Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.554
Поени од реакции
29.787
Добро и по шо се толку појаки Бразил и Аргентина од Гермнија...кои се тие такви ?..сакаш да ги споредваме еден по еден позиција по позиција и ќе видиш дека баш се изедначени?
Не реков дека се боље ама не се ни толку многу послаби. Бре, имале играчи од Челзи и Баерн. Овие имаат од Ливерпул, Реал, Атлетико, ПСЖ.
Тиаго Силва игра у истиот Челзи.

Маркињос, Таљафико, Милитао, Фабињо, Касемиро, Де Пол, Ди Марија, Меси, Нејмар, Винициус, Лаутаро, Ричарлисон, Анхел Кореа.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.332
Па и вие се фативте за Германија, најслабата репка моментално од сите големи.
Пример Аргентина и Бразил се далеку зад Франција, Италија, Англија, Португалија, Белгија.

Аргентина поготово има ептен мртов состав и мртва игра. Меси, Лаутаро и Ди Марија, другите се никаков фактор.
Автоматски споено мислење:

Без да проверувам, чинам, Нов Зеланд и Австралија (дур беше во Океанија) имаат тепано. Знам Уругвај дека изгуби.

Памтам, во баражот Уругвај им правеа пиздарии некои на Австралија, али ипак изгубија.

оноа познато поставување на трубадури пред хотелот, цела ноќ, пред утакмица
Добро муабетов беше за моменталната Океанија, Австралија е далеку од тие островски земји во фудбал.
Нов Зеланд против некоја арапска земја играше бараж 2010, искрено не знам зошто испадна така тогаш. Подоцна се паднаа со Италија во групи и им изиграа нерешено.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.863
Поени од реакции
8.569
Не сфаќам што ви е со мислењето за Германија, знаете дека не е веќе Лев селектор? Више газат дечките со Флик, на светско ќе бидат главни фаворити.
Газат против Македонија, Ерменија и Лихтенштајн. Прво нека играат со голема екипа па ќе правиме проценки.
Автоматски споено мислење:

Сане бил пример за просечен играч.

Ова може да го прочиташ единствено од дегенерирани фанови на Фарса. Или од слепци.
А па јас заборавив дека чим некој игра за Баерн мора да е вонсериски талент...

Збориме за најголемата превара во светскиот фудбал (заедно со Габриел Жесус). Тешки просеци што имаа среќа да заиграат во голем тим.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.754
Поени од реакции
5.615
Газат против Македонија, Ерменија и Лихтенштајн. Прво нека играат со голема екипа па ќе правиме проценки.
Е добро де, ти процени дека се слаби, ја ценам дека не се.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.011
Поени од реакции
1.786
Англија го брише подот моментално со Албанија.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.034
Поени од реакции
968
Po Po Po kakov gol na Kejn
Автоматски споено мислење:

Gi unistija bukvalno
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.863
Поени од реакции
8.569
Како бе играч на Андора добил црвен во прва минута?

Или подобро прашање - како Полска прими гол од Андора со играч повеќе?

П.С. Никој не пиша, Бразил официјално се квалификуваше синоќа.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.849
Поени од реакции
6.927
Нека иде у три пичке материне Жоржињо. Од толку италијански играчи нашле скапаницава бразилска да им изведува пенали а овој сите пенали на светот ги утна. Класичен бразилски циган!
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.881
Поени од реакции
8.054
Јакичка темава во последниве страни. Германија не биле толку јаки оти газеле против Лихтенштајн и Ерменија. Ама затоа велесилата Аргентина се отепа јаки репрезентации нокаутирање.
Нз во кој филм сте влезени деак јужно американциве ќе се главни фаворити на СП. Ајде Бразил може и да го вметнеме некако, ама Аргентина?
Бразил при прва утакмица против Белгија, Англија, Франција се аут. Како баба-внуче ќе ги нашлакаат.
Не се исклучува можноста и од некој од тие второразредните да го јади. Уште сеа го гледам џупакот Нејмар како ја приватизира топката на 30-40 метри од голот и се прпела без потреба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom