Квалификации за европските натпреварувања

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Севиља ли се Бока Јуниорс ли се, шесторица Аргентинци имаат во состав.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.468
Види ги Ница селска екипа, почнаа со тепањето на терен... мрш
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Види ги Ница селска екипа, почнаа со тепањето на терен... мрш
Не беше за црвен тоа ама ај... :D Се на се убедлива игра од Наполи и мисла дека 90% се учесник во групната фаза, ептен треба да се деси нешто неочекувано па да испаднат во Франција. Едноставно мислам дека нема шанси Наполи да не постигне гол на гости против Ница, а од друга страна не ми се верува 4 комада да примат, немаат квалитет Ница, ни 50% не се од лани.

Ја гледав и Хапоел-Марибор на стрим, доста поконкретни домаќините, Марибор го даде голот по огромна грешка на одбраната на Хапоел, односно последниот дефанзивец место на голманот му ја остави топката на Таварес и овој што се вика на празна мрежа поентираше. Јадни се Марибор, би требало Хапоел да пројде овде.

Селтик петарда, мојот човек Роџерс.


Ријека класик 2 у 1, ти ебам балканскиот ретардиран менталитет. :D

Севиља исто така со една нога во следната фаза, сепак колку и да вложува Башакшеркир Севиља се преголем залак.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Тој на Коциело?

Што збориш бе дечки, чист црвен по пропис, старт со отворен ѓон директно у цеваница, директен црвен картон по учебници.
Абе пошо само една повторена снимка видов ми се виде дека двајцата се судрија во исто време а овој навреме го повлече отворениот ѓон, мада ок од лош агол беше снимката можда и затоа ми се виде така.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Синклер, Форест, Грифитс селски Стариџ, Стерлинг, Суарез. Роџерс го пренесе истиот напад од Ливерпул, ама и истата одбрана. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom