Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Дали некој го гледаше Dawn of the planet of the apes и какво е 3D-то? Гледам дека нема 2D проекција а до сега сум имал катастрофа искуства со 3D.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.849
Поени од реакции
78.243
Дали некој го гледаше Dawn of the planet of the apes и какво е 3D-то? Гледам дека нема 2D проекција а до сега сум имал катастрофа искуства со 3D.
Дефинирај катастрофа
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.194
Поени од реакции
13.928
ќе го даваат 22 џамп стрит? и дали почна да важи ова за студенти и што бараат да имаш со себе?
 
G

garthok

Гостин
Да не знае некој дали Sin city: A dame to kill for ќе го дава некој од кинава?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.849
Поени од реакции
78.243
ќе го даваат 22 џамп стрит? и дали почна да важи ова за студенти и што бараат да имаш со себе?
Прво прашање - Да другиот четврток

Второ прашање- Не

Да не знае некој дали Sin city: A dame to kill for ќе го дава некој од кинава?
Сега за сега нема информации
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.849
Поени од реакции
78.243
Најверојатно на 7 Август ќе има Ladies night со "Sex Tape" а на 14 Август Men's night со "The Expendables 3"
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.609
Поени од реакции
7.865
Што се случи со киното во Рамстор знае некој?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.737
Поени од реакции
2.873
Wooooow Гледан Херкулес во Милениум. Значи кое лошо кино тоа нешто немогуче. Вие што идете да гледате таму ве жалам најискрено. Подобро фрлете ги 200ден на тротоар, подобро ќе се чуствувате.

Очилана што ги даваат се 5-6 години стари. по краевите на оквирот има засушена пот, кал, мростија налепено тоа грозотија, гребаници Имаш само 20% видик и тоа в средина ако ти се погоди да нема гребаница.
Проекцијата од темна потемна. Ако им ослабела ламбата нека идат нека си сменат нова или штедат за да им потрае во наредните 20 години?!?
Со преводон прелепен ко да сме 98ма година. кога глеав Матрикс на Српски и под него прелепен Македонски...
Значи она не е Кино искуство. Даваш 200ден. за ништо.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Decki dali nekoj dobil gratisi od Cineplexx od nagradnata igra? Ti treba identifikacija nekakva za podiganje na kartite? Kako na primer ke dikazes deka ti si swcka6969@hotmail.com?

Sent from my ZTE Blade G using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.849
Поени од реакции
78.243
Decki dali nekoj dobil gratisi od Cineplexx od nagradnata igra? Ti treba identifikacija nekakva za podiganje na kartite? Kako na primer ke dikazes deka ti si swcka6969@hotmail.com?

Sent from my ZTE Blade G using Tapatalk
Лична карта ќе си носиш бидејќи пишува твое име а не твој и-мејл :)

Сега ова под претпоставка дека ти пишува вистинско име на акаунтот/и-мејлот а не фејк име.

Во секој случај отиди со лична карта не би требало да прават проблем :)
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Знае некој дали ќе го донесат Lucy кај нас во кинава ? Во наскоро го нема ни кај Синеплекс, ни кај Милениум, а премиерата беше на 25.7.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.849
Поени од реакции
78.243
Знае некој дали ќе го донесат Lucy кај нас во кинава ? Во наскоро го нема ни кај Синеплекс, ни кај Милениум, а премиерата беше на 25.7.
Или нема да дојде воопшто во државава или ако би дошол тоа би било ептен доцна во споредба со премиерата
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.849
Поени од реакции
78.243
Знае некој дали ќе го донесат Lucy кај нас во кинава ? Во наскоро го нема ни кај Синеплекс, ни кај Милениум, а премиерата беше на 25.7.
Апдејт:
Возможно е околу Септември/Октомври филмов да се прикажува во Македонија :)
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.143
Поени од реакции
4.291
Дали има некоја најава за A Dame to Kill For? Ќе се прикажува ли воопшто во некое од кината, особено во Cineplexx?
Зашто веќе за недела дена ќе го прикажуваат во САД...
 
На врв Bottom