Квалификации за европските натпреварувања [2020/2021]

Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.808
Поени од реакции
6.979
Може местат во лигата ама овие утакмици немаат ни м од местење, едноставно разлика во квалитет и работа е тука. Рига во предходното коло добро се држеа и против Малме што се измислени за Шкендија во секој поглед, а и Португалциве едноставно се друго ниво кога во лигата едвај губеа од Порто, Бенфика итн
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.723
Поени од реакции
12.091
Шампионот на Македонија во 4 утакмици против шампионот на Словенија и Латвија, успеа да изгуби 4 пати, прими 9 голови и да не даде ниту еден. Каква мизерија од тим.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.323
Поени од реакции
5.792
И сега сите чекаат Звезда и Динамо и скоро како по правило во вакви ситуации барем еден клуб ќе испадне сега. :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.318
Поени од реакции
1.767
Ѕвезда ако го помине Шериф, сигурно испаѓа во наредно коло без разлика дали противник ќе им биде Легија или Динамо.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.723
Поени од реакции
12.091
Ѕвезда ако го помине Шериф, сигурно испаѓа во наредно коло без разлика дали противник ќе им биде Легија или Динамо.
Не знам што си толку убеден. Сосема солидна екипа е Ѕвезда.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.318
Поени од реакции
1.767
Не знам што си толку убеден. Сосема солидна екипа е Ѕвезда.
Солидна екипа е, се согласувам. Само сметам дека нема да успеат да влезат во групната фаза на ЛШ. Повеќе некако ми изгледа дека нивниот квалитет е доволен за ЛЕ.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.776
Поени од реакции
4.321
Звезда-динамо ако поминат и едните и другите, утакмица што ке се зборува за неа и пред и по… само педерски ке бидне што ке забранат гостујуќи навијачи ако се сретнат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.323
Поени од реакции
5.792
Звезда-динамо ако поминат и едните и другите, утакмица што ке се зборува за неа и пред и по… само педерски ке бидне што ке забранат гостујуќи навијачи ако се сретнат.
Какви се треба и домашни да им забранат. :D

Какво молење ќе има од клубовите до навивачите да не прават глупости и да навиваат без шовинистички испади.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.268
Поени од реакции
23.059
Утре Монако - Шахтјор играат во плеј-оф квалификациите за ЛШ, во среда Бенфика - ПСВ.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.268
Поени од реакции
23.059
Плеј-оф мечот Бенфика - ПСВ Ајндховен ќе го даваат вечерва на МРТ1.

Изгледа ќе даваат секоја среда поинтересен натпревар од ЛШ и од септември.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom