Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

А

Анноун

Гостин
Моментот кога ќе отидеш радосен на кино со карта купена од пред 3-4 дена , со добро седиште , и кога ќе ти се погоди ГЛАВУЧ пред тебе :cuc:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Моментот кога ќе отидеш радосен на кино со карта купена од пред 3-4 дена , со добро седиште , и кога ќе ти се погоди ГЛАВУЧ пред тебе :cuc:
И во тој момент сфаќаш колкав баксуз си :)
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
Јас незнам по кинава зашто не почнат да даваат Величествениот во 3D?
Претпоставувам салите ке бидат полни ЧАК НИ ДУРИ ке нема место пуканки да јадеш, и онака филмовиве што ги даваат се за деца до 15 години, Театарот за Деца и Младинци има боље репертоар од кино Милениум и Рамстор.
Оф топик , но морам да кажам дека мн ми е жал и криво што театрите како МНТ и Драмски се празни седишта, барем з анас повозрасните.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Јас незнам по кинава зашто не почнат да даваат Величествениот во 3D?
Претпоставувам салите ке бидат полни ЧАК НИ ДУРИ ке нема место пуканки да јадеш, и онака филмовиве што ги даваат се за деца до 15 години, Театарот за Деца и Младинци има боље репертоар од кино Милениум и Рамстор.
Оф топик , но морам да кажам дека мн ми е жал и криво што театрите како МНТ и Драмски се празни седишта, барем з анас повозрасните.
Ај за Рамстор ќе сфатам ама Милениум? Што филмови сакаш да даваат?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас незнам по кинава зашто не почнат да даваат Величествениот во 3D?
Претпоставувам салите ке бидат полни ЧАК НИ ДУРИ ке нема место пуканки да јадеш, и онака филмовиве што ги даваат се за деца до 15 години, Театарот за Деца и Младинци има боље репертоар од кино Милениум и Рамстор.
Оф топик , но морам да кажам дека мн ми е жал и криво што театрите како МНТ и Драмски се празни седишта, барем з анас повозрасните.
Ако сега не си задоволен со филмовите што се даваат, ондак друже проблемот е до тебе, не е до нив.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Се знае ли до кога ќе го даваат Бетмен?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Се знае ли до кога ќе го даваат Бетмен?
Оваа недела сигурно. Пишаја дека не го менувале репертоарот. Уствари за викендов прашав јас, за тогаш ми кажаја. Ама ќе го поврткаат уште малце, секако.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Оваа недела сигурно. Пишаја дека не го менувале репертоарот. Уствари за викендов прашав јас, за тогаш ми кажаја. Ама ќе го поврткаат уште малце, секако.
Абе мене ме интересираше на подолго растојание, некаде накај 15ти септември, тогаш ќе бидам Скопје со факултетов, а сега овака немам превоз за назад.
Другиве ги вртеа по месец и кусур (мислам барем), се надевам и овој ќе го остават толку.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Абе мене ме интересираше на подолго растојание, некаде накај 15ти септември, тогаш ќе бидам Скопје со факултетов, а сега овака немам превоз за назад.
Другиве ги вртеа по месец и кусур (мислам барем), се надевам и овој ќе го остават толку.
Некои викаја дека на 2 недели ги вртеле, ама ова бетмен е, ќе го повртат уште малце. :D
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Абе мене ме интересираше на подолго растојание, некаде накај 15ти септември, тогаш ќе бидам Скопје со факултетов, а сега овака немам превоз за назад.
Другиве ги вртеа по месец и кусур (мислам барем), се надевам и овој ќе го остават толку.

На сајтот на кино Милениум гледам од 17 август го рекламираат The Expendables 2 така да може наизменично да ги даваат овој филм и Бетменот :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Абе мене ме интересираше на подолго растојание, некаде накај 15ти септември, тогаш ќе бидам Скопје со факултетов, а сега овака немам превоз за назад.
Другиве ги вртеа по месец и кусур (мислам барем), се надевам и овој ќе го остават толку.
Тука некаде на граница ќе бидеш.Некако ми изгледа дека може да закасниш за една недела ама ај ќе видиме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom