Квалификации за европските натпреварувања [2019/2020]

Член од
19 септември 2009
Мислења
3.275
Поени од реакции
2.339
Можат да се сретнат во групи. Па играа Звезда - Запрешиќ еднаш ако не се лажам, играа Хрватска и Србија во квалификации за некое првенство. Не се официјално во војна и имаат дипломатски односи.

Што мислите кој е појак Динамо или Звезда во моментов?
Кој игра прв дома ке крка дисквалификација автоматски, заеби тоа што не се во војна или шта ја знам.
Звезда од лани понмене има поквалитетен тим, е сега Динамо ги немам гледано па да би дал некоја процена, но знам дека и динамо и звезда имаат проблем со неквалитетна лига и тепаат со пола гас така да може да дојде до опаѓање на форма и опуштање во европските утакмици како Хелсинки оваа година.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.664
Поени од реакции
2.854
Не се во војна Хрватска и Србија ниту официјално во моментов имаат некои големи политички конфликти па нема пречка од УЕФА да играат меѓу себе клубови од двете земји или репрезентациите. Може само да се прогласи мечот за високоризичен па да нема гостински навивачи.

Русија и Украина се друга приказна. Нивни дуели се забранети од УЕФА. Исто не се можни дуели на репрезентации или клубови меѓу Ерменија и Азербејџан, Србија и Косово, БиХ и Косово, Шпанија и Гибралтар.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
3.275
Поени од реакции
2.339
Не се во војна, но беа до пред 25 години и уште се памтат последиците, навијачите се едни од најекстремните и со забрана за гостински навијачи ништо не се прави, претходната година Звезда беше казнета на гостински терен без навијачи па пак имаше Делије во Париз, једино стадионите да ги затворат ама тоа на уефа најмалку им одговара.
Пред некоја година Олимпијакос- Динамо ( каде што Звезда нее ни играше), Делије ја окупираа Атина и наебаа плавите момци, плус на сето тоа кога би ја додале и усташката иконографија која ке се појави на овакви утакмици голема шанса се и нас и нив да не дисквалификуваат, така да не верувам уефа да дозволи оваква утакмица.

Али признавам дека утакмицата прво ке се зборува многу време пред да почне и многу време од како ке заврши.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.818
Поени од реакции
4.565
Не би требало да е ништо престрашно. Сега ако некој е толку фраер да отиде сред Белград или Загреб да се искурчи ќе може само во мала група ако влезе. Така, па ризикуваат ако ги видат да јадат ќотек за сите пари. Ако дојде голема група ќе ја застанат на граница и нема подалеку од Дунав да стигнат. Мислам јадрата на групите (50-100 души) можат некако во тајност да се шмугнат и да се искоодринираат да се соберат. Толку пак ќе го јадат стапот, може на прва да изненадат некоја помала група и да разбијат нешто, али покасно ќе јадат стап и од полиција и од другата страна. Како и да е тоа не се големи инциденти.

Ако се сака се решава лесно и не мислам дека би требало да биде голем проблем. Повеќе е проблем што УЕФА и за најмали ситници казнува по источна Европа и сигурно ќе се добијат некакви казни за било што.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
11.939
Поени од реакции
18.975
Краснодар ги поминаа Порто, сега губат 4:0 од Олимпијакос :eek:

Ѕвезда одличен резултат извадија во Швајцарија, 2:2
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.664
Поени од реакции
2.854
Супер резултати на Динамо и Ѕвезда. Изгледа ќе начекаме да видиме две екс ју екипи во иста сезона во ЛШ. (y)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.220
Поени од реакции
19.480
@TheTrooper ти ги гледаш редовно Динамо, кажи ми нели е овој Хајровиќ тежок кансер во тимов? Прави ли воопшто нешто корисно? Вчера беше стварно мизерен против Розенборг. Само солира и шутира од сите можни позиции. Од друга страна Олмо е ненормален, каква технина и контрола на топка има. Ајакс да го земе сега за тие 30 милиони што ги бара Динамо, би бил најдобар потег за него. Секако за 2-3 години ќе се продаде во некој појјак клуб,.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.818
Поени од реакции
4.565
@TheTrooper ти ги гледаш редовно Динамо, кажи ми нели е овој Хајровиќ тежок кансер во тимов? Прави ли воопшто нешто корисно? Вчера беше стварно мизерен против Розенборг. Само солира и шутира од сите можни позиции. Од друга страна Олмо е ненормален, каква технина и контрола на топка има. Ајакс да го земе сега за тие 30 милиони што ги бара Динамо, би бил најдобар потег за него. Секако за 2-3 години ќе се продаде во некој појјак клуб,.
Не ја гледав, на пат бев. :place:Инаку да, Хајровиќ солира доста. Ако му тргне не го запираш, али ако не ништо. Во најмала рака достса трча, притиска и влегува во доста шанси и прави нервоза на противничката одбрана.

Според мене најпреценет играч на Динамо. Очекувам набрзо Марин и Иванушец да го истиснат од првиот тим. Баш се гледa зошто го земале јаки клубови како помлад и зошто не успеал да се наметне.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.743
Поени од реакции
4.744
Што правеше нумеро Трента Тре на третиов гол од Волциве?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.746
Поени од реакции
69.896
Вулфс :cuc: Каков одличен проект само (y)

...само да не ги урочам, ама ако влезат во групна фаза само година-две после Чемпионшип ќе бидат права фудбал менаџер прича :cuc:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.818
Поени од реакции
4.565
Динамо и Звезда во ЛШ. Искрено не би сакал да се сретнат иако постои реална шанса ( Динамо во 3 шешир, Звезда 4) .
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.400
Поени од реакции
2.490
Подготвен за Белград...
Во петок ли е извлекувањето на групите?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.746
Поени од реакции
69.896
Дајте Челзи у групна фаза у комшии (емоџито што трие раце а не можам да го најдам)
 
На врв Bottom