Киропрактика

Член од
12 мај 2014
Мислења
995
Поени од реакции
1.757
Пријателка беше кај него за раката, и ја шина па во гипс мораше.
Друг местејќи му кичма овој викнал од болка па го избркал.
Сигурно има и позитивни примери не викам не.
Но одличен киропрактичар при работење нема да дозволи кај пациентот да има толкави болки, нема да се однесува како тиранин :D .
Овие што ги набројав погоре од лично искуство ги препорачав дека се одлични, е сега не значи дека ако не сум слушнал лоши зборови дека и тие не се слични како Туран.

Секој со свој памет и одлука.[DOUBLEPOST=1511627816][/DOUBLEPOST]

Точно, јас само кажав лично за мене и тоа што сум видел. Сум читал негде ваљда по форумов и дека се жалат од него. Не можам да речам сигурно дека нема негативни работи кај него.:D
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Не знам како работи човеков што кажувате знам дека мајка ми збореше да сум одел кај него кога ќе дојдам МК зашто си имам проблеми со грбот. Генерално киропрактичарите се погруби зашто така и можат да те искрцкаат... да отидете и на вистинска физиотерапевтска масажа, ако имате проблем и болка ќе ви биде и тоа грубо... е сега кај нас во МК има луѓе што се декларираат како физиотерапевти а кога ќе отидеш те галат и ништо, џабе си бил и си дал парите... е од такви да бегате.

Него да се вратам на темата.

Пред две години ептен го зезнав грбот, играјки баскет. 6 месеци неможев ништо да правам, ќеси од продавница да носам па и да спијам беше тешко. Пробав физиотерапија со масажи, теретана , што уште не и ништо не ми помогна.

Во тоа време бев скептик за киропрактичарите и тоа многу... како да остаам некој да ми го крцка вратот, којзнае што може да ми направи.. бла бла бла. По инсистирање (читај: расправање :D ) на сопругата отидов на киропрактичар. После 3 термини бев на нозе!!! И од тогаш мислењето ми се смени 180 степени и препорачувам на секој кој има проблем да посети.

Сега незнам во мкд колку се квалификувани, и тука е проблемот. На пример во НЛ се признаени, имаат своја асоцијација и обично одиш кај некој што е во таа асоцијација, па дури и здраственото осигурување може да ти ги покрие трошоците. Ама за жал ние сме многу назад за овие работи :(

Поздрав
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Јас сум бил кај Туран и имам лошо искуство. Човекот е преварант, он нема врска со медицина и киропрактика. Ми требаше месец дена да се опоравам. Тој не верувам дека бил во Кина.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Познавам еден човек од Велес, што страшно добро мести изместени работи од повреди, лично мене многу пати ми помогна.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Screenshot_2018-07-17-23-21-32.png
Познавам еден човек од Велес, што страшно добро мести изместени работи од повреди, лично мене многу пати ми помогна.
Дали може по конкретни информации од него?
Да не е овој?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Член од
15 мај 2018
Мислења
29
Поени од реакции
48
Не бре човекот е low profile, нема диплома во ништо ама е предобар во тоа што го работи.
Ти како го најде? Дај некој контакт или насока ако ни притреба :) инаку прав киро кога мести не боли, евентуално малку и кратко ама те припрема и ти кажува - туран и диме не се такви, бајрам од охрид беше таков ама изгледа починал бог да го прости... него имало некој опасен во Прилеп, дали некој бил таму или знае за кого станува збор?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Ти како го најде? Дај некој контакт или насока ако ни притреба :) инаку прав киро кога мести не боли, евентуално малку и кратко ама те припрема и ти кажува - туран и диме не се такви, бајрам од охрид беше таков ама изгледа починал бог да го прости... него имало некој опасен во Прилеп, дали некој бил таму или знае за кого станува збор?
По препорака го најдов, на еден од овде му ветив дека ќе му најдам број и еве со недели се зезам :facepalm:
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
У скопје некој добар киропрактичар има ли освен овој Туран , што читам дека не го бива ?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
У скопје некој добар киропрактичар има ли освен овој Туран , што читам дека не го бива ?
Таир, накај Кондово живее. ‭070267201‬ му е бројот, јави се да провериш од колку саат прима луѓе.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Таир и у чаршија работи , обично од 9 до 11 сабајле , ама најсигурно да се јавите
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Знаете некој што има со 'сертификат', нешто што се бави баш со киропрактика? Во странство ги има многу ама тука кај нас слабо да најдам. Не би одел кај некој така од осет да ми ебе мајката.
 
B

Bafra

Гостин
Знаете некој што има со 'сертификат', нешто што се бави баш со киропрактика? Во странство ги има многу ама тука кај нас слабо да најдам. Не би одел кај некој така од осет да ми ебе мајката.
Димитар - во Систина е главен за физиотерапии, човекот е одличен.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Значи едно до 4 месеци осеќам болка под десната плешка на грбот одма до рбетот како нешто да ми е изместено. Работата е дека болката не се јавува цело време туку повремено кога ќе ја наведнам главата, кога спијам на грб и сл. Да идам на лекар уште не сум решил. Па да прашам што може да е проблемот и дали може да се реши со некои вежби или со некој местач. Болката не е нешто страшно туку некое тапо тегнење и стеганње во жилите


Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom