Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.550
Поени од реакции
9.110
Би сакал да гледам Бразил - Аргентина финале...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас би сакал финале Србија - Хрватска финале. Да гори Балканот... :vozbud:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Бајаги поскапеа авионските карти за Доха за 28 -30 Ноември...повратен билет од Истанбул за двајца (сакав син ми да го носам Бразил - Албанија...упс - Свизерланд) 950 ГБП или околу 1135 ЕВРА. Плус до Истнабул, плус карта за стадион...а директни летови од Скопје, Тирана, Софија нема...
Да нема некој резервирано поефтино, или од друго место?
Има Тирана - Абу Даби ефтини летови, ама и тие поскапеа за ноември, плус дополнителни визи, скапи билети Абу даби Доха..никако да погодам комбинација :(...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.316
Поени од реакции
22.605
Бајаги поскапеа авионските карти за Доха за 28 -30 Ноември...повратен билет од Истанбул за двајца (сакав син ми да го носам Бразил - Албанија...упс - Свизерланд) 950 ГБП или околу 1135 ЕВРА. Плус до Истнабул, плус карта за стадион...а директни летови од Скопје, Тирана, Софија нема...
Да нема некој резервирано поефтино, или од друго место?
Има Тирана - Абу Даби ефтини летови, ама и тие поскапеа за ноември, плус дополнителни визи, скапи билети Абу даби Доха..никако да погодам комбинација :(...

vidi dur mozes preku bahrain (manama) ako ima nesto eftino... neznam kako e sega ama porano imase 5-6 kompanii sto letaa megu bahrain i qatar.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Бајаги поскапеа авионските карти за Доха за 28 -30 Ноември...повратен билет од Истанбул за двајца (сакав син ми да го носам Бразил - Албанија...упс - Свизерланд) 950 ГБП или околу 1135 ЕВРА. Плус до Истнабул, плус карта за стадион...а директни летови од Скопје, Тирана, Софија нема...
Да нема некој резервирано поефтино, или од друго место?
Има Тирана - Абу Даби ефтини летови, ама и тие поскапеа за ноември, плус дополнителни визи, скапи билети Абу даби Доха..никако да погодам комбинација :(...
Имаш од wizzair летови до Абу даби од Софија и Тирана. Провери преку skyscanner за ефтин лет до Катар.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Остајте авионските карти, кои не верувам дека ќе се под 500 евра, голем проблем е и сместувањето. Сместувачките капацитети се фул веќе од Февруари, а тоа што се ослободува сега се рандом шупи и сопчиња од по 500 евра од вечер. Дополнителен проблем е доаѓањето до карти (освен за слаби текми). Исто треба и да се извади некаква Хаја кард, на која мора да потврдиш сместување. Некако премногу комплицирано, а и премногу скапо. Без 1500 евра фиксни трошоци не верувам дека ќе помине некој (за 2-3 дена).

Ќе се чека некоја наредна прилика :D
 
Член од
13 април 2022
Мислења
9
Поени од реакции
15
Седете бе дома, земете си пиво и гледајте ногомет у студените ноемвриски денови. Ќе се влечам сеа до блискиот исток за едно свецко на 45 степени горештини да се потам ко свиња. За полуфинале да идеш или финале, ќе разберам... лупни едно 5000 евра и помини си топ. Ова другово, фала не.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Седете бе дома, земете си пиво и гледајте ногомет у студените ноемвриски денови. Ќе се влечам сеа до блискиот исток за едно свецко на 45 степени горештини да се потам ко свиња. За полуфинале да идеш или финале, ќе разберам... лупни едно 5000 евра и помини си топ. Ова другово, фала не.
Искрено ни тогаш. Да учествува Македонија би одела, вака не гледам поента. Можеби дека не сум наклонета кон некоја репрезентација, најверојатно. :)
Да се одржува во Европа, зошто да не, ама онаму џенем нема шанса.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.316
Поени од реакции
22.605
katar e skapo i ke bide dosadno...

jas ke idam na svetskoto basket 2023... indonezija, japan i filipini...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Британците се жалет не па за нас цените какви се. Не би одел никогаш во Катар на СП не сум запознаен ама законите мора да им се катастрофални кога е во прашање алкохол,забави итн. по мене ќе е најлошо СП до сега.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Остајте авионските карти, кои не верувам дека ќе се под 500 евра, голем проблем е и сместувањето. Сместувачките капацитети се фул веќе од Февруари, а тоа што се ослободува сега се рандом шупи и сопчиња од по 500 евра од вечер. Дополнителен проблем е доаѓањето до карти (освен за слаби текми). Исто треба и да се извади некаква Хаја кард, на која мора да потврдиш сместување. Некако премногу комплицирано, а и премногу скапо. Без 1500 евра фиксни трошоци не верувам дека ќе помине некој (за 2-3 дена).

Ќе се чека некоја наредна прилика :D
Сместувањето ми е најмал проблем :D... тоа ми е безплатно и сигурно. Само авионските билети се невероватно скапи. Останува опцијата Катар за Нова Година , без фудбалски натпревар :(
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.316
Поени од реакции
22.605
Znaeme deka poise si po tranvestite :D :P
mene stvarno pocinja da me plasi sto samo tranvestiti vi se vrtat u glava... :popce:

bev na posldnite 4 svetski ova ke go preskoknam najveke zasto e apla nefudbalska nacija. bez pivo i alkohol nema da ima ista druzba... dokolku bi idel bi prestojuval u dubai i bi letal u qatar samo za utakmicite.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
mene stvarno pocinja da me plasi sto samo tranvestiti vi se vrtat u glava... :popce:

bev na posldnite 4 svetski ova ke go preskoknam najveke zasto e apla nefudbalska nacija. bez pivo i alkohol nema da ima ista druzba... dokolku bi idel bi prestojuval u dubai i bi letal u qatar samo za utakmicite.
Ќе напраат сигурно фан зони бе, ваљда нешто као бабл ќе биде и сигурно ќе има алкохол ама се слагам дека не е тоа тоа во земја каде што имаш толкави рестрикции према алкохол, журки и слично.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.316
Поени од реакции
22.605
Ќе напраат сигурно фан зони бе, ваљда нешто као бабл ќе биде и сигурно ќе има алкохол ама се слагам дека не е тоа тоа во земја каде што имаш толкави рестрикции према алкохол, журки и слично.

za pravenje fan zoni ke napravat ama tesko alkohol u niv.... alkohol i sega ima u odredeni hoteli ama pak ne e isto, tie sigurno i ke se zatvorat bas kako babl za vreme na svetskoto. nema da rizikuvaat nekoj huligani da im ja sjebat dozvolata.... ke ja nema taa atmosfera osven ako ne si spremen da ides epten high end so nekoj 5000e DNEVNO za da si u takov hotel so liberalni pravila...

imam i kade da prestojuvam za bez pari ama togas sun nadvor od bublot... sto znam, ova ke bide svetsko za dzet setot i politicari...bas ona sto ne e fudbalot. toa ne mi e po keif, jas si go sakam fudbalot bas kako otvoren sport za site.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom