.0) 1 @2.65 ТИпов значи ако остане 1 гол разлика победа на Атлетико М. ви се враќа уплатата а ако Валенсија не изгуби фаќате 2.65. ГУбите ако Атлетико победи со 2 или повеќе гола разлика.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Ништо од типот. Сепак Примера ќе добие нов првак после 10години доминација на Реал и Барса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom