Квалификации за европските натпреварувања [2019/2020]

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.335
Поени од реакции
34.172
Абе каков Сосиедад :pos:

Ќе ги снема во Скопје заедно со Розенберг ќе видите. :D
Како бе екипа од првите 6 во најјаката лига на светот ќе ја снема во Скопје? :/
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.102
Поени од реакции
14.658
Рутинирано 3-0 го тепаа денес Вилареал.:icon_lol: Хуанми, Вилијан Хозе, Чаби Прието, Иљараменди, Карлос Вела .. Овие ќе се прошетат во групата како ништо. Ако решат да ја играт лигата де, многу екипи се пласират и после се ебават по теренот.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
83
Поени од реакции
100
Како прво сите овие балкански држави економски и инфраструктурно се тешки мизерии закопани во ненормални долгој и сиромаштија до коска,ниту еден клуб неможи финансиски да се носи со една просечна Турска екипа како Кајзериспор или Бујукшешир и ти очекуваш дека ќе имало повеќе спонзори,пари и можност за влез на нови инвеститори во таква местачка лига?..доколку евентуално се случи таква лига ќе се посерат од местење,ни Ф од фудбал нема да има..тоа вака местат како ненормални сите до еден од овие балканските држави а камоли малце да добијат на популарност..плус нема да има којзнае колку публика како во Турција на пример.

Се е до самите држави,доколку се средени економски и со корупцијата ќе можат да посветат време инфраструктурата и домашниот спорт.вака додека се кажува од горе кое дете да се форсира и кои кадри во клубот да се постават дека биле од една партија или од друга партија ќе останиме тешка мизерија.
Друже колку е вредноста на играчите на Сосиедад, Зенит и Розенборг на трансфермаркет?:icon_lol:
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.662
Море , не си играјте мајтап , немој да не издуваат со по 5-6 парчиња ! Озбилни екипи се паднаа во групата , е сега зависи дали ќе идат 100% во ЛЕ или ќе си бркаат шампионатот .
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.818
Поени од реакции
63.174
Член од
14 април 2012
Мислења
23.386
Поени од реакции
35.798
Циганарија е тоа, не знам што очекуваш поразлично.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.025
Поени од реакции
52.187
Како бе екипа од првите 6 во најјаката лига на светот ќе ја снема во Скопје? :/
Како што ги снемува на речиси секое гостување во Европа.

Сосиедад ти е топло ладно екипа. Две сезони играат јако, па две сезони ги снемува. Оваа сезона треба им е добра, па следната да шитнат 5-6 играчи и да транзитираат на средина на табела пред да дојдат пак у топ 6.

Ако сакаш ќе се кладиме дека нема да победат у Скопје (секако доколку не се деси нешто непланирано со Вардар). :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
19.919
Поени од реакции
41.152
[DOUBLEPOST=1516794633][/DOUBLEPOST]League A

Group 1: Germany, France, Netherlands
Group 2: Belgium, Switzerland, Iceland
Group 3: Portugal, Italy, Poland
Group 4: Spain, England, Croatia

League B

Group 1: Slovakia, Ukraine, Czech Republic
Group 2: Russia, Sweden, Turkey
Group 3: Austria, Bosnia and Herzegovina, Northern Ireland
Group 4: Wales, Republic of Ireland, Denmark

League C

Group 1: Scotland, Albania, Israel
Group 2: Hungary, Greece, Finland, Estonia
Group 3: Slovenia, Norway, Bulgaria, Cyprus
Group 4: Romania, Serbia, Montenegro, Lithuania
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.048
Поени од реакции
13.842
Вардар - Пјуник
Шкупи - Глазгов Ренџерс
Работнички - Хонвед
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.799
Поени од реакции
70.059
Второ квалификационо коло

Ако победи Вардар ќе игра против Самтредиа или Тобол (првиот на гости, реваншот дома)
Ако победи Работнички ќе игра против Прогрес или Кабала (првиот дома, реваншот на гости)
Ако победи Шкупи ќе игра против Петрокуб или Осијек (првиот на гости, реваншот дома)

Ако нема изненадувања ваљда Вардар и Шкендија ќе играат во третата квалфикациона рунда на ЛЕ
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
1.957
Поени од реакции
1.422
Второ квалификационо коло

Ако победи Вардар ќе игра против Самтредиа или Тобол (првиот на гости, реваншот дома)
Ако победи Работнички ќе игра против Прогрес или Кабала (првиот дома, реваншот на гости)
Ако победи Шкупи ќе игра против Петрокуб или Осијек (првиот на гости, реваншот дома)

Ако нема изненадувања ваљда Вардар и Шкендија ќе играат во третата квалфикациона рунда на ЛЕ
Vardar ako ne zemat barem 2-3 zasiluvanja, moze i kje pominat ama ne e nisto sigurno.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.194
Поени од реакции
4.400
Јако голманче собра Вардар:drk::cuc: Кировски е одличен....Уште 2/3 играчи ќе биде доволно, да. Има време....:vozbud:
 
На врв Bottom