Кежуал движењето во Македонија

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Од пред некоја година е видеово ама еве вака изгледаат од прилика у англија кежуалците , патем и ја пеат песнава да се најежиш што би рекле србиве

 
Член од
25 август 2011
Мислења
137
Поени од реакции
815
АКО ИМА НЕКОЈ ДА ПРОДАВА НЕШТО НЕКА КАЖИ......
fred perry,lonsdale,stone island ....и така натаму :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
АКО ИМА НЕКОЈ ДА ПРОДАВА НЕШТО НЕКА КАЖИ......
fred perry,lonsdale,stone island ....и така натаму :)
Почнале у Импакт да носат Лонсдејл, Трибина Шоп имаат и Фред Пери, Хенри Лојд итн. само шо се изгор скапи, јас знам од Србија еден дечко за упола цена ги продава од нашиве, да не речам по реална.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257


M L XL XXL 1200

PLAVA I BELA CENA 1000


CENA 900



XL L S 1800

XL 1200


PS.Капчината со по светла шара се без етикета сто се значи фуш 300 денари а по темната шара со етикета 700 денари и цените се за Битола за другите да се договриме по Приватна Порака
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633

Земав ваква 10 евра од Бугарија.

Имаше и вакви маици во најразлични бои по 15-20 евра беа
и обични ранци со истоименото лого.
Кај нас немав видено ништо слично и затоа запнав да ја купам капата.
 
Член од
16 септември 2012
Мислења
51
Поени од реакции
1
Дај малце да ја живнеме темава , кажете во Скопје каде има да се купи нешто или дали правите порачки преку нет. Сакам на порачам Stone Island ако може да ми дадете некоја страна или човек што носи нешто од надвор ?
 
Член од
20 декември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
60
Дали некој има нарачано преку официјалната страна на Weekend offender и за колку време стигаат работите?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
7
Поени од реакции
12
Продажба на оригинал кежуал гардероба од брендовите Lyle and scott & Karhu. Достава низ цела Македонија.

@mischievous.01___
https://instagram.com/mischievous.01___?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Lyle and scott
Првично се јавува како бренд кој најчесто се гледа на терените за Голф во Обединето Кралство, но неполна деценија по неговото појавување завзема место меѓу најраспространети брендови меѓу навивачите. Во средина на седумдесетите речиси секој од присутните на фудбалски стадиони имаше парче облека со Златен Орел. Симбол на слобода, бунтовност и дел од култура која експресно се рашири низ фудбалските стадиони во светот.

Karhu
Бренд кој постои повеќе од 100 години и исто толку е на самиот врв помеѓу брендови за спортско трчање. Висок квалитет и специфичен дизајн го доведоа брендот да се рашири и надвор од рамките на спортот и да биде присутен во секојдневниот животен стил.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Продажба на оригинал кежуал гардероба од брендовите Lyle and scott & Karhu. Достава низ цела Македонија.

@mischievous.01___
https://instagram.com/mischievous.01___?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Lyle and scott
Првично се јавува како бренд кој најчесто се гледа на терените за Голф во Обединето Кралство, но неполна деценија по неговото појавување завзема место меѓу најраспространети брендови меѓу навивачите. Во средина на седумдесетите речиси секој од присутните на фудбалски стадиони имаше парче облека со Златен Орел. Симбол на слобода, бунтовност и дел од култура која експресно се рашири низ фудбалските стадиони во светот.

Karhu
Бренд кој постои повеќе од 100 години и исто толку е на самиот врв помеѓу брендови за спортско трчање. Висок квалитет и специфичен дизајн го доведоа брендот да се рашири и надвор од рамките на спортот и да биде присутен во секојдневниот животен стил.
Не ја разбирам поентата да продаваш онлине а да немаш цена на ниту еден продукт?! Сеа на секој пост треба ли да пишувам "cena"-"cena inbox" ?
Може ќе видам продукт што ми се допаѓа али со висока цена па ќе го игнорирам или обратно може има продукт што не ми се допаѓа толку али цената е топ ми одговара па тој ќе го нарачам.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2022
Мислења
7
Поени од реакции
12
Не ја разбирам поентата да продаваш онлине а да немаш цена на ниту еден продукт?! Сеа на секој пост треба ли да пишувам "cena"-"cena inbox" ?
Може ќе видам продукт што ми се допаѓа али со висока цена па ќе го игнорирам или обратно може има продукт што не ми се допаѓа толку али цената е топ ми одговара па тој ќе го нарачам.
Ако видиш цена што не ти одговара ќе игнорираш, ако нема цена ќе прашаш во порака и ќе дојдеш до повеќе продукти кои се достапни а ги немаме сеуште објавено. Се водиме по маркетинг и бизнис модел кој предвидува комуникација со потенцијални потрошувачи. Благодарам за сугестија но за сега ја постигнуваме целта која ни е ставена како примарна и се добива преку ваков модел на работење.
Пред да објавам овде испратив повеќе од 20 приватни пораки на корисници на форум, по објавување овде уште на 20. Комуникација, договор, взаемно задоволство, учтивост... тоа е модел по кој работиме, а алатка за постигнување меѓу другите е и не објавување на цена јавно.
Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom