Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

Член од
25 декември 2019
Мислења
999
Поени од реакции
1.229
Уште не се знае кој со кого ќе игра бараж. Не мора да е со Океанија, може петтиот да игра со репрезентација од Азија или КОНКАКАФ. Уругвај ми текнува едни квалификации играше со Јордан.

И јас би сакал сељациве од Чиле да извисат. Еквадор се исто досадна репрезентација. Би сакал Парагвај да се врати на СП, мада еве ги вчера дно пробушија со Боливија.
Парагвај се многу по досадна репрезентација од Еквадор, очите ќе те заболат од овој анти фудбал што го играат.
Еквадор се цврста репрезентација, имаат многу копачи во екипата, тешко примаат гол.
Отворија одлично со офанзивен фудбал на овие квалификации кој им донесе одлично засега трето место, ама сега како да го сменија пристапот, играат на нерешено со директните конкуренти за првите четири места.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.839
Поени од реакции
8.436
Pak ke kazam, kako sto kazav pred nekoe vreme, juznoamerickive ne se vekje na toa nivo kako pred 10-20 god..

Zaprativ nekoja tekna od nivnive kvalifikacii, boranija od igra, nikakvi akcii, sve na sila, na individualen kvalitet.. Isto taka zirnav u africkine kvalifikacii nekoja tekma, abe mislis nasa 3ta liga zapad ebago.. bez mozok, samo rogni napred, bregot gi gledav so malavi mi se cini, osvem zervinjo sto imase nekakva si tehnika, drugoto cisto sranje.. I u azija zirnav nesto mislam japan igrase so saudiska, boranija od repki, bez odbrana igraa, mnogu lesno se proagjaa u odbrana ama 0 zavrsnica.. ednostavno ko da ne postoi odbranata, ali u napad realizacija 0, oset za lopta i prostor 0.. Havarii.. Pak ke ima prvak od evropa i ova svetsko u Katar.. Svetlosni godini se jakive evropski pred ostanative svetski.. Poglednete ja samo Danska, perfekcija od igra, sekoj si ja znae svojata pozicija i zadaca na teren, masinerija, bez greski.. spancive vezat na teren, ne mozes posed da im zemes..francuzine prejaki, eksplozivni, na sekoja pozicija po 3 klasa igraci imaat.. germancine so noviov selektor isto vezat na teren, direkten total fudbal.. italijanite stara skola, taktika perfekcija..portugalcite klasa, isto super igraat.. belgijcive edino skripat malce u zadniov period ali i tie na sekoja pozicija klasa.. Onie od vtor esalon evropski ko svedska, norveska, rusija, ukraina, polska,svajcarija.. lagano mozat bilo koja juznoamericka da pobedat, a kamoli boraniite od afrika i azija..
Норвешка и Русија можат да ги победат Аргентина и Бразил лагано? :facepalm: Што истрипа вака бе друже?

Баш напротив мислам јас, и двете во Катар ќе бидат во најтесен круг за титулата и можат да победат било која европска репрезентација. Оваа Германија на пример е многу послаба од нив, камо ли Данска, Швајцарија и слични.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.382
Поени од реакции
10.081
Норвешка и Русија можат да ги победат Аргентина и Бразил лагано? :facepalm: Што истрипа вака бе друже?

Баш напротив мислам јас, и двете во Катар ќе бидат во најтесен круг за титулата и можат да победат било која европска репрезентација. Оваа Германија на пример е многу послаба од нив, камо ли Данска, Швајцарија и слични.
Da ne ne mozat da gi pobedat? Drugite lagano mozat da gi pobedat a so ovie 2 i te kako ke im se drzat i nadigruvaat
Автоматски споено мислење:

Mnogu losa percepcija imate za Brazil i Argentina.. Ne se polni so zvezdi kako pred 15-20 god..
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.839
Поени од реакции
8.436
Германија со костур на играчи од двата последни шампиони во ЛШ била послаба од Бразил и Аргентина...ок
И што направи на Европското тој тим? Не можеше да победи една Унгарија. Одбраната моментално им е потпросечна. Тоа што тие и Данска се први што обезбедија СП е само ради прелесните групи што ги имаат.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.298
Поени од реакции
11.328
И што направи на Европското тој тим? Не можеше да победи една Унгарија. Одбраната моментално им е потпросечна. Тоа што тие и Данска се први што обезбедија СП е само ради прелесните групи што ги имаат.
Данска беше во полуфинале на ЕП и постави рекорд како екипа која со најдобара гол разлика се пласирала, единствена екипа што не примила гол. Каква сака нека е групата ваква нешто е за почит.
Тргни ги Меси и Нејмар и не знам дали имаат подобри екипи од нив.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.431
Поени од реакции
7.583
И што направи на Европското тој тим? Не можеше да победи една Унгарија. Одбраната моментално им е потпросечна. Тоа што тие и Данска се први што обезбедија СП е само ради прелесните групи што ги имаат.
Добро сериозен си со муабетите?..од Англија испадна екипата што стигна до финале.

Екипа составена од Кимих,Горецка,Сане,Хаверц,Гнабри,Вернер,Рудигер,Госенс,Суле,Ноер,Гундоган била просечна и многу послаба од Аргентина и Бразил :pos: :pos: :pos: :pos:..се надевам едка се зазебавате со Џонтра и користите сарказам...нема логика ова да го тврдите.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.650
Поени од реакции
58.083
И тоа пази играат бараж со Океанија, треба да го укинат фудбалот ако изгубат од некое племе. Лупни ги таму бараж со некоја европска репрезентација.
Имаат губено во бараж со Океанија.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.479
Поени од реакции
29.320
Добро сериозен си со муабетите?..од Англија испадна екипата што стигна до финале.

Екипа составена од Кимих,Горецка,Сане,Хаверц,Гнабри,Вернер,Рудигер,Госенс,Суле,Ноер,Гундоган била просечна и многу послаба од Аргентина и Бразил :pos: :pos: :pos: :pos:..се надевам едка се зазебавате со Џонтра и користите сарказам...нема логика ова да го тврдите.
Џони глеј фудбал, после ќе кажуваш Манчестер можеле да освојат ЛШ пошто играат ултра напаѓачки фудбал.

Многу јаки играчи ми наброја океј, имаш вакви и кај Аргентина и Бразил.

Не замарај со бош муабети.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.839
Поени од реакции
8.436
Добро сериозен си со муабетите?..од Англија испадна екипата што стигна до финале.

Екипа составена од Кимих,Горецка,Сане,Хаверц,Гнабри,Вернер,Рудигер,Госенс,Суле,Ноер,Гундоган била просечна и многу послаба од Аргентина и Бразил :pos: :pos: :pos: :pos:..се надевам едка се зазебавате со Џонтра и користите сарказам...нема логика ова да го тврдите.
Па Вернер, Суле и Сане ти се баш пример за просечни играчи. Во Јужна Америка ги има вакви со лопата да ги ринеш.

Кој успех го имаше Германија последните пет години? Допреа дно на СП, на ЕП одиграа само еден добар меч. Бразил држи константност во резултатите веќе неколку години а Аргентина е во голем подем и конечно пак стана респектабилна репрезентација.

Ако секогаш репрезентацијата што има најголеми имиња во составот освојува тогаш Франција лаганица ќе освоеше Евро 2020 а Англија во 2006 ќе се прошеташе до титулата светски шампион.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.650
Поени од реакции
58.083
Без да проверувам, чинам, Нов Зеланд и Австралија (дур беше во Океанија) имаат тепано. Знам Уругвај дека изгуби.

Памтам, во баражот Уругвај им правеа пиздарии некои на Австралија, али ипак изгубија.

оноа познато поставување на трубадури пред хотелот, цела ноќ, пред утакмица
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.431
Поени од реакции
7.583
Па Вернер, Суле и Сане ти се баш пример за просечни играчи. Во Јужна Америка ги има вакви со лопата да ги ринеш.

Кој успех го имаше Германија последните пет години? Допреа дно на СП, на ЕП одиграа само еден добар меч. Бразил држи константност во резултатите веќе неколку години а Аргентина е во голем подем и конечно пак стана респектабилна репрезентација.

Ако секогаш репрезентацијата што има најголеми имиња во составот освојува тогаш Франција лаганица ќе освоеше Евро 2020 а Англија во 2006 ќе се прошеташе до титулата светски шампион.
Добро пак се фаќаш за резултатите?

Ајде да одиме играч по играч да ги спорердваме Германија со Бразил/Агрентина па да видиме каде се толку послаби?
бидејќи ти тука ги прикажа како Германија да се Шведска а не првотимците на Баерн и Челзи па биле многу послаби...

Да Бразил држи константност во нивната мизерна Јужна Америчка дивизија со селски екипи...ќе ги видиме двете на светското колку се респектабилни репрезентации.

Англија во 2006 не беше прв фаворит...не знам од кај ти дојде тоа дека требаше да се прошетаат...па ниту Франција сега не делеше дотолку спрема другите...сите некако беа изедначени.

Единствена репрезентација која делела со квалитет пред да почни првенството била Шпанија во 2010 кога навистина беше класи над сите...другите големи првенства горе долу изедначени беа.
Автоматски споено мислење:

Џони глеј фудбал, после ќе кажуваш Манчестер можеле да освојат ЛШ пошто играат ултра напаѓачки фудбал.

Многу јаки играчи ми наброја океј, имаш вакви и кај Аргентина и Бразил.

Не замарај со бош муабети.
Добро и по шо се толку појаки Бразил и Аргентина од Гермнија...кои се тие такви ?..сакаш да ги споредваме еден по еден позиција по позиција и ќе видиш дека баш се изедначени?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.839
Поени од реакции
8.436
Добро пак се фаќаш за резултатите?

Ајде да одиме играч по играч да ги спорердваме Германија со Бразил/Агрентина па да видиме каде се толку послаби?
бидејќи ти тука ги прикажа како Германија да се Шведска а не првотимците на Баерн и Челзи па биле многу послаби...

Да Бразил држи константност во нивната мизерна Јужна Америчка дивизија со селски екипи...ќе ги видиме двете на светското колку се респектабилни репрезентации.

Англија во 2006 не беше прв фаворит...не знам од кај ти дојде тоа дека требаше да се прошетаат...па ниту Франција сега не делеше дотолку спрема другите...сите некако беа изедначени.

Единствена репрезентација која делела со квалитет пред да почни првенството била Шпанија во 2010 кога навистина беше класи над сите...другите големи првенства горе долу изедначени беа.
Автоматски споено мислење:Добро и по шо се толку појаки Бразил и Аргентина од Гермнија...кои се тие такви ?..сакаш да ги споредваме еден по еден позиција по позиција и ќе видиш дека баш се изедначени?
Не гледаме фудбал од вчера и знаеме дека имињата не секогаш носат резултати. Битни се и други фактори како кохезија во екипата, атмосфера, уиграност... Германија во последните пет години не е во круг на фаворитите за трофеи. Погледни само какви просеци од Бундес лигата заиграа за репрезентацијата овој период.

Никој не ја израмнува со Шведска, едноставно тврдам дека во моментов Аргентина и Бразил имаат поголеми шанси за светска титула од нив. Муабетот почна кога Сладоледџија ги потцени толку многу што ги стави зад Русија и Швајцарија.

Англија во 2006 ти ја посочив како пример на екипа што имаше одлични играчи на секоја можна позиција а не дотуркаа подалеку од 1/4 финале на големо натпреварување. Обратен пример ти е Бразил од 2002. Освен 3-4 класа играчи, другите беа сметани за просек и не се очекуваше да направат ништо посебно. Наместо тоа тие изгазија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom