Квалификации за европските натпреварувања [2019/2020]

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.045
Поени од реакции
70.433
Ма да..... вака како што гледам...ако не се ептен отепани..пак екипа ко Валета/Дуделанж ќе им падне и во трето коло...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.807
Поени од реакции
2.344
Нема масакр на автобус нема победа
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.450
Поени од реакции
4.105
Ич не беше местена Шкендија вчера :unsure:
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.104
Поени од реакции
286
Rezultatot bese sosema druga slika od igrata, ova e fudbalot.
5 precki 26 shuta na gol I davame gol od penal, realizacija 0.
Besart ne e toj sto bese lani, a iskreno Agim mislim ke bese podobar vo negovata pozicija.

Padnavme od mnogu poslab tim, pa padnavme lani I na kup od amaterite Na Sileks ama toa e toa. Balkanski mentalitet da go podcenis protivnikot. Imame vtora sansa, znam deka ke padnavme od Celtic ama barem ke bevme nositeli na tretoto kolo
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.530
Поени од реакции
4.811
Rezultatot bese sosema druga slika od igrata, ova e fudbalot.
5 precki 26 shuta na gol I davame gol od penal, realizacija 0.
Besart ne e toj sto bese lani, a iskreno Agim mislim ke bese podobar vo negovata pozicija.

Padnavme od mnogu poslab tim, pa padnavme lani I na kup od amaterite Na Sileks ama toa e toa. Balkanski mentalitet da go podcenis protivnikot. Imame vtora sansa, znam deka ke padnavme od Celtic ama barem ke bevme nositeli na tretoto kolo
I'll kalju, кад тад. Читај, кога ќе испаднете и од ЛЕ.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
324
Поени од реакции
572
Хајдук дома изгуби од Малтешка Гзира 1-3 и е елиминиран :rolleyes: а толку и од Македонските тимови, ниту еден во наредно коло
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.045
Поени од реакции
70.433
УЕФА треба некое правило да воведе, ако четири екипи од иста земја изгубат пет двомеча и не добијат ниту еден, таа земја следната година да има еден преставник помалку.

Срамота е колку се срање екипиве[DOUBLEPOST=1563483312][/DOUBLEPOST]
Хајдук дома изгуби од Малтешка Гзира 1-3 и е елиминиран :rolleyes: а толку и од Македонските тимови, ниту еден во наредно коло
Тука е промашен најбитниот детал:

upload_2019-7-18_22-54-20.png

Прв меч 2-0.

Уште од 7 минута лагано 1-0.

Примен гол во 97ма минута за 1у2 и отпаѓање.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.045
Поени од реакции
70.433
Па и у 67-ма било кец у два.
Да де, ама не биле елиминирани.

Не викам дека е наместена ама ептен е утакмица што влага во око вака кога ќе го видиш резултатов
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
67
Поени од реакции
41
Ова е срамота од нашите тимови. Не знам кој повеќе се обрука... мислам наградата за најголема денешна брука оди кај Македонија Ѓорче Петров!!! ДНО!!! Од маало да се собереа некој бод ќе освоеа...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.742
Поени од реакции
3.009
Дел од Торцида упаднале да теренот во Сплит после мечот. Сакале да ги истепаат играчите. Морале специјалци да реагираат да нема големи инциденти. Каде веќе 15 сезони се без титула па сега и овој тежок срам ги снајде...
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
607
Поени од реакции
450
Дел од Торцида упаднале да теренот во Сплит после мечот. Сакале да ги истепаат играчите. Морале специјалци да реагираат да нема големи инциденти. Каде веќе 15 сезони се без титула па сега и овој тежок срам ги снајде...
Не дека ги оправдувам или бранам Хајдук,али тој Коне,како Меси изгледаше па и уште какви два гола им даде,си обезбеди некој трансфер :D

Едит: Само што видов играл во Фероникели во Косово до пред некое време,а види го ти сега него,а и 31 година имал веќе :D
 
На врв Bottom