Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

v_tranced

Angry Fox
Член од
27 ноември 2021
Мислења
41
Поени од реакции
89
ко шо изигра бугарија 1-1 со Италија, можеме ние бар да тепаме. Ама може и да не рутинираат лесно 3-0. Све бива.
Па после ко шо разбрав па Португал се паѓа, ако идеме и на таа логија Србија ги тепаше 1-2. Абе не знам сварно... Не дека имаме некои шанси, али... Реално најслаби сме од сите тука според мене, ко шо кажа Џонтра. И Русија да паднеше ќе не спржеше. И Шведска па дури и Шкотска. Тоа се можностите сеа за сеа, најслабата репрезентација у баражов сме убедливо, реално ако глеаме на работиве.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Најуба солуција Италија па Португалија/Турција па ако не ги поминеме овие шо бараме на Светско башка товар нема, релаксирано ќе влеземе зш некој ко Шкотска ќе не одуваше 3-0 лагано ќе кубевме коси и ќе почневме да славиме пак ден на дрвото само ќе ни нарушеше атмосфера на следни квалификации за Евро вака опуштено па дај шта даш
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Како ја направивте Шкотска, мислиш Ливерпул или Баерн Минхен се. :popce:

Едвај 1-0 дома изиграа со утепаната Молдавија, ама битно нас ќе не сотреле со многу. Епа нека повелат на квалификации за ЕП.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Многу лоша идеја е ова со СП на две години. Кај ќе најдат термини за сите квалификации и турнири еден Господ знае... Ама се додека УЕФА и КОНМЕБОЛ се против не верувам дека ФИФА на своја рака ќе донесе одлука.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.109
ideata e da se unistat kontientalnite prvenstva a so toa i uefa i conmbol... nema da se sluci
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Канада - САД 2-0 :kuracc:

И без Дејвис на двете средби, паднаа Хондурас на гости (а пред 7 години тука Канада изгуби 8-1), а сега и Америве. Канада е прва во КОНКАКАФ со +4 предност. Победа на гости за неколку дена кај Ел Салвадор мислам дека може да биде доволно за пласман во Катар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom