Квалификации за ЛШ: ВАРДАР Скопје - БАТЕ Борисов

Кој ќе помине во 3то коло ?


  • Вкупно гласачи
    227
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Слушам се организира од секој град по еден автобус ,можеби од некаде и по два три зависи од интерес за да се напуни арената за реваншот. Има некој повеќе инфо околу ова?
Ќе давале и сокче и сендвичи од партија како што ми кажаа :pipi:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе тие што ќе одат ќе одат со пријатели, ќе си се организираат со коли, зоте може зборува за некој друг вид на организирање.
Па не знам како ќе се организираат, само ми кажаа, така се збори дека од доста градови надвор од скопје ќе дојдат на реваншот, и затоа прашав да не знае некој нешто повеќе за да се обезбеди со карти можно е и д а снема ако има толква интерес :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Зоте не туку трескај зелени, кој ќе плати автобуси.... ? :/
Луѓе сигурно ќе се организираат да дојдат да гледаат. Ко што било случај порано на европските утакмици на Вардар или па на дерби натпреварите у нашава лига....
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Зоте не туку трескај зелени, кој ќе плати автобуси.... ? :/
Луѓе сигурно ќе се организираат да дојдат да гледаат. Ко што било случај порано на европските утакмици на Вардар или па на дерби натпреварите у нашава лига....
Значи ме намучи ама вие на друг начин не знаете зашто не верувате во ништо.





 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Тоа се е рекла казала....
Ама што направив јас? Културно прашав, дали некој има инфо дека ќе се организираат автобуси од други градови? И одма стари форумски препуцавања почнаа, али тоа е тоа, човек не може више ни поштено да праша.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Не ми се верува Битолчанец дека го пишува ова, секоја чест другар, малку се оваквите како тебе. :) :cuc:
јас ова го пишам за доброто на нашиот фудбал...а и утре други ден можи некои шо појма немат со македонскиот фудбал да пишат вака и за Пелистер
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
Ама што направив јас? Културно прашав, дали некој има инфо дека ќе се организираат автобуси од други градови? И одма стари форумски препуцавања почнаа, али тоа е тоа, човек не може више ни поштено да праша.
Не бе другар, барем мене криво си ме сфатил ... Само ти кажувам дека тоа се муабети што не значат ништо... поготово преку фб..... Ти убаво си праша (y) :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
јас ова го пишам за доброто на нашиот фудбал...а и утре други ден можи некои шо појма немат со македонскиот фудбал да пишат вака и за Пелистер
Биди сигурен дека ќе пишат :)
Не се навикнати на ваков фудбал...:drk: на Барса, Реал...
Кој не би прифатил 3:2 со Бате Борисов...штета само што паднаа двата гола на крајот...

Неможе да очекуваме пласман во групи кога една Ренова не можевме да ја тепаме на пет утакмици ...
Нека играат како денес од срце и можеме да се надеваме на изненадување:)
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
За уткамицата не коментирам ама нешо сакам да прашам.Ок има провинцијалци со комплекси не викам не ама што ташак ви е на вас? Шо као ако за време на сезона не навивам за Вардар сеа као не смеам или шо? Јас сум од Штип и навивам за Брегалница ама било кој клуб од нашата држава да излезе во европа навивам за него сепак ја претставува Македонија.Шо галамите не знам ко на татко ви да е Вардар.И извинете ако не смеам кажете ако не треба веке нема да навивам.....бог да чува! Единствен коментар за натпреварот ми е дека можеа да се соземат барем малку на крајо ама шо е тука е сепак ова е добар резултат и се надевам дека дома во Скопје ке ја поправат грешката.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
За УЕФА се Вардар, за небитните Миравци, така да ... :свиркам:
--- надополнето: 19 јули 2012 во 02:13 ---
Кој не би прифатил 3:2 со Бате Борисов
На ваков начин никад не би прифатил 3-2 па шо сака нека е ...
Ама кога ќе се земе во предвид фактот дека примија гол на крај од прво што во фудбалот е голем ветер у грб за оној кој истиот го постигнал, и со оглед на фактот што сите очекуваа поплава после тој гол а Вардар на крајот беше пред победа ( нешто што укажува на многу работи, ко тактичка стабилност и подготвеност да се адаптираат на различни услови во текот на мечот, како и стабилна психа, иако на крај паднаа ), добро е што сепак имаат активен резултат. Ако може на гостински терен да бидат пред победа, со не толку јаки подготовки, дома можат да извојуваат победа, само да се влезе без страв во натпреварот. Мене тоа најмногу ме плаши, психичкиот колапс, за прв пат во кариера овие играчи ќе играат пред толкава публика, инаку од играчки аспект овие БАТЕ се боси, ич не импресионираа, ниту пак заслужија да победат а важеа за огромни фаворити.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.234
За УЕФА се Вардар, за небитните Миравци, така да ... :свиркам:
Ако нешто паметно се направи у фудбалов е што не се дозволи Вардар да згасне. Не беше фер према Пелистер, педерски беше, ама мораше да се направи нешто. Плус со буџетот што е обезбеден од Скопје, клубот има здрава основа позади себе да опстане во иднина.
Ако сакаме јака репрезентација мораме да имаме, јак Вардар, јак Пелистер, јака Беласица односно цело првенство.
Како и да е, ја не сум фан на Вардар, ама ќе дојдам на реваншот, нека се наполни арената, нека собере Вардар некој денар у џеп, тоа значи инвестирање во нови деца, значи дека Вардар и во иднина ќе има играчи да испадне во Европа. Да ве потсетам дека и Бате борисов претходно никој не ги знаеше, па играа ЛШ лани, зошто тоа да не се случи и со Вардар, плус ако влезат лига европа може и со Интер ќе играат :D!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Само нека тепаат, после тоа имаат уште минимум 4 европски утакмици.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom