Квалификации за Европско Првенство - Полска и Украина 2012

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
коментаторот на РТС онеме после пеналот... а замислете Игорче го коментираше мечот Словенија - Србија...

Немања Видиќ за Европско Првенство, Немања Видиќ за ЕП, Немања Видиииииииќ..... иии што ли беше сега ова !? Ауууу страшно! :pos:

и класиката од Роналдо против Данска. :)
Остај му го на Видиќ нека го шутира пеналот.Ете така фино убаво намести си ја топката ова е твој момент сигурно ќе дадеш гол.Секоја секунда треба да отидеме (т.е. Србија) на ЕП само треба Немања да го даде пеналот ајде судија више свири и да го даде пеналот и....иииииииииии.....што ли беше сега ова?!??!
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Настрана дебата која се води, мал tribute за најдобрите во овие квалификации:
Германија-10 одиграни,10 победи,30 бода. Импресивно и за почит.

За мене се главни фаворити дури и пред Шпанија. Тимот што губеше на финалето на Еп и во полуфиналето на СП од Шпанците, созреа,собра искуство и е кадарен да атакува на злато.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Настрана дебата која се води, мал tribute за најдобрите во овие квалификации:
Германија-10 одиграни,10 победи,30 бода. Импресивно и за почит.

За мене се главни фаворити дури и пред Шпанија. Тимот што губеше на финалето на Еп и во полуфиналето на СП од Шпанците, созреа,собра искуство и е кадарен да атакува на злато.
Шпанија ми се чини не киксна со никого?
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Само Србија ме заеба на ливче од 8 натпревари, и плус тие 2 што не ги стаив што беа со помал коеф. - Италија, Израел искочија. Значи, од негде 10 натпревари што беа за ставање, само Србија не искочи. Замислете и таа да искочеше колку луѓе ќе подигаа пари. Гледав второ полувреме и бајги незаинтересирано изгледаа Србиве (пеналот не го видов, отпосле глеав), и ај викам слаби се тоа е. Уопште не мислев наместена е...ама одма кога ќе го видиш голманот на клипон колку е сумњиво у п.м.!
Тие што викаат Видичќ има пари зашто вака би правел. има други над Видиќ што одлучуваат и им требаат пари а он е само пион.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ајде сега сите заедно да се молиме да се паднат Хрватска vs Босна и да има балканска класика односно максимална битка за секоја педа на теренот во двата натпревари..плус големи ривали и нерасчистени сметки од минатото како држави па замислете каков натпревар тоа би бил!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Ајде сега сите заедно да се молиме да се паднат Хрватска vs Босна и да има балканска класика односно максимална битка за секоја педа на теренот во двата натпревари..плус големи ривали и нерасчистени сметки од минатото како држави па замислете каков натпревар тоа би бил!
ако веќе се молиме за фудбал треба да се молиме да отидеме во Бразил на СП 2014
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
1. Шпанија - 30%
2. Германија - 25%
3. Португалија -25%
4. Холандија - 20%

^ Ова се моите фаворити за ова ЕП. Не знам зошто, ама мислам дека Португалците ќе направат нешто големо, финале во најмала рака. Ако го поминат баражот, нормално.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ако веќе се молиме за фудбал треба да се молиме да отидеме во Бразил на СП 2014
тоа да се ''молиме'' го напишав онака хипотетички..фала богу дека не го мислев буквално..а за молење нормално дека фудбалот е непотребна работа во тој случај:D
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Шпанија ми се чини не киксна со никого?
Во право си и Шпанија има перфектен скор само бидејки имаше помала група има изирано 8 натпревари а Германците 10. My bad.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
1. Шпанија - 30%
2. Германија - 25%
3. Португалија -25%
4. Холандија - 20%
Шпанија 40%
Германија 25%
Холандија 20%
Италија 15%

Според мене..но догодина кој знае што не ќе се случи а од моја гледна точка Шпанија е многу блиску да го одбрани трофеот поради искуството пред се што го имаат и неспорниот квалитет..догодина Мата и Силва како подобри заедно со поискусните Фабгрегас,Чави,Иниеста и Виља мислам дека ќе нема порблем ..но ќе видиме!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
И како за информација доколку загубеле Швеѓаните, Хрватска ќе била најдобро второпласирана екипа и ќе се пласирала директно. Ама минато свршено :D
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
1. Шпанија - 30%
2. Германија - 25%
3. Португалија -25%
4. Холандија - 20%

^ Ова се моите фаворити за ова ЕП. Не знам зошто, ама мислам дека Португалците ќе направат нешто големо, финале во најмала рака. Ако го поминат баражот, нормално.
Сериозно ова ?
Овие има да изгубат од сите други што ги наведе .
Кажи ми што е толку добро кај ни.
Роналдо ?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.884
И како за информација доколку загубеле Швеѓаните, Хрватска ќе била најдобро второпласирана екипа и ќе се пласирала директно. Ама минато свршено :D
Хрватска требаше да тепа со најмалце 5 разлика за да биди најдобро вторпласирана репрезентација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom