Квалификации за ЕУРО 2020

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Не ви е мизерно да се ситите на репрезентација како Косово кој игра десет пати помашки фудбал од нашите трупчиња ?
Вакви такви имаат огромен напредок за кратко време и имаат резултати.
Срамота е ние да се ситиме на некого без разлика дали станува збор за Косово или за Фарски острови.
Не се ситам на никој баш напротив и јас сметам дека дечките гинат на теренот и се борат како никој.Ама не може бе да пишуваат глупости овие нашите како им дале 3 гола на Англија кога пред тоа примија 5.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Па не е за сеир ситуацијата нивна затоа што и покрај тие 5 гола од Англија пак имаат изгледни шанси за пласман.
Автоматски споено мислење:

Не се ситам на никој баш напротив и јас сметам дека дечките гинат на теренот и се борат како никој.Ама не може бе да пишуваат глупости овие нашите како им дале 3 гола на Англија кога пред тоа примија 5.
Кој наши ? :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Па не е за сеир ситуацијата нивна затоа што и покрај тие 5 гола од Англија пак имаат изгледни шанси за пласман.
Автоматски споено мислење:


Кој наши ? :)
Нашите мили и вечни комшии :icon_mrgr:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Остај ги нив тие не знаат за кој се, им се измешаа сега брзините, за Албанија или за Косово :)
Тоа е кога си имаш две држави и немаш гајле.Ние и ваа една треба да ја делиме со нив па затоа половина Македонци навиваат против нашата репрезентација(не ги оправдувам ама имаат целосно право)

Инаку најголемиот дел навиваат за Косово зошто многумина влечат корени од таму.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
После Белгија (вчера) многу веројатно дека го добивме и вториот сигурен патник на ЕП од квалификацииве.

Украина.

Освен ако Украина во Белгрaд не изгуби со шест гола разлика, Украина е 99% патник на ЕП.

Браво Шевченко (цхелсеа легенд :D ) (y)
Автоматски споено мислење:

Чешка пред победа со Англија...

Ништо, изгледа ќе треба да се решаваме со Косово, ќе биде зезнато.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Да изиграа нашите ко што треба на домашен терен со Полска и на гости со Словенија и Израел, никој немаше да не зезне. ;)
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.292
Чесите се гадна екипа и знаат чат пат да одиграат силно. Косово ако сака директен пласман, секако треба да ја победи Чешка среде Прага. Мене не ми делуваат како некоја страшна екипа, па да се плашиме. Кај нас е проблемот што таква утакмица веројатно би се преместила во Струмица и веројатно би пателе од самите нас попрво. А ете тие играа со Гибралтар и некако воопшто не импресионираа. Црна Гора и Бугарија играат бајаги бледо овој период. Еден Израел игра подобро од нив две моментално, колку за споредба (а играме со Израел во иста група).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Ах Ирска, Ирска...

Баш ми се гледаше Мик Мекарти на ЕП..

Ама факинг реми со Грузија бе...

Ништо, ќе треба сега изненадувања со Швицарска и Данска да бркаат...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Ми се допаѓа оваа Норвешка, машки без страв против Шпанците, со победа денес имаат изгледни шанси да се пласираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom