Киднапирана „65“ на ЈСП

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Мислам дека повеке е за во ЧДА него за друго место.. :)


Aвтобус на ЈСП Скопје со број „65“ попладнево бил киднапиран од група тинејџери.


Од СВР Скопје информираат дека малолетниците влегле во празниот автобус кој бил паркиран на станицата кај Транспортниот центар.

При тоа, еден од нив го запалил автобусот и тргнал, по што веднаш удрил во друг автобус на ЈСП со број „41“.

Во несреќата, повреден е возачот на вториот автобус и уште едно лице. Истите се пренесени во Градската болница.

По судирот тинејџерите, веднаш избегале, а од страна на полицијата извршен е увид на местото на несреќата.

Од билетарата на ЈСП информираа дека во „65“ - ката имало камери, така што тинејџерите-киднапери ќе бидат идентификувани.







Превземено од kurir.mk
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
..не знам зашто толкав публицитет кога и онака ќе пристигнат нови:pipi:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ц, ц, ц.... арно шо не удрија во некој пешак, ќе имаше и жртви. До кај дојде младинава бре еј!
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Нема шанси дека имало камери,сакаат на блеф да ги фатат ц ц ц ц,клинци издржете не се давајте!
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Мислам дека пред некоја година спомаа дека ставиле камери во автобусите ама дали е точно незнам !!!

Инаку од секогаш сум сакал да возам автобус и јас би го направил ваков да бев на нивно место !!!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Камери во автобусот? Море тоа дува од секоја страна, они камери ставале...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Мислам дека пред некоја година спомаа дека ставиле камери во автобусите ама дали е точно незнам !!!

Инаку од секогаш сум сакал да возам автобус и јас би го направил ваков да бев на нивно место !!!
Шо чекаш, оди киднапирај и вози, и изгази некој.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Камери во автобусот? Море тоа дува од секоја страна, они камери ставале...
Се во име на здравјето, кај што има дупка - пикаш камера... ова малку како дефиниција за војаеризам али... :pos:


оr... :$
 
С

сашенко

Гостин
Хахахаха камери :pos2::pos2::pos2:, пола од прозорците на автобусите не се отвораат, и немаат пари да ги исфрабаат и да ги досредат барем на изглед камери ке ставале.Пред 2-3 дена кај судска проаѓа една 63ка која времето за пензија уште минатиот век и поминала, и автобусот како што застана да се качат луѓето така и си остана таму:pos:, после со влечна служба го отераа хахахха.....КАМЕРИ во јсп автобусите-виц на годината
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
По сликава, прашање на време било кога ќе се распаднат автобусиве, така да ... :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom