Кето(гена) диета

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.651
Поени од реакции
11.563
Повеќе енергија имам отколку кога исхраната ми е повеќе на јаглехидрати. Ова нормално после 2-3 недели.
 
Член од
3 мај 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,
Започна како добра и навистина корисна тема, но не се спомна ништо за видовите кето диети што постојат. За да го направите ова, ќе оставам врска што содржи детални информации за ова - https://www.forlife.bg/keto-dieta#vidove
 
Член од
15 март 2013
Мислења
24
Поени од реакции
24
Здраво, каде можам да најдам индикатори за мерење кетони во урина?
 
Член од
3 март 2020
Мислења
1.012
Поени од реакции
1.917
Здраво, каде можам да најдам индикатори за мерење кетони во урина?
Јас ги земав од фирмата што продава кето храна (Протекал). Немам појма дали се продаваат по аптеки?
Автоматски споено мислење:

Мене ме интересира како се чуствувате после одредено време со Кето диетата?
Знам дека почетоците се тешки, но ме интересира после 7-10 дена? Дали имате она енергија во денот или имате и малаксаност.
Во ниеден момент не сум имала малаксаност, туку секогаш вишок енергија. Знаев во 10 навечер да правам генералка по дома, поради вишок енергија :D
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
311
Поени од реакции
488
Некој да објасни циклична кето како би изгледала
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.520
Поени од реакции
7.836
Некој да објасни циклична кето како би изгледала

Објаснето е на српски јазик, ако не ти е тешко да прочиташ.
Отприлика е вака: 6 дена нула јаглехидрати, 1 ден се полниш.. и пак одново.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom