Киев -Украина

Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.515
Поени од реакции
1.697
Знае ли некој која е најевтината варијанта (не сум ограничен со време толку , само да не фати над 24 часа само пат во воз/автобус ( паузи од неколку саати и прекачувања не ги рачунам во патот).
Од Скопје до Киев има идено некој? Комбинација авион со автобус или два авиона или воз со авион, или било како? :D
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.079
Поени од реакции
3.309
скопје/солун > будимпешта > киев , имаш визаир линиии , летови на секои 2-3 дена, е сега само да си организираш да не чекаш на премесување многу

имаш и автобуси од будимпешта исто ама не би ти препорашал да се возиш со автобус низ украина, поарно прелетај ги сите „селски друмови“

со автобус само до украинска граница , преку унгарија имаш 18-20 саати вкупно, ~1100км, а до киев се дополнителни преку 700 км можеш да замислиш преку какви патишта
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom